Mazurek Dąbrowskiego

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Edyta Górniak. Cóż takiego łączy ją z Jarosławem Kaczyńskim?

Mazurek Dąbrowskiego - (według dokładniejszych analiz audiologicznych: mazurek "Dombroskiego") hymn dawnej Polski dalekowzrocznie zmieniony przez Jarosława Kaczyńskiego w dniu 04.06.2006 roku w Łodzi na II Kongresie PiS, będącym symbolicznym początkiem IV RP i datą stworzenia Hymnu Wolskiego.

Kaczyński wykonując go dał wspaniały popis (wg niektórych osób próbujących dezawuować tę uroczystość) kompletnego braku słuchu i złej dykcji, a tak naprawdę okazało się, że jako jedyny zna słowa obowiązującej pieśni narodowej, co dla polityka na tym stanowisku jest rzeczą zaszczytną.

Wykonanie nowej wersji hymnu zostało zarejestrowane przez żydo-masońską telewizję TVN, kilkukrotnie odtwarzane w kategorii zjawiska humorystycznego, a następnie umieszczone w internecie obiegło całą Polskę, dowodząc po raz kolejny przeznaczenia PiSjanistów do rządzenia.

Właśnie w tej wersji hymnu pojawiło się po raz pierwszy określenie "Wolska" - co oznaczało wg samego autora, czyli Geniusza Mazowsza koniec dawnej, całkowicie skompromitowanej III RP.

Nowy Wolski Mazurek został nazwany także Ciastem Kaczyńskiego, podobno jadalnym.

Patrz też

Linki zewnętrzne