PiSjanizm

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Podstawowe pojęcia

PiSjanizmodmiana mesjanizmu mającego postać wiary w szczególne dziejowe posłannictwo PiS, które zbawi świat. P. jest ideologicznym fundamentem kaczyzmu, czyli praktycznej realizacji idei P. w IV RP.

Idea PiSjanizmu zasadza się na następujących podstawowych aksjomatach:

Szczególnie przejmującą i kompetentną wykładnię podsumowującą podstawy współczesnego PiSjanizmu, sformułował - co oczywiście oczywiste - sam główny ideolog tego nurtu filozoficzno-politycznego, prezes-premier-prawie-prezydent Jarosław Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w porażająco pięknym liście do członków PiS, który opublikowany został w dniu 05.09.2010:

Paradygmaty

Paradygmat o upoważnieniu - tak zwany paradygmat Sasina

W Kaczystowskiej Republice Socjalnej zabranie głosu w sprawach publicznych, a zabranie krytycznego wobec Partii głosu w szczególności wymaga upoważnienia przynajmniej ze strony Jacka "Gerymanderyty" Sasina. Ten paradygmat został po raz pierwszy ogłoszony urbi et orbi przy okazji bezczelnej próby dyskusji burmistrzów gmin dotkniętych wniesionym przez niego wiekopomnym projektem gerymanderyzacji stolicy w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info - 04.02.2017:

Metodologia i znaczenie

Jako narzędzie logiczne do osiągania celów, PiSjaniści stosują technikę dialektyki stosowanej oraz mantry, a podstawowym aparatem pojęciowym, służącym do opisywania świata zgodnie z ideą P., jest nowomowa. Przykładem owocnego wysiłku intelektualnego P. jest wkład myślicieli związanych z IV RP w rozwój teorii względności. Instrumentem realizacji dalekosiężnych celów ideologicznych P. jest Wielka Koalicja.

Mount Rushmore - pomnik czterech wybitnie zasłużonych amerykańskich prezydentów
Ojcowie Założyciele Wielkiej Koalicji - wstępny projekt graficzny wolskiej wersji Mount Rushmore
Nieaktualny od 10.07.2007 projekt Rushmore Wolskich Premierów

Inkorporacją materialną eterycznych idei P. stał się program wyborczy PiS, obejmujący m.in.:

Stopnie wtajemniczenia

W zależności od stadium zaawansowania poziomu świadomosci PiSjanistycznej, można wyróżnić następujące stopnie wtajemniczenia PiSjanistycznego:

Przedstawiciele

Do wybitnych przedstawicieli tego nurtu należą m.in.: Bracia Mniejsi Zjawisko biologiczne, Piękny Kazio, Pudelek Kaczyńskich, Allan Edgar Poe, Adam Rozdawca Stołków KGHM Lipiński, Anna "Bez komentarza" Fotyga.

Perspektywy

Jako koncepcja przyszłościowa P. ewoluuje, wzbogacając się o wybitne teorie pochodzące z innych szkół filozoficznych, np. tezę o kłamliwości założeń ewolucji, czy też aksjomat o niemożliwości zgwałcenia prostytutki.

Odchylenia

Rostkowszczyna - odchylenie liberalno-ugodowe

Zwana także "kluzizmem" - powołanie w dniu 16.11.2010 stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" przez członków szajki o kryptonimie "GCPW", było de facto ujawnieniem się i instytucjonalizacją odchylenia liberalno-ugodowego, kwestionującego idee taniego i solidarnego państwa, jak też, ipso facto jest odejściem od idei republikanizmu. Zakwestionowanie przewodniej roli samego Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego można porównać jedynie do znanych z historii Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) "WKP(b)" odchyleń nacjonalistyczno-prawicowych, trockizmu, czy żdanowszczyzny i dlatego zostało określane mianem "rostkowszczyzny".

Patrz też