Malutki pistolecik

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Jak przystało na prawdziwego kumpla, Jarek dał Przemkowi potrzymać swoje cacuszko

Charakterystyka i przeznaczenie artefaktu

Malutki pistolecik - broń palna używana czasem w walce politycznej, ale wyłącznie w moralnie słusznym celu, do obrony przed określonymi siłami i w interesie Wolski.

Podczas "starcia gigantów" - jak to określiły media - czyli przedwyborczej debaty Donald Tusk - Jarosław Kaczyński, Tusk przypomniał premierowi o sytuacji z lat 90:

Kilka minut później, podczas konferencji prasowej premier powiedział, że to wydarzenie wyglądało nieco inaczej i nieuprzejmością ze strony Tuska jest przytaczanie dawnych rozmów. Pytany, czy nosił broń, Kaczyński odpowiedział jednak:

W dniu 02.11.2007 Jarosław Kaczyński przeszedł w warszawskim szpitalu MSWiA serię badań, koniecznych w celu przedłużenia pozwolenia na broń. Prawdopodobnie chodziło o rzeczony malutki pistolecik. Jak doniosły media:

Inne przykładowe zastosowania malutkiego pistolecika w służbie IV RP

|Kolejny, znany od lat dziennikarzom incydent z Kaczyńskim, Tuskiem i pistoletem w rolach głównych wspomina publicysta "Dziennika" Piotr Zaremba. Opowiada dziennikowi.pl, że podczas negocjacji koalicyjnych w 1991 roku, Tusk zażartował sobie z encykliki papieskiej "Rerum novarum", mówiąc: "Lelum-polelum". Na to Jarosław Kaczyński wyjął swoją broń:

W dniu 24.06.2008, w trakcie ujawniania tak zwanej Prawdy o Bolku, Jarosław Kaczyński ponownie odniósł się do zwycięskiej debaty z Donaldem Tuskiem, przypominając oczywiście oczywistą prawdę, iż wiadomość nie jest prawdziwa, dopóki nie zostanie zdementowana:

Malutki pistolecik wiecznie żywy

  1. "Taka formuła się nie sprawdziła. Donald Tusk rozmawiał o pistoleciku, a nie o Polsce w ostatniej debacie, która była i ja uważam, że rozmowa o pistoleciku - mówię w cudzysłowie, bo tam takich kurczaków, ziemniaków, buraków było więcej - jest niepotrzebna" - Adam Hofman w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (18.02.2014)

Patrz też

Linki zewnętrzne