Szmata

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Gołym oszczem widać komu służy wcinanie się Unii Europejskiej w wewnętrzne sprawy Wolski - oto oficjalna szmata Rosji - odwiecznego wroga wszystkiego, co wolskie
Odwróconą dla niepoznaki szmatą UEFA usiłuje zasłonić orła

Szmata - dawniej: "flaga" - niezwykle użyteczny termin nowomowy, określający sensu stricte ściśle tajną broń UE, KOD, et consortes służącą do przesłaniania jedynie słusznych biało-czerwonych sztandarów podczas konferencji prasowych asystentki Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego i podczas każdej innej okazji. Termin ten sensu largo używany jest także przez Odnowicieli i Prawych Wolaków do określania wszystkich innych szmacianych symboli określonych sił wrogich ogólnonarodowej miażdżącej większości wprowadzającej wraz z megamocnym rządem dobre zmiany. Jak jedynie słusznie zauważył pewien, niestety anonimowy, PiSjonarz biało-czerwone barwy w zestawieniu z błękitem szmaty UE tworzą szmatę Rosji - odwiecznego wroga wszystkiego, co wolskie.

Jedynie słuszna decyzja asystentki Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego o niewywieszaniu szmaty Unii Europejskiej obok biało-czerwonego sztandaru

Już od pierwszych dni swojej kadencji nowy megamocny rząd PiS zaczął gruntowne dobre zmiany w objętych przez siebie resortach. Po południu 24.11.2015 premier Beata Szydło poinformowała na konferencji prasowej, że podczas jej wystąpień nie będą eksponowane flagi Unii Europejskiej.

Tym samym stało się jasne, że biało-czerwone barwy służą nie tylko do wiszenia, ale i do odbywania na nich posiedzeń megamocnego rządu, jak też konferencji prasowych po tychże posiedzeniach.

Geneza i bardzo prawnicze uzasadnienie szmaciastości szmaty

Decyzje asystentki Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego brawurowo uzasadnia Krystyna "Ćwiara" Pawłowicz, która zmianę odczytuje bardzo pozytywnie:

W rozmowie z "Super Expressem" już 10.12.2013 r. kategorycznie i jednoznacznie stwierdziła, że flaga Unii Europejskiej jest "bezprawną szmatą":

Defenestracja szmaty w Budapeszcie

W 2014 roku węgierski deputowany z Jobbiku, dr Tamas Gaudi-Nagy wyrzucił z okien Parlamentu unijne szmaty w geście protestu przeciwko "unijnej kolonizacji". Symbol UE pofrunął więc z okien w akcie "budapesztańskiej defenestracji” i wylądował na bruku.

Geneza szmaty

Europejska flaga z dwunastoma złotymi gwiazdami na lazurowym tle została przyjęta na forum Rady Europy jeszcze w 1955 roku. Liczba dwanaście miała symbolizować pełnię i doskonałość, a – co zapewne ucieszyłoby posłów PiS, gdyby o tym wiedzieli, nazywającychszmatąjej twórca Arsène Heitz przyznał, że tworząc go, inspirował się fragmentem Apokalipsy świętego Jana i wizerunku Matki Boskiej w wieńcu z gwiazd, którą widać na witrażu w katedrze w Strasburgu. Już w 1988 roku Parlament Europejski wezwał kraje członkowskie, aby używały symbolu Wspólnoty jak najczęściej. Wieszanie jej przed polskimi urzędami miało być symbolem naszej przynależności do struktur unijnych. Poprzedni premierzy na konferencjach w Kancelarii Premiera prezentowali się do tej pory na ustawionych naprzemiennie flagach Polski i Unii Europejskiej – taki zwyczaj przyjęto od momentu naszego przymusowego wejścia do Unii Europejskiej 21 kwietnia 2004 roku.

Symbolika szmaty wg Wiki

Według oficjalnej wykładni dwanaście nieodwracalnych złotych gwiazd rozłożonych w okręgu na lazurowym tle symbolizuje solidarność i harmonię między narodami Europy. Symbolika ta nawiązuje również do późniejszej dewizy Unii Europejskiej: In varietate concordia (z łac.: Zjednoczeni w różnorodności). Liczba gwiazd nawiązuje do starożytnej symboliki liczby 12 oznaczającej doskonałość i całość, nie zależy natomiast od liczby krajów członkowskich, ponieważ w chwili przyjmowania flagi Rada Europy liczyła już 14 państw członkowskich. Liczba 12 jest także odpowiednikiem liczby miesięcy w roku, godzin na tarczy zegara, znaków zodiaku itd. Krąg zaś, w który gwiazdy zostały ułożone, jest między innymi symbolem jedności. Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej. Sam Arsène Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która według jednej z interpretacji jest przedstawiona w Apokalipsie św. Jana na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd.

