Krótki kurs wykuwania koalicji sił wolności i postępu

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wprowadzenie

Jak powszechnie wiadomo, przedłużające się rządy Platformy Obywatelskiej są zabójcze zarówno dla Wolski, jak i jej emanacji państwowej - IV Rzeczypospolitej.

Zwracało na to uwagę już niejednokrotnie wielu najwybitniejszych patriotów, na czele z samym Ojcem Narodu, który jak nikt inny wyczulony jest na dobro Wolski i potrafi dostrzec niewidoczne dla innych zagrożenia i spiski, z pomocą których liberałowie z przestępczej Platfotmy Obywatelskiej usiłują zniszczyć Ojczyznę i ostatecznie wymazać IV Rzeczpospolitą z mapy świata.

Najbardziej błyskotliwa, głęboko i jedynie prawdziwa, a jednocześnie porażająca diagnoza okupacyjnych rządów PO, została przez prezesa-premiera Kaczyńskiego sformułowana w dniu 19.09.2008 w przejmującym i zachwycającym wyrafinowanym pięknem języka oraz komunikatywnością artykule na łamach "Dziennika":

Nic więc dziwnego, że w takich okolicznościach, a w szczególności po kompromitującym zaproszeniu przez Donaldu Tusku jego oficera prowadzącego z ramienia KGB, Władimira Putina, na obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, odsunięcie okupantów od władzy, a przynajmniej uniemożliwienie im skutecznego rządzenia i kontynuowania zdradzieckiego procederu o przyłączania Wolski do Rosji, stało się palącą potrzebą.

Niniejszy eksponat pomyślany został jako uniwersalny materiał samokształceniowy dla tych prawdziwych patriotów, którzy dla ratowania zniewolonej Ojczyzny zdecydowanibohatersko podjąć aktywną walkę z okupantami, nie zważając na cyniczne i bezczelne prowokacje oraz groźby ostrych represji.

Zaprezentowane w nim fakty historyczne oraz cytaty z rzeczywistych wypowiedzi najwybitniejszych postaci historycznych współczesności, składają się na kompletny i wszechstronny materiał, dzięki któremu każdy prawdziwy patriota zbudować może w swym środowisku lokalną koalicję sił wolności i postępu, skupioną wokół miejscowych struktur bohaterskiego Ruchu Oporu.

Wykuwanie koalicji niezbędnej do wyzwolenia Wolski spod jarzma liberalnych okupantów

Dla wszystkich prawdziwych patriotów oczywiście oczywiste jest, że w celu wyzwolenia Wolski spod okupacji liberałów, konieczne jest zbudowanie koalicji sił wolności i postępu. Oczywistą oczywistością jest również to, że koalicja taka musi być zbudowana wokół Ruchu Oporu - jedynego podmiotu, który cieszy się powszechnym i autentycznym poparciem ogólnonarodowej większości dziesiątek milionów Wolaków, a z drugiej strony - skupiającego w swych szeregach tysiące bohaterskich bojowników o wolność, z Wielkim Przywódcą Narodu, genialnym strategiem i wodzem Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Bohaterskie działania składające się na mozolny proces budowy takiej niepodległościowej koalicji zilustrowano poniżej, wykorzystując cytaty wypowiedzi najwybitniejszych patriotów, którym na sercu leży dobro Ojczyzny, a przyświeca nadrzędny cel: odzyskanie Wolski z brudnych łap okupantów i restytucja IV RP.

