Korytarz smoleński

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Korytarz smoleński - specjalna instalacja o charakterze obronnego Wunderwaffe, zbudowana po raz pierwszy z okazji 87, okrągłej miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, prowadząca od katedry św. Jana do pałacu prezydenckiego. Korytarz został zbudowany ze stalowych elementow prefabrykowanych o wysokości 1,5 metra, nazywanych pieszczotliwie przez Warszawiaków "barierkami".

Cel budowy instalacji

Celem budowy bylo uniemożliwienie zakłócania comiesięcznego politycznego wiecu Partii modlitwy przez rozwydrzonych wyrostków chodzących na pasku radykalnej opozycji spod znaku KOD i tak zwanych Obywateli RP.

Test bojowy instalacji - 10.07.2017

Instalację oraz 2.000 zebranych Prawych Polaków z samym Naszym Umiłowanym Przywódcą, Naczelnikiem Państwa Wolskiego, Dobrym Pasterzem i Nowym Zbawicielem Wolski, Obrońcą Europy przed islamem, Wielkim Higienistą, niezłomnym i charyzmatycznym, przypadkowo niedointernowanym, Cudownie Ocalonym Prezesem-Premierem-prawie Prezydentem Jarosławem (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionym-Kaczyńskim na czele dodatkowo chroniło 2.482 policjantów i tym samym niemal osiągnięto ideał każdego totalitaryzmu, gdzie na jednego obywatela powinien przypadać jeden policjant.

Instalacji nie zaatakowało 2.500 kontrmanifestantów, którzy samowolnie i tchórzliwie udali się pod Grób Nieznanego Żołnierza, aby sprofanować go białymi różami i po krótkim czasie bezczelnie rozejść się skandując: "Zostańcie z policją".

26.07.2017 - Komunikat Komendy Stołecznej Policji: zabezpieczenie miesięcznicy i innych demonstracji 10 lipca 2017 r. kosztowało aż 758 tys. zł. To więcej niż koszty ochrony wszystkich miesięcznic w 2015 roku (622 tys.) i prawie tyle, co wszystkie z 2016 roku (952 tys.).

Dywersyjny atak białymi różami na tabory policji - 10.07.2017

Dywersyjny atak poprzez machanie białą różą i siedzenie na deptaku - 10.07.2017

Niejaka Aleksandra Zawisza podczas miesięcznicy smoleńskiej na pl. Zamkowym "machała białą różą oraz siedziała na deptaku" przez co bezczelnie dopuściła się wykroczenia z art. 52 par. 2 pkt.1, w którym mowa o usiłowaniu przeszkodzenia w przebiegu legalnego zgromadzenia. Obwiniona nie przyznała się do oczywistście oczywistych zarzutów oraz odmówiła złożenia wyjaśnień. Interweniujący policjanci sporządzili jedynie słusznie notatkę urzędową, która trafiła do Referatu ds. Wykroczeń Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Zamach biala roza.jpg

Test bojowy instalacji - 10.08.2017

W teście wzięło udział 2.100 policjantów ochraniających 2.500 miesiączkujących i 500 kontrmanifestantów. Test wykazał, że współczynnik determinacji (liczba policjantów przypadających na jednego rozwydrzonego wyrostka) ochronnej bezpieczeństwa samego Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego} i Partii wynosi 4,2, podczas gdy ten sam współczynnik w czasach PRL nie osiągał nawet poziomu 0,2.

Jak wyjaśniał na konferencji prasowej wybitnie niegramotny wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, siłyduże, ponieważ chodzi o "grupy ludzi, które deklarują łamanie prawa":

Biuro Ochrony Rządu ochraniało co najmniej cztery osoby - wicemarszałka Sejmu, dwóch ministrów i wiceministra, ale nie byli to wyłącznie "standardowi" BOR-owcy - na Krakowskim Przedmieściu byli też snajperzy Biura.

Pozorne analogie histeryczne

Eksterytorialna autostrada - 30-31.08.1939

Ultimatum Adolfa Hitlera co do wyrażenia przez Polskę zgody na aneksję Gdańska (niem. Danzig) przez III Rzeszę i na eksterytorialną autostradę oraz linię kolejową, przechodzące w poprzek Pomorza polskiego, zostało, wobec odmowy Polski, potraktowane przez Niemcy jako pretekst do agresji na Polskę w dniu 1 września 1939 i były w konsekwencji jedną z przyczyn wybuchu II wojny światowej.

Najważniejsze punkty ultimatum:

Galeria budowy, gotowej instalacji i jej testu bojowego

Aspekt edukacyjny gotowej instalacji

Patrz też