Decyzja jednogłośna

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop


Definicja

Prezes zawsze dyskretnie czuwa nad tym, aby decyzja była faktycznie jednogłośna

Decyzja jednogłośna - niesłychanie użyteczny nowoczesny związek frazeologiczny nowomowy, określający każdą decyzję dowolnego organu lub gremium decyzyjnego Prawa i Sprawiedliwości, która podejmowana jest jednym głosem, oddanym - co jest oczywiście oczywiste - przez Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, jedyną w Wolsce osobę posiadającą naturalne i niepodważalne kompetencje i immanentne prawo do podejmowania wszelkich decyzji.

Geneza

Wyrażenie D. j. wprowadzone zostało brawurowo do tezaurusa nowomowy przez samego Jarosława Kaczyńskiego w dniu 09.04.2009, na konferencji prasowej poświęconej decyzji Komitetu Politycznego PiS o usunięciu Marcina Libickiego z Poznańskiej listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego:

Choć w prapremierowej prezentacji zwrotu prezes-premier Kaczyński przez wrodzoną skromność nie zadeklarował tego wprost, to jednak dla wszystkich językoznawców niesłychanie jasne jest, że dysponentem przedmiotowego jednego głosu może być tylko i wyłącznie sam Ojciec Narodu, który - jak powszechnie wiadomo - nie tylko jest mózgiem intelektualnym1), posiada najwyższe możliwe kwalifikacje i umiejętności2), perfekcyjnie wyznacza kierunek w którym idziemy3), ale także - pomimo braku prawa jazdy - ma mandat4) i w dodatku jest nieomylny5).

Biorąc pod uwagę wszystkie te niespotykanie korzystne, a w takim nagromadzeniu wręcz nadludzkie, cechy i przymioty prezesa-premiera Jarosława Kaczyńskiego, oczywiście oczywiste staje się, że tylko on jednogłośnie podejmować może wszystkie decyzje wszelkich gremiów PiS.

Ogłaszane od czasu do czasu przez dysponenta jednego głosu głosowania, mają więc z założenia jedynie charakter kurtuazyjny i służą tylko zaspokojeniu fałszywie rozumianej poprawności politycznej, a w szczególności tak zwanej demokracji, która przez prawdziwych patriotów, jak na przykład Ojciec Narodu, wykorzystywana jest tylko do dopieszczania najbardziej oddanych współpracowników i dworzan. Sytuacje sięgania przez dysponenta po tak zwane demokratyczne metody rządzenia, są zresztą niespotykanie sporadyczne, o czym szczerze poinformował on słuchaczy już w pierwszym zdaniu cytowanej wypowiedzi.

Przykłady innych błyskotliwych decyzji jednogłośnych Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego

  1. 16.05.2011 - "Podjęliśmy uchwałę o przywróceniu senatora Tadeusza Skorupy do naszej formacji. Takie zalecenie przyszło z góry od samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Nam więc nie pozostało nic innego, jak tylko zaakceptować decyzję centralnych władz partii. Kolega Skorupa jest pewnym kandydatem na senatora z list naszej formacji także w jesiennych wyborach. W końcu nie zrobił nic niezgodnego z prawem" - ujawnił kulisy powrotu senatora poseł PiS Edward Siarka, wiceprzewodniczący okręgu nowosądecko-podhalańskiego Partii [1]
  2. 12.10.2011 - "Zgłosić pan może, dyskutować też możemy, ale ja decyzję już podjąłem. Nie zamierzam rezygnować z prerogatyw, jakie daje mi statut" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński podczas spotkania Komitetu Politycznego Ruchu Oporu, odpowiadając na sugestię wybitnego bojownika Ruchu Oporu, nieustraszonego Jacka Kurskiego, by przedyskutować desygnaturę na funkcję Wicemarszałka Sejmu innej osoby, niż Marek Kuchciński, wskazany przez Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego.
  3. 26.10.2011 - "Decyzja o wyborze Mariusza Błaszczaka była decyzją wskazania Pana Prezesa Kaczyńskiego i głosowanie to było tylko na jedną osobę." - Arkadiusz Mularczyk w wywiadzie dla portalu www.onet.pl
  4. 14.12.2018 - "Ponieważ ta ustawa budzi rzeczywiście wiele wątpliwości, wobec tego wnoszę o jej wycofanie z porządku dziennego." - Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Skromny Pracownik Winnicy Pańskiej, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński wszedł na mównicę sejmową i przerwał trzecie czytanie projektu ustawy, wniosek nie był głosowany

Inne ważne decyzje perfekcyjnie jednogłośne

  1. Przyznanie tytułu Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy

Patrz też

Przypisy

1) "Tak naprawdę Jarosław Kaczyński to mózg intelektualny, człowiek który ma koncepcję partii prawicowej opartej na standartach partii konserwatywnej, która jednak nie zapomina o zasadzie solidaryzmu. A więc widzi potrzeby obywateli mających prawo oczekiwać pomocy od państwa i uczestniczyć w tym, co to państwo dzięki rozwojowi gospodarczemu zyskuje" - Zbigniew Wassermann w wypowiedzi dla portalu dziennik.pl (08.01.2009)

2) "W niełatwej sytuacji politycznej kraju Polska potrzebuje premiera z dużym doświadczeniem politycznym. A najwyższe kwalifikacje i umiejętności do zarządzania krajem ma Jarosław Kaczyński"Zbigniew Ziobro w wypowiedzi dla PAP (29.07.2007)

3) "Mam honor zaprosić naszego przywódcę, który wyznacza kierunek w którym idziemy"europoseł PiS Michał Kamiński, zapowiadając Ojca Narodu na konwencji PiS (18.03.2007)

4) "Więc Jarosław Kaczyński ma silny mandat, co najmniej do kolejnych wyborów parlamentarnych" - Adam Bielan w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (07.01.2009)

5) "Jarosław Kaczyński przez ostatnie 16 lat nigdy się nie pomylił"poseł PiS Marek Kuchciński w czasie debaty sejmowej po expose prezesa-premiera Kaczyńskiego (19.07.2006)