 1. "[...] ja bym politycznie tego sojuszu nie nie doceniał. Moim zdaniem pewne bariery zostały pokonane i ponieważ wiele lat lewica myślała o budowaniu pewnego kompromisu historycznego, porozumieniu z obozem dawnych przeciwników - a także ci dawni przeciwnicy z trudem akceptowali SLD - to myślę, że to jest wydarzenie, które dalece wykracza poza kwestię medialną. [...] Dwadzieścia lat po tych zmianach wiele z dawnych etykiet wyblakło i to już nie jesttak bolesne, jak było jeszcze dziesięć czy piętnaście lat temu" - Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Janiną Paradowską na antenie radia TOK FM (07.09.2009)
 2. "Jak na razie, lewica jest nam bardzo odległa pod względem ideowym. Gdybym jednak miała wymienić największego wroga PiS, to byłaby to prawdopodobnie PO" - Grażyna Gęsicka na konferencji prasowej w Sejmie (07.09.2009)
 3. "I my, i SLD jesteśmy w opozycji i tylko razem mamy wystarczającą siłę, by przeciwstawić się koalicji" - anonimowy poseł PiS w wypowiedzi dla "Dziennika" (08.09.2009)
 4. "To oczywiste, że w dużej partii, a taką jest SLD, są osoby kompetentne. Rozumiem, że wielu chciałoby widzieć w politykach Prawa i Sprawiedliwości oszołomów, tak jak to często rysuje poseł Niesiołowski, że jesteśmy bez mała politycznymi wariatami, którym z ust cieknie piana nienawiści. Tak nie jest. Jesteśmy normalnymi, racjonalnymi ludźmi. Jeśli w szeregach SLDosoby kompetentne, to potrafimy ich nazwać po imieniu: jako osoby wykształcone, merytoryczne" - Joachim Brudziński na antenie TVN 24 (08.09.2009)
 5. "[...] aczkolwiek dostrzegam również ludzi, dostrzegam również w Sojuszu Lewicy Demokratycznej ludzi, po pierwsze kompetentnych, po drugie wykształconych i po trzecie również ideowych. Wierzę w to głęboko, że są ludzie w Polsce o wrażliwości socjaldemokratycznej, o wrażliwości społecznej [...] Którzy [...] Odnajdują się w SLD, i których cieszy, że mają reprezentację w postaci partii politycznej w parlamencie" - Joachim Brudziński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (09.09.2009)
 6. "Zdejmują [ SLD ] z nas łatę politycznej czarnej owcy, z którą się nie rozmawia. [...] Ale współpraca między nami w Sejmie jako partii opozycyjnych jest możliwa" - europoseł Richard Henry Czarnecki dla "Gazety Wyborczej" (10.09.2009)
 7. "Pora obalić kilka stereotypów, jak ten, że Sojuszowi nie wolno zadawać się z PiS. Przepraszam bardzo, a dlaczego? Sformułowano tezę, że każdy, kto ma konszachty z PiS, jest brzydki i antypisizm ma być doktryną obowiązującą, bo wszystko, co jest złe dla PiS, jest dobre dla ojczyzny" - Józef Oleksy w wywiadzie na łamach "Dziennika" (12.09.2009)

Działania kamuflujące i dezinformacyjne

Dla zapewnienia powodzenia każdej przygotowywanej akcji bojowej, a w szczególności w przypadku decydującej ofensywy narodowo-wyzwoleńczej, niezbędny jest element zaskoczenia wroga. Efekt taki w pełni osiągnąć można jedynie poprzez kamuflowanie prawdziwych zamiarów i odwrócenie uwagi wroga, a nawet pozorowanie wrogich działań wobec innych podmiotów, w szczególności przyszłych sojuszników. Poniżej przedstawiono przykłady perfekcyjnych akcji dezinformacyjnych.

Historyczne przykłady perfekcyjnych działań dezinformacyjnych

Analiza powszechnie dostępnych zasobów archiwalnych dotyczących najnowszej historii Wolski, pozwala na wskazanie niesłychanie wybitnych przykładów niespotykanie wyrafinowanego i - co ważniejsze - porażająco skutecznego kamuflażu bohaterskich kampanii, kluczowych dla niepodległości Wolski i utworzenia wyśnionej przez setki pokoleń patriotów IV RP. Poniżej zaprezentowano najdoskonalsze przykłady takich działań, wśród których na szczególną uwagę zasługują zapierające dech w piersiach działania dezinformacyjne Najgenialniejszego Dezinformatora, Jarosława Kaczyńskiego:

