Polegli Męczennicy

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Mantra powinna być wygłaszana w autentycznym uniesieniu

Opis pojęcia

Polegli Męczennicy - nowoczesny związek frazeologiczny, stanowiący równocześnie mantę, używaną nieustannie przez Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego oraz wszystkich członków wspierających, mająca na celu wyniesienie na ołtarze Miłościwie Nam Definitywnie Nieobecnego et consortes.

Zbiór ten określa wyłącznie tych członków PiS, którzy zginęli w wypadku lotniczym w Smoleńsku, do którego doprowadziły knowania określonych sił, działających wspólnie i w porozumieniu z Ruskimi.

Geneza

niezwykle pożyteczną mantrę do tezaurusa nowomowy wprowadził sam prezes-premier-Jarosław-Przemieniający się-Kaczyński podczas pogrzebu ofiary określonych sił - Krzysztofa Putry (20.04.2010):

Warto zaznaczyć, że nieświadomy, widać, wielkości Miłościwie Nam Definitywnie Nieobecnego kardynał Lombardi po wizycie papieża w Wielkiej Brytanii zdecydowanie zaprzecza:

Podobnie sufluje kardynał Stanisław Dziwisz w wywiadzie dla portalu Wirtualna Polska:

Przykłady perfekcyjnych zastosowań

 1. "Jest w tej męczeńskiej śmierci coś symbolicznego" - prezes-premier-Jarosław-Przemieniający się-Kaczyński podczas pogrzebu ofiary określonych sił - Przemysława Edgara Gosiewskiego (21.04.2010)
 2. "To z ich męczeńskiej śmierci wyrósł ruch, który doprowadził do dzisiejszego wyniku wyborczego" - prezes-premier-prawie-prezydent-Jarosław-Odmieniony-Kaczyński w wystąpieniu po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich (04.07.2010)
 3. "Nie będę współpracował z nikim, kto był nie w porządku wobec mojego brata i innych poległych - Jarosław Kaczyński w wywiadzie na łamach "Rzeczpospolitej" (12.07.2010)
 4. "Przyszedłem zapalić znicz za brata, bratową, za wszystkich poległych, za wszystkich ludzi, którzy byli szczególnie bliscy. To jest jedyna intencja z którą przyszedłem" - lider podziemnej Wolski pod tuskową okupacją Jarosław Kaczyński na wieczornej demonstracji w miejscu upamiętniającym zabrany krzyż który upamiętniał zgromadzenie upamiętniające katastrofę smoleńską (16.09.2010) [2]
 5. "Niezależnie od tego jak to boli pana Tuska, będziemy dziesiątego [ każdego miesiąca ] uczestniczyli w pochodach, a przedtem w mszach, które są organizowane dla uczczenia pamięci prezydenta poległego na służbie, jego żony i wszystkich poległych, wśród których jest wielu naszych przyjaciół" - Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Łodzi (20.01.2011) [3]
 6. "Comiesięczne nasze spotkanie na Krakowskim Przedmieściu, zarówno to poranne, jak i wieczorne, ma charakter modlitewny i jest poświęcone pamięci naszych przyjaciół i tych wszystkich wybitnych Polaków, którzy 10 kwietnia w Smoleńsku polegli i oddali życie" - Joachim Brudziński w wywiadzie dla "Polska. The Times" (28.05.2012)
 7. "Nagroda im. Lecha Kaczyńskiego przyznawana jest wybitnym osobom, które dobrze służą pracy na rzecz godności narodu polskiego. W ubiegłym roku otrzymał ja pośmiertnie Szef Kancelarii Prezydenta RP Władysław Stasiak /poległ w Smoleńsku/" - w informacji o przyznaniu Krzysztofowi Wyszkowskiemu nagrody imienia Lecha Kaczyńskiego, zamieszczonej na stronie internetowej gdańskiej "Solidarności" (27.12.2012)
 8. "Miło o Wyszkowskim wyrażała się Marta Kaczyńska, córka poległego pod Smoleńskiem prezydenta" - ibidem
 9. "Nie możemy ustąpić w walce, aby polegli pod Smoleńskiem zostali odpowiednio uczczeni" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, podczas kolejnej okrągłej miesięcznicy zamachu i mordu smoleńskiego pod Pałacem Prezydenckim (10.07.2013)
 10. "Dziękuję ci, mamo Jadwigo, jak dziękuję wszystkim polskim matkom, ale tobie w sposób szczególny, za wspaniałe wychowanie synów: prezydenta RP, już męczennika, i premiera" - biskup drohiczyński Antoni Dydycz, podczas mszy pogrzebowej Jadwigi Kaczyńskiej w warszawskim kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu (23.01.2013)
 11. "Lech Kaczyński prowadził swoją politykę, wywodząc ją z najbardziej podstawowych wartości naszej kultury. Z tego, co w naszej historii wielkie, ważne, co trwałe. [...] Szedłdrogą, atakowany przez przemysł pogardy, wśród nieustannego rechotu. Poległ, idącdrogą ku polskiej wielkości, ku znaczeniu naszego narodu, dlatego jest tutaj pochowany wraz z małżonką" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, w wystąpieniu na Wawelu (18.04.2013)
