Muzeum IV RP

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Muzeum IV RP - Filia w Paryżu
Muzeum IV RP - multimedialny zbiór informacji na temat wszystkiego, co (jak sama nazwa wskazuje) wiąże się z wszechobszernym terminem IV RP. Muzeum tytułuje się mianem Ośrodka Utrwalania Myśli i Czynów Nowej Epoki, i (jak sam link wskazuje) powstało - z inspiracji określonych sił oczywiście - przy bardziej znanej, niesłychanie wrogiej witrynie SpieprzajDziadu.com.

Muzeum powstaje dzięki uporowi i zapiekłej nienawiści zdemoralizowanych żydowsko-masońsko-liberalno-gejowsko-postkomunistycznych lewicowych wrogów narodu, wściekle atakujących, stale dokonujących prób przewrotu, spiskujących, stojących w zwartym ordynku łże-elit oraz posiadających agenturalną przeszłość wykształciuchów, którzy sami siebie zwykli nazywać Gronem Kustoszy (czyt.: Loża Szyderców).

Narodziny

Dnia 15.11.2006 spod pióra Pelé, jednego z redaktorów łże-portalu Spieprzajdziadu.com, wyszedł artykuł o bilecie do Włoszczowy. Padła tam sugestia, by rzeczony bilet umieścić wraz z wezwaniem do sądu dla Huberta H. i taśmami prawdy w muzeum kaczrealizmu.

Pomysł został podchwycony przez Bartiniego, który zaproponował nazwę oraz listę kanonicznych eksponatów. Ojciec Dyrektor pomysł podchwycił i po kilku dniach bojów z opornym oprogramowaniem, uruchomił platformę umożliwiającą wspólną pracę Grona Kustoszy.

Artykuł o Muzeum zamieszczony przez "Rzepę"
Artykuł z "Computerworld", wspominający Muzeum (na dole trzeciej kolumny)

O Muzeum napisali lub z niego skorzystali

 1. Puls Biznesu w rozmowie z autorami Szkła Kontaktowego posłużył się rzeczonym eksponatem
 2. Janina Paradowska na swym blogu nawiązała do listy Odnowicieli
 3. Edwin Bendyk bloguje o Muzeum jako całości
 4. Adam Przegaliński w Wirtualnej Polsce cytuje Muzeum, nazywając je Wikipedią
 5. Trybuna wykorzystała eksponat Chlebowe kaczory w sekcji satyrycznej
 6. Szymon Pękala w swoim blogu
 7. Interia.pl w artykule "Internauci kontra IV RP" (08.10.2007)
 8. Gazetacodzienna.pl w artykule Łukasza Kujawy "WYBORY: Internauci kontra politycy" (09.10.2007)
 9. Zasadyzobowiazuja.pl podaje linki do eksponatów Odnowiciele, Teoria względności oraz Dialektyka stosowana
 10. Lech Kaczyński Watch podał linka do Muzeum w rubryce 'współpraca'
 11. 15.11.2007 - w pierwszą rocznicę powstania Muzeum, napisała o nim "Rzeczpospolita" na stronie 6
 12. 20.11.2007 - magazyn "Computerworld" uznał Muzeum za część społecznej debaty w ramach zjawiska Web 2.0
 13. 10-11.07.2008 - w programie organizowanej w Krakowie przez Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Konferencji Naukowej "Język IV RP" znalazły się dwa referaty poświęcone Muzeum IV RP:
 14. 13.07.2008 - Katarzyna Korczak z Gazety Gdańskiej w swoim tekście "Jan Lesman Brzechwa – "komuch" patronem szkoły?", umieszczonym na stronie portalpomorza.pl, wykorzystała fragmenty eksponatu Jan Brzechwa [1]
 15. 17.08.2008 - "Newsweek" nr 34/2008 zaszczycił Muzeum ambitnym donosem, zatytułowanym "ABW w muzeum":
 16. 23.04.2009 - "Gazeta Stołeczna" w artykule poświęconym zlikwidowaniu przez Łazienki Królewskie w Warszawie obowiązku używania przez zwiedzających filcowych kapci:
 17. 27.10.2009 - "Rzeczpospolita" w poświęconej blogom politycznym notce pod tytułem: "Politycy pod lupą internautów", napisała między innymi:
 18. 25.10.2011 - informacja o Muzeum IV RP wraz z krótką charakterystyką zbiorów pojawiła się na stronie internetowej www.museo.pl, w dziale "Muzea wirtualne"

