Polityczne tło katastrofy smoleńskiej

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Polityczne tło katastrofy smoleńskiej - wręczony w dniu 10.09.2010 uczestnikom Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie katastrofy w Smoleńsku, zorganizowanego przez Fundację Niezależne Media, memoriał będący podsumowaniem politycznej i moralnej odpowiedzialności Donaldu Tusku et consortes za tragedię smoleńską. Autorzy tego histerycznego memoriału jednoznacznie wskazują w jakich dziedzinach działania państwa doszło do zaniedbań oraz w jakim stopniu celowa i świadoma polityka obozu rządzącego przyczyniła się do wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r.

Doniosłość memoriału podkreślił sam prezes-premier-prawie-prezydent Jarosław Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński udzielając zgromadzonym lekcji na miejscu:

Jednoznaczne motto memoriału

Jednoznaczny spis treści

  1. Walka polityków Platformy Obywatelskiej z prezydentem Lechem Kaczyńskim - 6
  2. Lekceważenie bezpieczeństwa lotów najważniejszych osób w państwie - 16
  3. Przygotowania do obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej - 22
  4. Decyzje w sprawie badania okoliczności katastrofy i prowadzenia śledztwa - 39

Wybrane konkluzje

Zachowano pisownię oryginału:

Lista sprawców katastrofy smoleńskiej

Porażający dowód kto stał za nimi wszystkimi

Zbrodniarze wymienieni są w kolejności uzasadnionej ciężarem ich zbrodni:

Ponieważ śledztwo prowadzone przez zespół parlamentarny ds. zbadania katastrofy smoleńskiej trwa, opublikowana w konkluzji memoriału lista liberalnych zbrodniarzy, z oczywiście oczywistych względów, nie jest jeszcze zamknięta. Niezwłocznie po ustaleniu pełnej listy tych wszystkich, którzy maczali swe brudne łapy w mętnej wodzie na młyn zamachu, stosowane wnioski do Trybunału Stanu prześle najnormalniejszy polityk Wolski, minister likwidator WSI, nieformalny generał armii antyukładowej - Antoni "Instytucja" Macierewicz.

Patrz też

Linki zewnętrzne