 12. "Przyjdzie czas na upamiętnienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i pozostałych osób, które poległy w Smoleńsku za ojczyznę. Ale musimy gromadzić się tutaj co miesiąc, musimy pełnić wartę!" - Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim podczas demonstracji w kolejną okrągłą miesięcznicę zamachu i mordu smoleńskiego (10.11.2013)
 13. "Szachownica na kasku Kamila Stocha to oddanie hołdu tym, którzy polegli pod Smoleńskiem. To wspaniałe" - Antoni Macierewicz w rozmowie z "Super Expressem" (19.02.2014)
 14. "Musimy pamiętać hańbę przemysłu pogardy, hańbę knowań z prezydentem obcego państwa przeciwko własnemu prezydentowi, hańbę porzucenia Polaków, którzy polegli" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, podczas Marszu Pamięci w kolejną okrągłą rocznicę zamachu i mordu smoleńskiego (10.04.2014)
 15. "Chcemy niepodległej Polski, bo wiemy, jak bardzo nam brakuje tych, którzy polegli w Smoleńsku, jak bardzo brakuje prezydenta Rzeczypospolitej, polityki śp. Lecha Kaczyńskiego i jak bardzo słuszną okazała się jego polityka" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, podczas Marszu Pamięci w kolejną okrągłą rocznicę zamachu i mordu smoleńskiego (10.05.2014)
 16. "Pamięć osób poległych nad Smoleńskiem czcimy w tym samym dniu, co pamięć bohaterskiego żołnierza września, szeregowego, a ]mam nadzieję, że wkrótce podporucznika Teofila Jurka. Śmierć tych, którzy polegli nad Smoleńskiem jest dla nas takim samym zobowiązaniem jak śmierć tych wszystkich, którzy polegli za ojczyznę z bronią w ręku, jak śmierć tych, którzy swoje życie rzucili na stos" - Antoni Macierewicz w wystąpieniu podczas składania kwiatów pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej w Sieradzu (21.11.2015)
 17. "Dzieląc się tu opłatkiem mamy w pamięci przede wszystkich waszych najbliższych, tych, którzy polegli tutaj, w Iraku, ale także tych wszystkich, którzy polegli w ostatnich latach służąc Ojczyźnie. Myślę tu także o tych, którzy polegli nad Smoleńskiem, o żołnierzach polskich i przede wszystkim o zwierzchniku Sił Zbrojnych, Panu Prezydencie - Lechu Kaczyńskim" - Antoni Macierewicz podczas wizyty w bazie Bagram Wolskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie (20.12.2015)
 18. "On [ Lech Kaczyński ] nie zdołał go zrealizować. Zginął. Poległ. Ale ta droga została wyznaczona i dojdziemy nią do końca" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński podczas 69. okrągłej miesięcznicy smoleńskiej (10.01.2016)
 19. "Trzeba pamiętać o tych, którzy polegli w Katyniu, płacąc za obronę Warszawy w 1920 roku, i o tych, którzy w 2010 roku polegli, lecąc, by oddać im hołd" - Antoni Macierewicz w wystąpieniu podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Ossowie (14.08.2016)
 20. "Tak się stało, taki los was dotknął i macie taki zaszczyt, że ta promocja odbywa się 10 września, w dniu, który przypomina o ofierze tych, którzy polegli pod Smoleńskiem" - Antoni Macierewicz podczas promocji absolwentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych na rynku we Wrocławiu (10.09.2016)
 21. "NATO jest jedynym sposobem powstrzymania agresji rosyjskiej, której kolejne etapy od 2008 roku były symbolizowane takimi dramatycznymi wydarzeniami, jak agresja na Gruzję w 2008 roku, jak tragedia smoleńska w 2010 roku, w której poległo dwóch prezydentów Rzeczypospolitej i całe dowództwo, jak wreszcie agresja na Ukrainę" - Antoni Macierewicz na konferencji prasowej w Monachium (18.02.2017)
 22. "Jesteście godnymi następcami tej elity armii, która poległa pod Smoleńskiem. Wierzę, że będziecie gwardią tego pomnika, tego popiersia" - Antoni Macierewicz podczas uroczystego odsłonięcia popiersia prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy gmachu Garnizonu Warszawa (10.04.2017)
 23. "Tak jak na co dzień strzeżecie wielkiej tradycji i dorobku Wojska Polskiego i polskich żołnierzy zaklętych w Grobie Nieznanego Żołnierza, tak od tygodnia spada na was wielki obowiązek strzeżenie popiersia tego, który poległ w obronie Rzeczpospolitej" - Antoni Macierewicz do żołnierzy z okazji święta Dowództwa Garnizonu Warszawa (19.04.2017)
  Dzwon.jpg
 24. "Dzwon Wacław IV. W hołdzie poległym za Ojczyznę 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem" - inskrypcja na dzwonie ustawionym na Krakowskim Przedmieściu przez stowarzyszenie Ruch Obrony Praworządności (grudzień 2017)

