Kościół Toruńsko-Katolicki

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Założyciel kościoła Toruńsko-Katolickiego, Tadeusz I (witraż w bazylice św. Henryka)

Kościół Toruńsko-Katolicki - wynik gwałtownego ataku na Radio Maryja, przeprowadzonego przez stojący wówczas na błędnych pozycjach tygodnik "Wprost", który w ogromniastym artykule alarmistycznie zapowiadał rzekomy rozłam w Kościele katolickim, spowodowany przez Radio Maryja.

Autor tekstu, Bogusław Mazur, już w tytule publikacji wieszczył:

Znacząca rola środowisk radiomaryjnych w ostatecznym triumfie wyborczym PiS nad PO oraz w zwycięstwie Lecha Kaczyńskiego w wyborach na prezydenta Wolski, szczególnie mocno rozjuszyła postkomunistów z "Wprost".

Już w grudniu 2005 r. tygodnik przypuścił gwałtowny atak na Radio Maryja i Ojca Dyrektora. Był to tekst Cezarego Gmyza "Prymas Rydzyk" ("Wprost" z 11.12.2005), w którym czytamy między innymi:

W tymże numerze "Wprost" ukazał się kolejny atak na Radio Maryja i Ojca Rydzyka, który wyszedł spod pióra ks. Kazimierza Sowy. Autor tekstu, jeden z czołowych reprezentantów nurtu katolewicy, w latach 2001-2005 był prezesem katolickiego Radia Plus. Zarządzał nim w sposób wręcz fatalny, doprowadzając do załamania jego finansów. Jak widać, z tym większą złością i zawiścią patrzył na ogromne sukcesy medialne "konkurenta" - Radia Maryja.

W centrum ataku ks. Sowy na Radio Maryja znalazł się zarzut upolitycznienia. Pisząc o Radiu Maryja, duchowny uskarżał się, że:

Patrz też

Linki zewnętrzne