Przekazy Dnia

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Porażająco kłamliwe "Przekazy Dnia" z 18.06.2008
Porażająco kłamliwe "Przekazy Dnia" z 18.06.2008 - c.d.

Charakterystyka

Przekazy Dnia - emitowane przez Kancelarię Premiera pisemne instrukcje propagandowe dla działaczy Platformy Obywatelskiej, w których odbiorcy instruowani są jak w zgodzie z kłamliwą i antywolską linią Tymczasowego Rządu Okupacyjnego komentować bieżące wydarzenia polityczne w Wolsce i na świecie.

Materiały te przygotowywane są w Departamencie Komunikacji Społecznej Kancelarii Premiera, przez liczący kilkadziesiąt osób i finansowany oczywiście z pieniędzy podatników, sztab specjalistów od marketingu i tak zwanego pi-aru, na potrzeby których cynicznie zlikwidowana została działająca w Kancelarii od 50 lat biblioteka.

Cele i zawartość kłamliwych instrukcji

Zgodnie z główną ideą zawartą w materiałach, posłowie i politycy PO we wszystkich wystąpieniach w radiu i w telewizji mają zajmować się głównie krytykowaniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wychwalaniem Donaldu Tusku, a instrukcja dostarcza im gotowe sformułowania i propozycje wypowiedzi.

Oczywiście w omawianych materiałach znajdują się jedynie kłamliwe i cynicznie zmanipulowane informacje, które służyć mają jedynie szerzeniu nienawiści do Wolski i IV RP, prowadzeniu kampanii prezydenckiej Donaldu Tusku oraz dyskredytowaniu Ojców Narodu, a w szczególności najlepszego prezydenta w dziejach Wolski, Lecha Kaczyńskiego.

Przykłady najbardziej ohydnych kłamstw i najbardziej bezczelnych insynuacji, pochodzące z jednego tylko wydania "Przekazów Dnia" (18.06.2008, godz. 12:00) przedstawiono poniżej:

Ponadto w edycjach instrukcji okupantów wydanych w innych dniach, zawarte były tak niespotykanie bezczelne stwierdzenia, jak:

Słuszne reakcje największych autorytetów

  1. "Mamy do czynienia z jedną z najważniejszych afer w ostatnich latach. Z pieniędzy podatników przeprowadza się ataki na prezydenta, na prezesa NBP i na legalnie działające partie polityczne" - jeden z największych myślicieli współczesności, Przemysław Edgar Gosiewski na konferencji prasowej w Sejmie (09.07.2008)
  2. "Kancelaria zamieniana jest w sztab propagandowy jednej z partii politycznych, a instrukcje mają ewidentny związek z aspiracjami Donalda Tuska w wyborach prezydenckich" - ibidem
  3. "Otworzyły się drzwi do smutnej rzeczywistości. Do walki z urzędującą głową państwa są używani urzędnicy rządowi. Takiego skandalu jeszcze nie było" - prezydencki minister i wybitny spindoktor nurtu PiSjanistycznego, Michał Kamiński na konferencji prasowej (09.07.2008)
  4. "Celem opłacanych przez podatnika urzędników rządu jest czarny PR przeciw Lechowi Kaczyńskiemu" - ibidem
  5. "Chodzi o to, że za pieniądze Kancelarii tworzy się departament komunikacji, który stawia na atakowanie prezydenta Kaczyńskiego - bo większość tych sugestii jest właśnie w niego wymierzona. I rodzi się tutaj taka refleksja, że może chodzić o kampanię prezydencką Donalda Tuska" - były najlepszy rzecznik najlepszego w dziejach Wolski rządu Jarosława Kaczyńskiego, Jan Dziedziczak w rozmowie z Pawłem Wrońskim na antenie TOK FM (09.07.2008)
  6. "I powtarzam: nie chodzi o jakieś informacje czy interpretacje, tylko chodzi o prowadzenie pewnych kampanii. przy czym, no, finansowanie z budżetu państwa kampanii przeciwko głowie państwa, no to już jest naprawdę arcyskandal" - Jarosław Kaczyński w rozmowie z Markiem Mądrzejewskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (10.07.2008)
  7. "W przekazach gazet zostało ujawnione, że departament informacji społecznej Kancelarii Premiera, utworzony w miejsce zlikwidowanej biblioteki, za pieniądze podatników jest tak naprawdę komórką do walki z konstytucyjnymi organami władzy państwowej w Polsce. [...] [gdyż] przygotowuje dla posłów i polityków PO szczegółowe instrukcje medialne, które mają obrażać prezydenta oraz prezesa NBP" - Jacek Kurski w wystąpieniu Sejmowym (10.07.2008)

Patrz też

Linki zewnętrzne