Samoobrona

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej (ang.: Sexparty albo Selfdefence, wł.: Gumofilco Karate, niem.: Bauerwaffe, Gruppensexkommando, fr.: Allez Buraques, jap.: Sama Brona, Jama Chama, węg.: Nagykutas Hotelban) - jedna z trzech jedynie słusznych Partii Politycznych w IV RP.

Samoobrona RP

Powstanie chłopskie

W roku 1992 na czele polskich chłopów, niezadowolonych z powodu grabieżczej polityki III RP, której symbolem był ówczesny minister finansów, czołowy liberał i przedstawiciel zbrodniczego Układu, Leszek Balcerowicz, stanął rolnik z Pomorza - Andrzej Lepper. W celu obrony fundamentalnych praw i idei, wyszedł on na ulice i tory polskich miast i wsi oraz założył Związek Zawodowy Rolnictwa "Samoobrona" oraz partię o tej samej nazwie.

Inspiracje

Samoobrona"stała się ostatnią deską ratunku pokrzywdzonych wołających o pomoc"

W początkowym okresie istnienia działalność polityczna Samoobrony była marginalizowana, przez co głównym obszarem jej aktywności pozostawała walka partyzancka z reżimem III RP. Walkę tę podejmowały elitarne oddziały rekrutowane i szkolone w byłych PGR-ach, pod przewodnictwem samego Andrzeja Leppera. Jak wskazuje sama nazwa, szkolenie i taktyka wzorowane były na tradycjach armii japońskiej (Japońskich Siłach Samoobrony). Bojownicy Samoobrony przejęli w ten sposób wiele wartości japońskiego kodeksu samurajskiego bushido, między innymi bezwzględne posłuszeństwo wobec szoguna-przewodniczącego, nieustępliwość na polu walki (blokadach) oraz dążenie do perfekcji w opanowaniu broni ręcznej (np. sztachety, widły i szpadle).

Ostatnia deska nadziei

Samoobrona - młodsza siostra PiS, oraz jej Przewodniczący, w ciągu zbrodniczych rządów postkomuny lewicy "stała się ostatnią deską ratunku pokrzywdzonych wołających o pomoc, głosem całych grup społecznych, które w wyniku przeobrażeń lat 90-tych znalazły się na skraju nędzy i beznadziei".

Ewolucja polityczna

Olbrzymie znaczenie dla Samoobrony miały wybory 2001, kiedy to uzyskując poparcie powyżej 10% A. Lepper oraz jego współtowarzysze dostali się do Parlamentu. Pobyt ten, jak oceniają dziś Bracia Mniejsi Zjawisko biologiczne i inni przedstawiciele PiS oraz LPR, pozytywnie wpłynął na to ugrupowanie, które od początkowego pieniactwa politycznego przeszło daleką drogę ku budowie IV RP, dzięki czemu Przewodniczący A. Lepper stał się jednym z trzech ojców - założycieli IV Rzeczpospolitej Wolskiej

Czołowi Politycy Samoobrony

Elyta Samoobrony

Próba powrotu na scenę polityczną restaurowanej III RP

07.07.2008 - nawiązując do korzeni około pięćdziesięciu rolników i działaczy Samoobrony sparaliżowało ruch na Gierkówce w Polichnie koło Piotrkowa. Blokada zaczęła się po godzinie dwunastej. Manifestujący chwycili biało-czerwone parasolki i transparenty. Chodzili po przejściu dla pieszych utrudniając przejazd kierowcom. Ci w efekcie stali w gigantycznych korkach.

Zwolennicy Samoobrony co pięć minut schodzili z przejścia i przepuszczali ruch. Na czele protestujących szli Andrzej Lepper, Janusz Maksymiuk i Andrzej Prochoń, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników "Samoobrona". Endrju przez megafon apelował o pokojową i spokojną demonstrację. Po 13.00 blokada się zakończyła.

Ciekawostki

Kultowy serial o przygodach Przewodniczącego i jego drużyny

Na niektórych billboardach Samoobrona używała hasła "Praca i Samorządność", w skrócie PiS.

Patrz też

Linki zewnętrzne