Afera Mirosława G.

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Bohaterscy funkcjonariusze CBA właśnie ujęli bezwzględnego mordercę (Fot.: Wojciech Surdziel / AG)

Afera Mirosława G. - akcja propagandowa (kryptonim "Mengele"), rozpętana w dniu 14.02.2007 przez Ministerstwo Sprawiedliwości i CBA, celem odwrócenia uwagi opinii publicznej od zamieszania związanego z dymisją trzeciego bliźniaka - Ludwika Dorna.

Zarzuty wobec doktora Mirosława Garlickiego (vel Mirosław G.) (bezwzględnego oprawcy, znanego w kręgach aparatu sprawiedliwości PiSjanistycznej pod niewinnym pseudonimem "Dr Mengele"), sformułowane między innymi przez ministra Ziobro, to oprócz przyjęcia wielu łapówek, także zabójstwo oraz podejrzanie wysoka śmiertelność na jego oddziale:

Następnego dnia okazało się, że wysoka śmiertelność w szpitalu MSWiA jest identyczna jak średnia krajowa, a po rozmowie z rodziną rzekomo zabitego o zarzucie zabójstwa można zapomnieć ("Co z tą Polską", Polsat, 15.02.2007).

O Dornie też chwilowo (?) wszyscy zapomnieli. A kolejny fachowiec, albo pójdzie siedzieć, albo wyjedzie do Irlandii.

Ciekawe z ilu zabiegów ratujących życie lekarze w najbliższym czasie zrezygnują z powodu tej afery?

Rozwój sytuacji

Epilog

W dniu 01.07.2008 dr Garlicki został szefem oddziału w prywatnym Szpitalu św. Rafała w Krakowie. Zmanipulowana przez Układ prokuratura umorzyła wszystkie medyczne wątki śledztwa przeciwko Garlickiemu, w tym najcięższe - spowodowania śmierci pacjenta. Nadal trwa śledztwo, w którym lekarzowi postawiono 46 zarzutów przyjmowania łapówek od pacjentów, mobbingu personelu, znęcania się nad żoną. Jak podaje łże-"Gazeta", Garlicki ma przyciągnąć sławy chirurgiczne jak np. Jan Skowroński - dyrektor oddziału interwencyjnej kardiologii w szpitalu w Chicago. O doktora G. rzekomo zabiega także Szpital Praski w Warszawie. Szpital ten, zarządzany zapewne przez lekarzy powiązanych z Układem, zamierza wypożyczyć dr G. na czas Euro 2012 do zespołu szybkiego reagowania kardiochirurgicznego. [6]

W dniu 25.08.2008 opanowany i zastraszony przez siepaczy Tymczasowego Rządu Okupacyjnego Sąd Okręgowy w Krakowie zdecydował, że Zbigniew Ziobro musi przeprosić byłego kardiochirurga szpitala MSWiA w Warszawie, doktora Mirosława Garlickiego, za słowa: "Już nikt, nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie." Zmanipulowany Sąd nakazał Ziobrze opublikowanie przeprosin w trzech stacjach telewizyjnych po głównych wydaniach wiadomości, zapłatę Garlickiemu 7 tys. tytułem zadośćuczynienia za naruszenie jego dóbr osobistych oraz pokrycie kosztów procesu.

29.11.2008 rozpoczął się proces związany z zarzutami korupcyjnymi Mirosława G. Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stwierdził:

Patrz też

Linki zewnętrzne