160 km/h

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Narzędzie zbrodni (egzemplarz pokazowy)

160 km/h - prędkość, przy której w III RP z namaszczenia SB i Układu pękały opony w samochodach liderów tajnej organizacji konspiracyjnej Porozumienie Centrum i przyszłych Ojców Narodu.

W 1996 Jarosław Kaczyński o mało nie zginął w sprokurowanym przez określone siły wypadku. Do porażającego wydarzenia doszło w okolicach Mławy, w niemieckim aucie marki Opel Vectra, będącym własnością Jarosława K. Oddajmy głos zainteresowanemu:

Wypadek jest bardzo zagadkowy. Po pierwsze, Ojciec Narodu mógł być właścicielem, jak informuje "Gazeta Polska", samochodu marki Opel. Nie dlatego, że nie posiada prawa jazdy, a dlatego, że nie zasiadłby w wytworze niemieckiej myśli technicznej. Tak samo nigdy nie użyłby w kontekście słowa Niemcy terminu solidny. Po drugie, rodzi się pytanie: Gdzie w Mławie lub okolicach można jeździć z prędkością 160 km/h, nie narażając innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo i nie łamiąc prawa? Odpowiedź na to pytania mogłaby stanowić podstawę badań nad zbrodniczym wpływem WSI na psychikę ludzką, łamiącym nawet najbardziej prawych.

Patrz też