Wzorcowy przykład kultywowania pamięci Poległych Męczenników

Prezentuje i objaśnia wybitna patriotka, autorytet moralny i niezrównany dyspozytor prawdziwego katolicyzmu, Beata "co komu to przeszkadza" Kempa (wywiad dla portalu onet.pl, 12.07.2010): [4]

Propozycję upamiętnienia P.M. w sposób znacznie lepszy i do tego w godniejszym miejscu niż kłamliwie sugerują łże-liberałowie, łże-księża, łże-harcerze i inni wrogowie Narodu, przedstawia Beata Gosiewska (11.08.2010):


Prawi Wolacy oczekują na wszczęcie procesu beatyfikacyjnego!


Wspaniała inicjatywa Antoniego Macierewicza

Apelsmolenski.jpg
W dniu 13.07.2016 marzenia dziesiątek milionów Prawych Wolaków spełniły się! Bohaterski Antoni Macierewicz, najlepszy w dziejach Wolski minister obrony narodowej w najlepszym w dziejach Wolski megamocnym rządzie Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, podjął wspaniałą decyzję, że podczas wszystkich uroczystości z udziałem Wojska Wolskiego, w hołdzie dla Męczenników poległych w efekcie haniebnego zamachu i mordu smoleńskiego, odczytywany będzie Apel Smoleński!

Kształtowanie nowej patriotycznej świeckiej tradycji

Oczywiście oczywiste jest, że to radosne wydarzenie zapoczątkuje nową świecką tradycję patriotyczną, i już niebawem poszczególni ministrowie podejmą analogiczne decyzje w obszarach właściwych ich kompetencjom.

W efekcie tych oczekiwanych przez wszystkich Prawych Wolaków światłych działań, Apele Smoleńskie odczytywane będą prawdopodobnie:

Ponadto apele wygłaszane będą na wszelkich innych imprezach bądź uroczystościach o charakterze zbiorowym, jak:

Pełna treść poruszającego apelu

W związku z faktem, że wrogowie narodu oraz wszelkiej maści najgorsze sorty Wolaków, targowiczanie i elementy animalne z całą pewnością utrudniać będą dziesiątkom milionów patriotów realizowanie ich patriotycznego obowiązku podczas uroczystości rodzinnych, między innymi przez ukrywanie przed nimi właściwego brzmienia apelu, Dyrekcja Muzeum IV RP podjęła jednogłośną decyzję o utrwaleniu po wsze czasy przejmującej treści tego wspaniałego apelu, poprzez włączenie go do muzealnego tezaurusa:

Wzywam wszystkich polskich patriotów - żołnierzy, funkcjonariuszy, urzędników, duchownych, obywateli, którzy swoją służbą i pracą utrwalali wolność, suwerenność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, a wypełniając patriotyczny obowiązek, odeszli na wieczną wartę.

STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Przywołuję do nas Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Lecha Kaczyńskiego wraz z Małżonką, Marią Kaczyńską oraz ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego.

STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Wzywam szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała Franciszka Gągora, dowódcę Sił Powietrznych generała pilota Andrzeja Błasika, dowódcę operacyjnego Sił Zbrojnych generała Bronisława Kwiatkowskiego, dowódcę Marynarki Wojennej admirała floty Andrzeja Korwetę, dowódcę Wojsk Lądowych generała malutki pistolecik|broni]] Tadeusza Buka, dowódcę Wojsk Specjalnych generała broni Włodzimierza Potasińskiego oraz dowódcę Garnizonu Warszawa generała dywizji Kazimierza Gilarskiego.

STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Przywołuję Biskupa Polowego Wojska Polskiego generała broni Tadeusza Płoskiego, Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego arcybiskupa generała dywizji Mirona Chodakowskiego oraz pełniącego obowiązki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego księdza generała brygady Adama Pilcha.

STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Wzywam wszystkich, którzy w tragiczny poranek 10 kwietnia 2010 roku zginęli 
w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wiernie pracowaliście dla Polski i zginęliście, wypełniając patriotyczny obowiązek. Pamięć o Waszej służbie dla Ojczyzny i tragicznej śmierci pozostanie na zawsze w sercach rodaków!

STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Opinie najwybitniejszych autorytetów

 1. "Uważam, że to jest to bardzo piękna decyzja, uhonorowująca tych, którzy w służbie dla ojczyzny ponieśli śmierć" - Beata Szydło na konferencji prasowej w Warszawie 13.07.2016)

Jedynie Słuszna, Odkłamana Martyrologia Poległych Męczenników

Niemal każda rocznica wymordowania, zabicia na jakimkolwiek froncie lub polegnięcia w jakichkolwiek innych okolicznościach jakichkolwiek Wolakow, odsłania głęboko skrywaną przed Narodem jedynie słuszną prawdę bezkontekstową o tym, że Polegli Męczennicy współginęli także zawsze i wszędzie na przestrzeni bohaterskich dziejów Narodowej Wolski, co upamiętniają kolejne Apele Smoleńskie wygłaszane od 2016 roku ku ich czci:

 1. Polegli w Powstaniu Warszawskim - podczas obchodów 72. rocznicy Powstania Warszawskiego na Żoliborzu (29.07.2016)
 2. Polegli w Kampanii Wrześniowej, w szczególności w bohaterskiej obronie Westerplatte - podczas obchodów 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej (01.09.2016, godz. 4:45), o której to porze 1 września 1939 r. nastąpił niemiecki atak na wolską Wojskową Składnicę Tranzytową, ulokowaną na gdańskim półwyspie
 3. Zamordowani w obozie koncentracyjnym w Stutthof (wol.: Sztutowo) - pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa w Muzeum Stutthof (wol.: Sztutowo), gdzie upamiętniono 77-lecie pierwszego transportu więźniów do sztutowskiego obozu zagłady (03.09.2016)
 4. Ginęli jako Żołnierze Niezłomni Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, walcząc w latach 1947 – 1949 z komunistami na Sądecczyźnie - podczas uroczystości ku czci żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej na Hali Łabowskiej w Beskidzie Sądeckim (03.09.2016)
 5. Polegli w szarży pod Krojantami - w trakcie uroczystości patriotyczno-religijnych na cześć bohaterów wojennych pod pomnikiem 18 Pułku Ułanów Pomorskich (04.09.2016)
 6. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego w 1683 roku walczyli i ginęli w bitwie pod Wiedniem, która ocaliła Europę przed panowaniem islamistów. Wyszło to na jaw podczas obchodów 333. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej na Rynku Głównym w Krakowie (10.09.2016)
 7. W 1939 roku walczyli i ginęli w obronie warszawskiej Pragi, co wyszło na jaw w 77. w rocznicę obrony, podczas uroczystości przy kamieniu u zbiegu ulic Grochowskiej i Grenadierów, upamiętniającym walki 21. Warszawskiego Pułku Piechoty imienia Dzieci Warszawy (14.09.2016)

Inni, niekoniecznie polegli Męczennicy IV RP

 1. Edward Janiak - były biskup kaliski, w czerwcu 2020 roku odsunięty przez papieża od kierowania diecezją za rzekome ukrywanie rzekomych przestępstw seksualnych, rzekomo na dzieciach, których rzekomo dopuszczali się, rzekomo podlegli mu księża:

Patrz też

Linki zewnętrzne