Bezczelne próby zawłaszczenia idei Muzeum IV RP przez wrogów narodu

Jako placówka wypełniająca z niesłychanym poświęceniem swój patriotyczny obowiązek dokumentowania dokonań IV RP oraz utrwalania w pamięci Narodu bohaterskiej walki najbardziej wartościowych jego synów, którzy w szeregach Ruchu Oporu dają zdecydowany odpór nasłanym przez Unię Europejską wszelkiej maści wrogom narodu, Muzeum IV RP postrzegane jest przez okupantów jako główny - obok IPN - ośrodek intelektualny myśli PiSjanistycznej, a tym samym uważane za najpoważniejsze zagrożenie dla ich planów ostatecznego zwojewódczenia Wolski.

Nic więc dziwnego, że Muzeum IV RP jest regularnie przez okupantów wściekle atakowane, jego zbiory są dyskredytowane poprzez podważanie ich autentyczności, a Kustosze oskarżani o najgorsze zbrodnie, z żydowskim pochodzeniem i homoseksualizmem na czele. Liczne przykłady takiego bulgotania nienawiścią znaleźć można w Księdze Gości Muzeum oraz dopiskach do eksponatów, gdzie siepacze reżimu, podszywając się tchórzliwie pod zwolenników Ruchu Oporu, dokonują obelżywych wpisów lub demolują z trudem zgromadzony i pieczołowicie pielęgnowany inwentarz Muzeum.

W obliczu dramatycznie spadającego poparcia społecznego dla PO, które w połowie grudnia 2008 r. osiągnęło kompromitujący dla okupantów poziom zaledwie 60 %, funkcjonariusze marionetkowego Rządu Okupacyjnego podjęli haniebną próbę zawłaszczenia śmiałej idei przyświecającej Muzeum IV RP i stworzenia konkurencyjnej placówki pod tą samą nazwą, która w założeniu ma być karykaturą prawdziwego Muzeum IV RP i służyć dezinformowaniu obywateli i sianiu zamętu w ich głowach.

Plany utworzenia takiego dywersyjnego ośrodka bezczelnie ogłosił samozwańczy poseł Platformy Obywatelskiej, znany błazen i pajac Janusz Palikot, specjalizujący się w niesmacznych ekscesach oraz wściekłych atakach na Najlepszego Prezydenta W Dziejach Wolski i Świata. Haniebną deklarację w tej sprawie "poseł" Palikot złożył w dniu 12.12.2008, pisząc na swoim kłamliwym i cynicznie jątrzącym blogu między innymi:

W swej bezczelności pan Palikot posunął się nawet do bezprzykładnego w dziejach publicznego ogłoszenia, że zamierza zawłaszczyć z niemałym trudem i olbrzymimi kosztami zgromadzony inwentarz prawowitego Muzeum IV RP i skonfiskować jego kanoniczne eksponaty:

Swoje przestępcze plany wobec Muzeum IV RP, cyniczny wróg narodu bez najmniejszego skrępowania powtórzył jeszcze tego samego dnia w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet":

Wielka akcja Ruchu Oporu w obronie Muzeum IV RP

W zaistniałej sytuacji, sprawa obrony Muzeum IV RP przed podłymi zakusami posła Palikota stała się niesłychanie paląca i jednocześnie urosła do rangi jednego z najważniejszych pól walki w obronie niepodległości Wolski z siepaczami reżimu okupacyjnego Tusku, zainstalowanego przez żydo-masońsko-liberal-postkomunistycznych lewicowych mocodawców z Unii Europejskiej.

