Postkomuna

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Czołowy postkomunista sprawdza skutki długotrwałego postu
"Tak, [...] precz z komunom, ale przede wszystkiem precz z postkomunom."

Definicja i charakterystyka

Postkomuna - formacja osób, które poszczą (post) zbiorowo (komuna). Klasycznym przykładem poszczącego jest jej czołowy przedstawiciel Ryszard Kalisz, (przez lekarzy podejrzewany wręcz o stan ostrej anoreksji), ewentualnie Jerzy Urban.

Niektórzy negują to stwierdzenie i wywodzą tę formację z dawnej komunistycznej partii PZPR. Jednak w kraju tak głęboko religijnym jak Wolska takie interpretacje są niedopuszczalne, tak samo jak darwinizm.

Ze względu na zdecydowaną szkodliwość dla zdrowia długotrwałego (w szczególności zbiorowego) poszczenia, które faktycznie prowadzić może do zagrożenia życia Wolaków, a w konsekwencji także bytu biologicznego Narodu, haniebna ta praktyka powinna zostać prawnie zabroniona, na co błyskotliwie zwrócił uwagę sam prezes-premier-przyszły-prezydent Jarosław Odmieniony-Kaczyński już pod koniec 2004 roku:

Ta porażająco celna diagnoza na temat postkomuny została przez Ojca Narodu jednoznacznie potwierdzona także w roku 2006 podczas wiecu w Stoczni Gdańskiej:

  • "Tak, [...] precz z komunom, ale przede wszystkiem precz z postkomunom." (wymowa oryginalna)

Inne zbiorowo poszczące indywidua

Najnowsze badania na temat zbiorowego poszczenia

Marx i koledzy.

W czerwcu 2010 roku niespodziewanie ujawnione zostały wyniki najnowszych prac naukowych dotyczących zjawiska zbiorowego poszczenia. Odkrywcze te badania przeprowadzone zostały przez wybitnych doktorów nurtu PiSjanistycznego i wykazały, że zbiorowe poszczenie nie jest tak szkodliwe, jak przypuszczano wcześniej, a nawet wprost przeciwnie - faktycznie jest ono niezbędne dla utrzymania się przy życiu, w szczególności jako metoda ostatniej szansy, stosowana do reanimowania politycznych nieboszczyków.

O tej niespotykanie ważnej obserwacji naukowej błyskotliwie poinformował w dniu 21.06.2010 na wiecu wyborczym w Szczecinie (niem.: Stettin), sam prezes-premier-przyszły-prezydent Jarosław Odmieniony-Kaczyński:

Natomiast w dniu 22.06.2010 w Radomiu zostało po raz pierwszy na nowo zdefiniowane pojęcie stary komuch. Jarosław Odmieniony-Kaczyński poinformował wyborców:

Jednak już 25.06.2010 były politolog, a obecnie znakomity europoseł Marek Migalski, wyjawił diaboliczny plan postkomuny europejskiej postępowej lewicy przed drugą turą wyborów prezydenckich:

Postkomuna w czasach restaurowanej IV RP

Patrz też

Linki zewnętrzne