Twardy dowód

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Twarde dowody w codziennej praktyce

Twardy dowód - zwany niekiedy porażającym dowodem, w odróżnieniu od prozaicznego dowodu wymaganego w procedurze sądowej lub dowodu osobistego. Przedstawiany jest, z reguły, w trakcie konferencji prasowych zorganizowanych przez czołowych polityków sPiSku.

Najczęściej jest to dowód wirtualny, niemający swojego prozaicznego odpowiednika, choć zdarzają się od tej reguły wyjątki. Wynalazcą tej, jakże pożytecznej przy zwalczaniu układu i trwale zapisanej w historii medialnej IV RP instytucji jest Zbigniew Ziobro.

Subtelną odmianą dowodu twardego jest "dowód o charakterze pośrednim", który już ex definitione nie może mieć żadnych związków z tradycyjnie rozumianym "dowodem", gdyż opiera się na wskazywaniu. Ta niesłychanie przydatna odmiana dowodu została odkryta przez prezesa-premiera Jarosława Kaczyńskiego, który zaprezentował ją społeczeństwu w dniu 26.01.2009 w wywiadzie dla "Dziennika", tyleż błyskotliwie, co bezspornie udowadniając, że po objęciu rządów w TVP przez panów Farfała i Rudomino, faktycznie rządzi nią Platforma Obywatelska:

Przykłady

Twardy dowód w sprawie afery Andrzeja L.

Patrz też