 1. "Uważam, że pan Andrzej Lepper w ogóle nie powinien zostać wybrany wicemarszałkiem. Jego wybór był swoistą demonstracją lekceważenia prawa, ze strony mającego decydujący głos SLD. Podobnie było ze znacznie niższymi awansami pani Hojarskiej i pana Łyżwińskiego. Myślę, że dla tej części społeczeństwa, która orientuje się mniej więcej w mechanizmach polityki, był to zupełnie jasny sygnał. Prawo w tej chwili to wola SLD"Lech Kaczyński (23.11.2001)
 2. "Władza Samoobrony w Polsce, to będzie kryzys europejski dużo większy niż ten austriacki"Jarosław Kaczyński na antenie programu II Polskiego Radia (15.11.2002)
 3. "Mój apel do Ligi Polskich Rodzin. No, zastanówcie się, czy wspieranie w takim układzie Samoobrony, a podpisaliście im wniosek o odwołanie ministra Janika, ma sens. Czy ma sens wspieranie podpórki, bycie podpórką podpórki Sojuszu Lewicy Demokratycznej?"Ludwik Dorn w Sejmie (26.03.2003)
 4. "A jeżeli chodzi o te nieustanne ataki ze strony Samoobrony, to my się z tego cieszymy, bo wiemy, że dzięki temu rozgarnięci Polacy wiedzą, kto jest w Polsce uczciwy, a kto jest bandą jak wy"Jarosław Kaczyński do Leppera w Sejmie (13.06.2003)
 5. "Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat, który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa, dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła Związek Zawodowy 'Samoobrona'. To formacja używana do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do kopania rowów. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim momencie je przedstawię"Jarosław Kaczyński dla "Głosu Wybrzeża" (czerwiec 2003 r.)
 6. "Andrzej Lepper z Samoobroną jest zaplutą wycieraczką SLD"Ludwik Dorn, wystąpienie w Sejmie (2004 r.)
 7. "My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czynienia z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju"Jarosław Kaczyński w Programie I Polskiego Radia (16.02.2004)
 8. "Pomysł tutaj jest bardzo prosty i sądzę, że swoją część roboty w znacznej mierze, poza np. intensyfikacją kampanii, robimy. Trzeba realnie na konkretach pokazywać program polityczny i bieżące działania włączające się w ochronę sfery społecznej i socjalnej. Bez tego nie ma co marzyć o tym, aby powstrzymać marsz Andrzeja Leppera do władzy"Ludwik Dorn odpowiadając na pytanie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej: "A jak zatrzymać Andrzeja Leppera? Mają państwo pomysł na to, jak zatrzymać ten marsz po władzę?" (11.03.2004)
 9. "Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencieSLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie – Samoobrona i SLD"Jarosław Kaczyński na czacie portalu gazeta.pl (22.03.2004)
 10. "Istnieje układ między Samoobroną a SLD, istnieje układ obrony korupcji i skorumpowanych urzędników, obrony tych, którzy składają fałszywe zeznania, obrony tych, którzy fałszują dokumenty, i tych, którzy mataczą. Andrzej Lepper, kiedy tylko może, wszem i wobec oświadcza, że rozliczy tych, którzy byli i są u władzy i którzy dopuszczali się przestępstw. Wczoraj bardzo czytelnie Lepper stanął w obronie skorumpowanych urzędników, pokazał, że czyny nie idą w parze ze słowami, jaki jest rozziew i rozdźwięk między tym, co mówi, a tym, co chce robić w przyszłości. Obrona trzęsawiska jest w interesie tak Leszka Millera, jak i Andrzeja Leppera"Zbigniew Ziobro (06.04.2004)
