Marriott

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Siedziba Marriott Pikczers

Marriott (Marriott Pikczers) - czołowa wytwórnia filmowa IV RP, pełniąca także funkcję hotelu. Największym hitem kinowym dotychczas w niej wyprodukowanym jest thriller "Pewny krok Kaczmarka", znany również pod tytułem "Układ 1: Noc w hotelu", w którym w rolach głównych wystąpili (in alphabetical order): Janusz Kaczmarek, winda i Lech Woszczerowicz.

Uroczysta prapremiera tego filmu odbyła się 31 sierpnia 2007 roku w Prokuraturze Generalnej w Warszawie. Według prezentującego film prokuratora Jerzego Engelkinga, ukazany w nim pewny krok Kaczmarka i niepewne stąpanie Woszczerowicza, stanowią porażające dowody na związki tych panów z Układem.

W zaprezentowanym dreszczowcu szczególnie zwraca uwagę pasjonujący wątek krawata Kaczmarka, ilustrujący niewątpliwy sukces warszawskiej prokuratury, która udowodniła i w sposób absolutnie bezdyskusyjny udokumentowała fakt, że członek Układu i cyniczny oligarcha, Ryszard Krauze (pseudonim "Duży Rychu"), jest złodziejem krawatów.

Należy mieć graniczącą z pewnością nadzieję, że na tej podstawie prokuratura będzie teraz mogła przedstawić Krauzemu zarzuty kradzieży krawatów, nielegalnego obrotu krawatami, obrazy publicznych obyczajów poprzez wprowadzanie do obiegu osób w niekompletnym stroju, a w szczególności dokonywania przecieków przy pomocy krawata.

Wytwórnia filmowa Marriott intensywnie pracuje nad kolejnymi filmami mającymi za zadanie rozwój postępowej kultury i sztuki w IV RP.

Oszałamiające sukcesy artystyczne i komercyjne warszawskiego Marriotta skłoniły kierownictwo światowego netłorku hoteli Marriott do generalnej zmiany profilu usług i przestawieniu się na produkcję filmową oraz na usługi wbijania gwoździ. Niewykluczone jest również zaangażowanie w dziedzinie mody męskiej, na co wskazywałby wspomniany już wątek zaginionego w hotelu Marriott krawata.

Patrz też

Linki zewnętrzne