Handel skórami

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Gdyby.jpg
  1. "Ja nie chcę tutaj identyfikować, ale zdarzają się przynajmniej pojedynczy ludzie w różnych narodach, a czasem całe grupy, które żyją w hipokryzji i to ciężkiej hipokryzji, bo – powtarzammy w tej chwili domagamy się tylko tego, by nam oddano to, co nam zabrano. Polska, która nie przeżyłaby lat 1939-45, byłaby dzisiaj, jeżeli się odwołać do kryterium demograficznego, państwem 66-milionowym" - Jarosław Kaczyński, premier rządu IV RP, w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" w programie I Polskiego Radia (19.06.2007)
  2. "II wojna światowa jest faktem i jest też faktem, że gdyby nie wojna, Polaków byłoby więcej niż 38 milionów" - Lech Kaczyński, prezydent IV RP na konferencji prasowej w Brukseli (23.06.2007)
  3. "Jeżeli to jest jakiś postęp, to dobrze, ale to jest taka sprawa zerojedynkowa: albo się przyznają, przepraszają, płacą odszkodowania, albo nie" - Jarosław Kaczyński do dziennikarzy w Sejmie, komentując uchwałę rosyjskiej Dumy Państwowej w sprawie Zbrodni Katyńskiej (26.11.2010)
  4. "Chodzi o to, by z tego wyciągnąć ostateczne wnioski, przyznać się do winy, przeprosić i zapłacić" - ibidem
  5. "Powinny być wypłacone odszkodowania przede wszystkim rodzinom ofiar. Ale można mówić także o odszkodowaniach także dla państwa polskiego. To jest kwestia do dyskusji, ale taki problem istnieje" - Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami przed drugą turą wyborów samorządowych w Dębicy na Podkarpaciu (27.11.2010)
  6. 18.05.2019 -
    Montecassino.jpg

Patrz też