 11. "Samoobrona - tajna broń WSI" – duży artykuł demaskujący inspiracje powstania SO i jej powiązania z SLD i służbami specjalnymi (za "Gazetą Polską") (20.05.2004)
 12. "Jeśli o postawieniu człowieka przed Trybunałem mówi ktoś, kto wielokrotnie stawał przed sądem i ciążą na nim wyroki, to ja nie chcę mieć takiego porządku prawnego i takiego nauczyciela moralności, takiego czyściciela życia publicznego"Zbigniew Wassermann o Andrzeju Lepperze, Kalisz (08.06.2004)
 13. "Wystąpienie o delegalizację Sojuszu wymaga stworzenia sądowi ewidencji różnego rodzaju działań SLD, z uzasadnieniem, że jest to prosta kontynuacja partii, które budzą bardzo daleko idące wątpliwości. SLD powstał z SdRP, w którą wcześniej przekształciła się PZPR. Nie może się udać kolejny numer, że zmieniamy nazwę, jesteśmy oczyszczeni i staliśmy się dobrymi, europejskimi socjaldemokratami. To środowisko udowodniło, że nie jest europejską socjaldemokracją, tylko grupą, która najpierw służyła obcej władzy w Polsce, a potem, funkcjonując w demokracji, postanowiła się bogacić niezgodnie z prawem. [...] Delegalizacja dzisiaj to nie to samo co delegalizacja „Solidarności”, to znaczy internowanie ludzi, wsadzanie do więzień i tak dalej. Chodzi o zabiegsymboliczny”" - Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Kielcach (29.11.2004)
 14. "Nie ma takiej możliwości. PiS jest partią ludzi praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PiS. Najwyższe funkcje w państwie muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PiS-u dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne"Lech Kaczyński w Radiu RMF FM, odpowiadając na pytanie dziennikarza "Czy poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper, gdyby starał się o fotel marszałka, jest możliwe?" (marzec 2005 r.)
 15. "Wydaje mi się, że w trakcie kampanii wyborczej, w trakcie tych najbliższych miesięcy uda nam się zarysować realną alternatywę, bo koniec końców ludzie muszą sobie zadać pytanie: chcemy naprawdę, żeby naszymi sprawami, finansami publicznymi np. rządził lub współrządził Andrzej Lepper we współdziałaniu z Sojuszem Lewicy Demokratycznej? Więc my gwarantujemy: Leszek Miller być może Andrzeja Leppera zaprosi do współrządzenia Polską, Prawo i Sprawiedliwość Andrzeja Leppera do współrządzenia Polską nie zaprosi i taką gwarancję wyborcom wszystkim, niezależnie od sympatii politycznych, dajemy" – Wiesław Walendziak w kampanii wyborczej (lato 2005 r.)
 16. Kamil Durczok: "Panie Prezesie, Jarosław Kaczyński premierem, Roman Giertych wicepremierem, a Andrzej Lepper ministrem rolnictwa. Pan by dopuścił taki rząd?" Jarosław Kaczyński: "Panie redaktorze, no to są właśnie te objawy zdenerwowania naszych kolegów. No przecież oni świetnie wiedzą, że taki rząd nie może powstać" - na antenie Radia RMF FM (22.09.2005)
 17. "Pan Andrzej Lepper z tej szansy nie skorzystał. Po krótkim czasie powrócił do swoich praktyk, powrócił do czegoś, co trzeba określić jednym słowem: warcholstwo!"Jarosław Kaczyński (21.09.2006)