Nic więc dziwnego, że pod wpływem delikatnej sugestii Zbigniewa Ziobry, którego mieszkanie miałoby służyć niecnym celom okupantów, ze wspaniałą inicjatywą obrony Muzeum IV RP wystąpił jeden z najwybitniejszych Wolaków, czołowy intelektualista i myśliciel nurtu PiSjanistycznego, Przemysław Edgar Gosiewski, który natychmiast zadeklarował podjęcie spektakularnej akcji w obronie prawdziwego Muzeum IV RP.

Swym uczonym i inteligentnym okiem, poseł Gosiewski nieomylnie dostrzegł, że najprostszym sposobem na udaremnienie podłych planów pana Palikota, jest zorganizowanie zbiórki funduszy w wysokości ekwiwalentnej wartości mieszkania pana Ziobry, co wyeliminowałoby konieczność sprzedaży jego skromnego locum.

Do wspaniałej inicjatywy pana Gosiewskiego natychmiast przyłączyli się kolejni patrioci z Ruchu Oporu, którzy również zadeklarowali wpłaty na fundusz mieszkaniowy posła Ziobry. Jako donatorzy funduszu, już w dniu ogłoszenia pomysłu pana Gosiewskiego, bohatersko zadeklarowali się tak znani bojownicy Państwa Podziemnego, jak Jolanta Szczypińska, Jacek Kurski, Tadeusz Cymański i Adam Bielan.

Obok głęboko humanitarnego celu tej wspaniałej inicjatywy, bez wątpienia jest ona również wyrazem najwyższego uznania władz Ruchu Oporu dla dotychczasowej działalności Muzeum IV RP, co potwierdza niespotykanie patriotyczny charakter tej placówki oraz jej niewiarygodną wprost wiarygodność. W obliczu takiego zaufania i poświęcenia ze strony sił wolności i postępu dla ratowania Muzeum IV RP, jego Dyrekcja zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, aby wysoki poziom merytoryczny, przyświecające Muzeum niesłychane umiłowanie prawdy oraz głęboki patriotyzm zostały zachowane, aż do dnia ostatecznego odsunięcia liberalnych okupantów od władzy i trwałego już powrotu wyśnionej przez setki pokoleń Wolaków IV Rzeczpospolitej, której byt został tymczasowo brutalnie przerwany w wyniku zmanipulowanych wyborów 21.10.2007.

Z życia Muzeum

Pierwsze walne zebranie sprawozdawczo-programowe Rady Naukowej Muzeum

W obliczu zbliżającej się piątej okrągłej rocznicy powołania Muzeum IV RP, jak również wobec nagłego bardzo poważnego zagrożenia integralności Ruchu Oporu w efekcie haniebnego puczu zorganizowanego przez ściśle zakonspirowaną Bandę Trojga pod kierownictwem uśpionego dotychczas agenta określonych sił, Zbigniewa Ziobry, Najwyższe Kierownictwo Muzeum IV RP podjęło decyzję o zwołaniu w dniu 05.11.2011 walnego zebrania sprawozdawczo-programowego Rady Naukowej Muzeum.

Kierując się nienaruszalną zasadą pełnej jawności wszystkich aspektów działania placówki, jak również realizując swe statutowe obowiązki informacyjne, Rada Naukowa Muzeum prezentuje poniżej oficjalny protokół z tego bardzo istotnego posiedzenia.


Protokół
z pierwszego walnego zebrania sprawozdawczo-programowego Rady Naukowej Muzeum IV RP,
które odbyło się w dniu 05.11.2011 w Warszawie


Program zebrania

 1. Otwarcie zebrania i zagajenie przez Ojca Dyrektora
 2. Uczczenie ważnych rocznic przypadających w dniach okolicznych
 3. Debata programowa
 4. Przyjęcie uchwały
 5. Część artystyczna zebrania

Uczestnicy zebrania

 1. Ojciec Dyrektor - Przewodniczący zebrania
 2. Cruiser21 - Starszy Kustosz
 3. Jendras - Starszy Kustosz
 4. Kompan - Starszy Kustosz
 5. Opornick - Starszy Kustosz

Przebieg zebrania

Ad pkt. 1

Przewodniczący zebrania krótko przypomniał genezę i historię Muzeum, przedstawił jego dorobek (na dzień 05.11.2011 - 1180 eksponatów) i największe osiągnięcia Muzeum, wznosząc symboliczny toast za Muzeum i jego przyszłe dokonania.