Szmata wg Wiki[1]

Szmatakawał tkaniny, zwykle zniszczonej, podartej lub o niskiej jakości. Określenie używane także w odniesieniu do niskiej jakości i zniszczonej odzieży. Szmaty wykorzystywane są w życiu codziennym oraz komercyjnie w recyklingu, gdzie pełnią ważną rolę w obiegu surowców wtórnych.

Nowa świecka tradycja: z okazji uroczystości państwowotwórczych usuwa się nie tylko szmatę, ale i maszt, na którym wisi

Światowa prapremiera nowej świeckiej tradycji miała miejsce 3 maja 2017 r. na Starym Rynku w Łomży z okazji uroczystości państwowotwórczych związanych z 226 rocznicą (okragłą rocznicą) uchwalenia Konstytucji 3 maja. Maszt z unijną szmatą, przypadkowo usytuowany od lat na Starym Rynku w Łomży, na jedynie słuszne polecenie Partii został usunięty przed uroczystościami, a po i ich zakończeniu ponownie wkopany.

Doniosły i jedynie słuszny pierwszy przebieg państwowotwórczych obchodów bez szmaty i bez masztu

Wiceminister Jarosław Zieliński (jest posłem Partii z Suwalszczyzny) objął w 2017 roku, po raz pierwszy, patronat nad państwowotwórczymi obchodami Święta Konstytucji 3 maja w Łomży. Po uroczystej mszy jej uczestnicy przeszli w defiladzie na Stary Rynek. część obchodów rozpoczęto od podniesienia na maszty flag biało-czerwonej i łomżyńskiej. Jeszcze dzień obok stał maszt ze szmatą unijną. Do zgromadzonych na placu przemawiali tylko politycy z Partii, w tym prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który nawiązując do Konsytuacji 3 maja, jedynie słusznie przypominał, że ci, którzy zawiązali przeciwko niej konfederację targowicką, twierdzili niespotykanie wręcz paradoksalnie, że robią to rzekomo w obronie demokracji:

Wiceminister Jarosław Zieliński z kolei twierdził niespotykanie wręcz merytorycznie, że obok patriotów w Wolsce był i jestjak to określiłnurt zdrady narodowej:

Przemawiali też łomżyńscy posłowie Partii: Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski.

Poczet do podniesienia flagi państwowej wystawił 14 Suwalski Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej. Flagę miasta podnieśli członkowie Organizacji Społeczno-Wychowawczej "Strzelec". Członkowie Jednostki Strzeleckiej 1012 Łomża imienia 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej z Łomży i Makowa Mazowieckiego złożyli uroczyste ślubowanie.

Niespotykana wręcz skromność chcących pozostać anonimowymi twórców nowej państwowotwórczej świeckiej tradycji

Grzegorz Zawada, asystent medialny prezydenta Łomży, zapytany przez osławioną "Gazetę Wybiórczą", dlaczego na czas uroczystości 3 maja usunięto z łomżyńskiego rynku flagę UE – do tego z całym masztem i kto podjął decyzję, odparł:

Rzecznik prasowy KWP w Białymstoku Tomasz Krupa:

Dopytywany przez osławioną "Gazetę Wybiórczą", po chwili doprecyzowywał:

Wrogi wszystkiemu co wolskie niejaki Marcin Kozłowski, rzekomo dziennikarz portalu gazeta.pl próbował węszyć, ale i tak niczego nie ustalił

Zwracam się do urzędu miasta z prośbą o wyjaśnienie kwestii masztu. Ratusz wysyła komunikat e-mailem. Jak informuje mnie Łukasz Czech z biura prasowego ratusza w Łomży: Łukasz Czech: "za scenariusz uroczystej odprawy pocztów sztandarowych odpowiedzialna była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Ze strony jej przedstawicieli pojawiła się sugestia, aby w związku z tą ważną dla Polaków uroczystością na maszt została wciągnięta jedynie flaga państwowa. Funkcjonariusze motywowali to obowiązującym protokołem flagowym, który określa zasady podniesienia flagi." Kontaktuję się zatem z kom.Tomaszem Krupą z podlaskiej policji i pytam o powody usunięcia masztu:

Sprawa nadal nie jest jasna, nie wiadomo, kto ostatecznie zdecydował o usunięciu szmaty UE. Dzwonię do ratusza i powtarzam to, co usłyszałem od policji:

Jedynie słuszne, pro-niepodległościowe spalenie szmaty podczas marszu narodowców w stulecie odzyskania niepodległości - 11.11.2018

Policja zwracała uwagę, że podpalenie flagi "w tak ogromnym tłumie mogło doprowadzić do niewyobrażalnej w skutkach tragedii w przypadku wywołania paniki" i wyznaczyła nagrodę za pomoc w zidentyfikowaniu sprawców - po nagrodę zgłosili się sami narodowcy:

Patrz też

Linki zewnetrzne