Działania kamuflażowe podczas budowy koalicji przeciwko okupantom

Korzystając z wcześniejszych niesłychanie pozytywnych doświadczeń, przy przygotowaniach decydującej kampanii przeciwko okupantom, również zastosować należy odpowiedni kamuflaż i podejmować działania dezinformacyjne. Poniżej przedstawiono modelowe przykłady tego typu działań, które niewątpliwie odwrócić muszą uwagę wroga i tym samym stępić jego bezczelną czujność:

 1. "Nie ma koalicji między SLD a PiS w sprawie mediów publicznych, więc trudno mówić o końcu podziałów historycznych. [...] Chyba dla wszystkich jest oczywiste, że koalicja parlamentarna SLD z PiS jest niemożliwa, bo różnice ideowebardzo głębokie - Joachim Brudziński w wywiadzie na łamach "Gazety Wyborczej" (07.09.2009)
 2. "Wątpię, żeby koalicja z SLD wchodziła w rachubę, bo SLD jest naszym głównym wrogiem ideowym, choć niestety, boleję nad tym, dziś naszym głównym wrogiem politycznym stała się PO" - Adam Lipiński w wywiadzie na łamach "Gazety Wyborczej" (07.09.2009)
 3. "Nie jestem od interpretacji, ale koalicja z PiS jest z wielu powodów nie do przyjęcia. [...] Aleksander Kwaśniewski całe lata walczył o zasypanie tych podziałów. Natomiast dla mnie one nie istnieją. Są jednak bardzo poważne różnice między nami a PiS. Nie tylko światopoglądowe, choć te są też istotne. Także gospodarcze. To, co robił PiS, gdy był u władzy, było bardzo odległe od lewicowego programu. Prawu i Sprawiedliwości nie zapomnimy też sprawy Barbary Blidy i działalności IPN. Z tych powodów wspólne działanie z PiS jest dla Sojuszu zgubne. [...] Tak, walczymy z rządem. Przedstawiamy własny program i wskazujemy błędy. Ale nie możemy robić tego ramię w ramię z PiS" - Wojciech Olejniczak w wywiadzie na łamach "Gazety Wyborczej" (07.09.2009)
 4. "Nie może być mowy o żadnym sojuszu Prawa i Sprawiedliwości z Sojuszem Lewicy Demokratycznej" - Przemysław Edgar Gosiewski na antenie Radia TOK FM (08.09.2009)
 5. "Dla mnie jest to partia cyniczna, grająca na pewnych resentymentach wynikających z PRL, dla doraźnych korzyści politycznych [...]" - Joachim Brudziński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (09.09.2009)
 6. "Oczywiście mowy o koalicji nie ma, PiS i SLD są jak ogień i woda" - europoseł Richard Henry Czarnecki dla "Gazety Wyborczej" (10.09.2009)
 7. "A oświadczenie jest natępujące: każda współpraca lewicy z Prawem i Sprawiedliwością [...] jest nie do przyjęcia dla ludzi lewicy i byłaby ogromnym, ogromnym błędem politycznym. [...] Niech Napieralski nie brudzi rąk sobie i nam współpracą z PiS" - poseł SLD Jerzy Szmajdziński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (11.09.2009)
 8. "Powiem krótko i stanowczo: takiej koalicji nie ma i nie będzie tak długo, jak w PiS jest miejsce dla ludzi odpowiedzialnych za śmierć Barbary Blidy. [...] PiS zaszkodził i szkodzi Polsce" - Grzegorz Napieralski na swoim blogu (13.09.2009)
 9. "PiS nie zawarło sojuszu z SLD. Jest między nami wiele różnic światopoglądowych, historycznych i etycznych. Obie partie są jednak w opozycji i w niektórych sprawach mogą mieć podobne stanowisko" - poseł Arkadiusz Mularczyk, odpowiadając na pytania czytelników internetowego wydania "Wprost" (28.09.2009)

Pierwsze spektakularne owoce koalicji sił wolności i postępu

 1. Czerwiec 2008 - Sejm głosami PiS i SLD przyjmuje prezydenckie weto do ustawy z dnia 25 kwietnia 2008 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz niektórych innych ustaw
 2. 11.09.2009 - Sejm głosami PiS i SLD przyjmuje prezydenckie weto do ustawy o zmianie ustawy z dnia 25 czerwca 2009 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji
 3. 25.09.2009 - Kancelaria Prezydenta ogłasza, że prezydent przyjął sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Odrzucenie sprawozdania KRRiT przez prezydenta - wobec wcześniejszego odrzucenia go przez Sejm i Senat - pozwoliłoby na rozwiązanie tego organu i uporządkowanie sytuacji w telewizji publicznej

Patrz też