Były łobuz

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Były łobuz Wiechecki w barwach narodowych (ten po prawej)
Były łobuz Farfał (pseudo: FarV)

Wprowadzenie i geneza

Były łobuz - honorowy tytuł nadany dwóm czołowym odnowicielom IV RP, ministrowi gospodarki morskiej w najlepszym rządzie w dziejach Wolski, Rafałowi Wiecheckiemu oraz wiceprezesowi, a od dnia 19.12.2008 pełniącemu obowiązki prezesa TVP, Piotrowi Farfałowi (pseudo: FarV).

Ten zaszczytny tytuł nadany został obu panom w uznaniu ich niezaprzeczalnego wkładu w walkę z Układem i innymi wrogami narodu oraz zasług na polu krzewienia patriotyzmu i popularyzowania idei PiSjanizmu w wolnej Wolsce.

Wyróżnienie przyznane zostało bohaterom przez Romana Giertycha w dniu 16.12.2006, w rozmowie w studio radiowym z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") i od razu weszło do kanonu nowomowy jako zwrot precyzyjnie opisujący najważniejszych i najbardziej zasłużonych odnowicieli Ojczyzny i budowniczych IV RP:

Obok wartości czysto prestiżowych, jakie niesie za sobą termin b. ł., w warstwie semantycznej, w intencji nadającego, tytuł ma prawdopodobnie podkreślić, że obydwaj panowie są łobuzami nie od dzisiaj, co stawia ich znacznie wyżej od tych osób, które łobuzami stały się dopiero w ciągu ostatniego roku, gdy zaczęły podejrzewać, że bycie łobuzem lub ignorantem stanowi conditio sine qua non dla zrobienia kariery politycznej w warunkach odnowy moralnej i budowy IV RP.

Przykładowe najważniejsze przemyślenia byłych łobuzów

Inni kandydaci do zaszczytnego tytułu

Do miana byłych łobuzów bezapelacyjnie mogą również pretendować:

Fakty te stanowią dodatkowe przesłanki podkreślające wybitną rolę wyżej wymienionych osób w procesie odnowy moralnej Wolski i budowy IV RP.

Patrz też

Linki zewnętrzne