Zamachy na prezydenta

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
W związku z tragiczną śmiercią Lecha Kaczyńskiego w katastrofie lotniczej polskiej delegacji na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 10.04.2010, edycja eksponatu została zablokowana, a jego treść odpowiada stanowi na dzień 09.04.2010Prezydęt Lech Kaczyński piastując swe zaszczytne stanowisko pozostaje otwartym na spotkania z narodem. W tym celu wiele podróżuje, co tym samym naraża go na zamachy ze strony osób i organizacji niechętnych Wolsce oraz jego oświeconej polityce międzynarodowej, społecznej i gospodarczej.

Historia zamachów na poprzednich prezydentów RP

Kalendarium zamachów na prezydęta IV RP

Poniższe zestawienie obejmuje tylko te zamachy, o których została poinformowana opinia publiczna. Ze względu na oczywiście oczywistą konieczność zapewnienia bezpieczeństwa państwa poprzez bezpieczeństwo jego głowy pozostałe zamachy stanowią najściślej chronioną tajemnicę państwową.

2005

Warszawa - 21.10.2005

Wprawdzie ten zamach miał miejsce przed drugą turą wyborów prezydenckich, ale zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego było tak oczywiście oczywiste, że należy go traktować jako pierwszy zamach na ukochanego przez lud Miłościwie Nam Chwilami Obecnego i Chronicznie Niepoinformowanego.

Na dwa dni przed drugą turą wyborów prezydenckich, w Warszawie podłożono 15 doskonale wykonanych atrap bomb. Akcja ta sparaliżowała na wiele godzin prawie całe miasto. Natychmiast po pozornym zamachu ogłoszono (tak podobno wynikało z treści maili przesłanych do kilku redakcji), że stoją za tym homoseksualiści, którzy nie lubią Lecha Kaczyńskiego, a ten ostatni w wystąpieniu publicznym użył określenia "gejbomber". Ogłoszono, że atrapy podłożyły (nikomu nieznane i prawdopodobnie nieistniejące) organizacje: Brygady GayPower i Silny Pedał.

2007

Warszawa

Aresztowany w dniu 07.01.2007 Mirosław M. - 20-letni obywatel Wolski, jeden z najgroźniejszych terrorystów i zamachowców w Wolsce. M. został zatrzymany jako podejrzany o próbę otrucia Prezydenta IV RP podczas niedoszłego ingresu Arcybiskupa Stanisława Wielgusa, jednej z najgłośniejszych ofiar teczek IPN.

Według nieoficjalnych informacji "ze źródeł zbliżonych do dobrze poinformowanych", Mirosław M. miał podczas ingresu pracować w cateringu (wym.: katering). Pod koniec tygodnia poprzedzającego ingres wysłał do znajomych e-maila, w którym pisał, że w związku z tym ma możliwość otrucia prezydenta.

Konin

Paweł P. składa się do strzału z dubeltówki, ale służby czuwają: zamachowiec jest już na muszce funkcjonariusza (widoczna czerwona plamka celownika laserowego na uchu przestępcy)

W połowie września niejaki Paweł Piechocki - zdegenerowany do cna osobnik, który w niewyobrażalnie ohydny i podły sposób usiłował zamachnąć się na najważniejsze w Wolsce osobistości, a tym samym na najświętsze wartości i podstawy niepodległego bytu IV RP. Cyniczny ten zamachowiec na jednym z internetowych forów poważył się zamieścić następujący bulwersujący komunikat:

Na szczęście oburzający ten postępek wywołał powszechne oburzenie i spowodował natychmiastową reakcję patriotycznie i propaństwowo nastawionej społeczności internetowej, której przedstawiciel niezwłocznie powiadomił właściwe służby, udaremniając w ten sposób upieczenie tej szytej grubymi nićmi w mętnej wodzie na młyn, prowokacyjnej brudnej pieczeni Układu i innych określonych sił.

2008

Warszawa - 20.08.2008

Ten brutalny akt terroru i cyniczny zamach na najważniejszą w Wolsce osobistość, dokonany został w dniu 20.08.2008, w czasie gdy niczego niespodziewający się prezydęt, z pełną ufnością i optymizmem oraz wypełniającą serce radością z powodu swojego niebywałego sukcesu, udawał się na uroczystość podpisania umowy dotyczącej tarczy antyrakietowej.

54 stopnie - to długość, a właściwie wysokość Golgoty, którą brutalnie przegoniony został przez bezczelnych i cynicznych siepaczy reżimu okupacyjnego najwyższy (konstytucyjnie) przedstawiciel Rzeczypospolitej, umiłowany przez rodaków prezydęt Lech Kaczyński.

2009

Warszawa - 01.08.2009

Podajemy za opiniotwórczym dziennikiem Super Express:

2010

Warszawa - 09.03.2010 godzina 14:00

Zamach różą (warto zwrócić uwagę na charakterystyczne nakrycie głowy zamachowca)

Podajemy za opiniotwórczym dziennikiem Super Express:

Wnioski

  1. W latach 1922-2010 blisko 87% zamachów na prezydentów RP miało na celu zabicie ukochanego przez lud Miłościwie Nam Chwilami Obecnego i Chronicznie Niepoinformowanego, co wyraźnie wskazuje na gigantyczną skalę nienawiści określonych sił.
  2. W ponad 83% przypadków zamachy miały miejsce w Warszawie. Wybitni analitycy wolskiej sceny polityczne tłumaczą ten fakt wyjątkowym nagromadzeniem się określonych sił w stolicy Wolski. Wrogowie narodu są tu szczególnie aktywni i cichcem notorycznie popierani przez okupantów.
  3. Ponieważ niecałe 17% zamachów miało miejsce poza Warszawą oznacza to, że Miłościwie Nam Chwilami Obecny i Chronicznie Niepoinformowany jest ukochanym synem prostego ludu, zamieszkującego rozległe połacie naszego wspaniałego kraju. Dowodem tej miłościniezliczone bezpieczne peregrynacje prezydęta po Wolsce.
  4. Pomimo niesłychanie niebezpiecznej sytuacji w stolicy Wolski nasz bohaterski prezydęt trwa na swym stanowisku i kategorycznie odrzuca sugestie zatroskanych o jego bezpieczeństwo współpracowników, aby przenieść Pałac Prezydencki do Torunia.

Patrz też

Linki zewnętrzne