W swoim wystąpieniu Ojciec Dyrektor przekazał też szczere uznanie dla Kustoszy Muzeum i podziękował im za dotychczasową ciężką pracę dla Ojczyzny oraz wyraził głęboką nadzieję, że będą oni kontynuować swoje patriotyczne dzieło, nie bacząc na nieustanne zagrożenie brutalnymi represjami ze strony siepaczy reżimu okupacyjnego, zwalczających wszelkie przejawy niezależnej myśli PiSjanistycznej. Wątek ten Ojciec Dyrektor podsumował symbolicznym toastem za zdrowie wszystkich Kustoszy Muzeum.

Ad pkt. 2

W kolejowym punkcie obrad, Ojciec Rydzyk Dyrektor pzrypomniał zwrócił uwgaę zebranych na przypadające w listopdzie rocznice ważnych dal iV rP wydarzeni, do których zaczy zaliczył w szczególnośći ;:

Karzda z tych wanżynch rczoinc uczczczona zostałąprzezze branych kusztosey uczcziwali smbliozcym kilisszeczakmi

AD pkp. 3$

w ramkach debty ojćec drekotr od-czytywau zbran-ym kusto-szą naj wzrznijezsy urwiky wybitnyych dzeił Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego hyb a zly salbon? ten lpeszy Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego "Uwgai o patolgoii zyycia pubilczngeo" oraz "Wizzzja paral parlamentrayzmu" i kżadego z tyh toastów było czczczoone symbiolizcynnm fargmentem.

a D pkp. 34

Pszyieli na-stepójonąć uchfala:

DA pkp. %

Spiewali "marsz,marsz, DOmbroski z zeimi , polskiej doWolski" ; potmee "Chynm pis&, a ptoem "Oizcy-zne, wolną, racz ; namwrucić : Panie^^

Natym zberaaaanniii8873ee zzakoNNz9oo%x$$v3*(on)0++++/

ProkuT%uu9łó@wau ; Ss5^taa%rzsy ksu&(to90zs Jdne4r$%a&ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Muzealne zasoby trafiają pod strzechy

W sytuacji rosnącego terroru ze strony okupantów, którzy ze wszystkich sił dążą do ostatecznego zniewolenia społeczeństwa i odcięcia go od wszelkich źródeł jedynie słusznych informacji o rzeczywistych celach i metodach antywolskiej i antykatolickiej krucjaty, prowadzonej przez nich na bezpośrednie zlecenie Rosji, Niemiec i WSI, a jednocześnie wychodząc naprzeciw ogromnemu zapotrzebowaniu społecznemu na jedynie prawdziwą prawdę o przestępczych działaniach namiestników kondominium rosyjsko-niemieckiego, Dyrekcja Muzeum IV RP podjęła niespotykanie jednogłośną decyzję o udostępnieniu wybranych zasobów szerokim rzeszom społeczeństwa.

Realizując ambitny i ze wszech miar patriotyczny cel, jakim jest bez wątpienia próba wyeliminowania tej bolesnej luki informacyjnej, w dniu 12.03.2012, nie zważając na zagrożenie brutalnymi represjami ze strony siepaczy reżimu, Muzeum uruchomiło blog, w którym dokumentowane są w formie kalendarium największe zbrodnie i przestępstwa liberałów i ich rosyjsko-niemieckich mocodawców oraz prezentowane najważniejsze osiągnięcia Ruchu Oporu i całej kilkudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości prawych Wolaków w ich uporczywej walce o uwolnienie Wolski spod brudnego jarzma.

Zachęcamy wszystkich zwiedzających do jak najszerszego propagowania w swoich środowiskach muzealnego blogu, który obecnie znaleźć można pod poniższym linkiem:

Patrz też