Konstytucja
Konstytucja, zwana też ustawą zasadniczą - akt prawny najwyższej rangi, jaki może obowiązywać w państwie. Konstytucja określa w ogólny sposób ustrój państwa, sposób sprawowania władzy, najważniejsze prawa i obowiązki obywateli, stanowi pewnego rodzaju fundament, na którym opiera się system prawny danego kraju.
Od dnia 2 sierpnia 2018 r. słowo uznane powszechnie za obraźliwe (patrz: Niepolityczne wyroki w IV RP).
Spis treści
- 1 Projekt zmian
- 2 Zastosowania
- 3 Wnioski
- 4 Od dnia 2 sierpnia 2018 r. w restaurowanej IV RP słowo konstytucja stało się zniewagą
- 5 Od dnia 13 grudnia 2018 r. w restaurowanej IV RP grafika lub symbol "Konstytucja" nie może byc wykorzystywany i eksponowany przez sędziów
- 6 Opłatek anno domini 2018
- 7 Patrz też
- 8 Linki zewnętrzne
Projekt zmian
Wykład prezesa Jarosława Kaczyńskiego 11.04.2005 w Fundacji im. S. Batorego - "O naprawie Rzeczypospolitej" [1] (tytuł © by Andrzej Frycz-Modrzewski):
- "W przypadku konstytucji istotny jest nie tylko jej kształt i treść, ale także sposób uchwalenia, ponieważ powinna ona odegrać rolę państwowotwórczą. Co więcej, jeśli weźmiemy od uwagę wspomniany już kryzys poczucia narodowego i kryzys Polonizmu, to także powinna pełnić rolę narodotwórczą. [...] W tym przypadku nowa władza, powołana w najbliższych wyborach, powinna zwrócić się do społeczeństwa (w szczególności do społeczeństwa zorganizowanego), o pewien udział w przygotowaniu konstytucji".
- "Nie ukrywamy, że należy oprzeć konstytucję o system wartości, który jest jedynym w skali społecznej znanym/ występującym/obowiązującym w Polsce. Jego depozytariuszem jest przede wszystkim Kościół Katolicki. Jest to system nawiązujący do chrześcijaństwa i tradycji narodowej. Oczywiście, nie oznacza próby budowania państwa wyznaniowego. Chcę bardzo mocno to podkreślić!".
- "W systemie, o którym mówię, nie ma niczego, co byłoby nie do przyjęcia przez osobę niewierzącą, chyba że jest ona osobistym przeciwnikiem Pana Boga. Są tacy ludzie w Polsce, ale to jest mniejszość. Nie sądzę, żeby trzeba było z nimi wchodzić w jakieś szczególnie daleko posunięte kompromisy".
Zastosowania
Akcje sabotażowe w wykonaniu opozycji
Najczęściej k. wykorzystywana jest przez opozycję i łże-prawników, aby chytrze blokować światłe i nowoczesne projekty ustaw wnoszone przez Prawych Wolaków. Wrogie siły wspierane w swej obstrukcyjnej działalności przez ubecki Trybunał Konstytucyjny, rzucają kłody pod nogi naczelnym czyścicielom IV RP.
Przykładowo archaiczny konstytycyjny zapis mówiący o równości wszystkich wobec prawa, wyjątkowo utrudnia rozprawienie się z byłymi ubekami, dostającymi niesprawiedliwe emerytury, zagranicznym kapitałem zmuszającym ludzi do zakupów w niedzielę, łże-mediami, które bezczelnie sączą propagandę do ucha ciemnego ludu równie skutecznie, jak dobre media czy też masońskimi homopedofilocyklistami, prowokująco chodzącymi po ulicach Wolski i śmiejącymi się w twarz zgorszonym obywatelom.
Obrona wbrew porażającym dowodom
Zdarza się, że jeden z licznych wrogów narodu dzięki czujności i niestrudzonej pracy naszych obrońców zostanie wykryty, zdemaskowany i skazany na konferencji prasowej zorganizowanej przez prawego i sprawiedliwego ministra Ziobrę. Jednakże, zamiast z pokorą potwierdzić słuszność zarzutów stawianych przez Superszeryfa i ruszyć do budowanych właśnie więzień, ów zły do szpiku kości (co niezbicie zostało dowiedzione na konferencji) człowiek Układu, usiłuje powoływać się na zapis mówiący o domniemaniu niewinności, póki wina nie zostanie udowodniona wyrokiem sądu.
A przecież nawet przedszkolak w mundurku, wychodzący właśnie z piątej godziny lekcji religii doskonale wie, że Odnowiciele się nie mylą, niewątpliwie winni są ci, którzy zostaną przez nich uznani winnymi, zaś proces sądowy to zbędne marnotrawstwo czasu, pieniędzy i wysiłku urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości.
Żarty i anegdoty
Wyjątkowym ponuractwem i brakiem poczucia humoru wykazują się ci łże-obywatele, którzy próbują traktować serio takie zapisy Konstytucji, jak bezpłatna opieka zdrowotna, prawo do pracy, równe traktowanie religii i wyznań czy wolność wyrażania poglądów. Domagają się bowiem na podstawie powyższych - ewidentnych dowcipów wprowadzonych dla rozluźnienia czytelnika - zezwolenia na dokonywanie niezrozumiałych, roszczeniowych, niemoralnych, a czasem wręcz bezbożnych i napastliwych czynności, godzących w podstawy ustroju. Na to w IV RP zgody nie ma i być nie może!
Wnioski
Jak wynika z przedstawionego powyżej zestawienia, Konstytucja w dużej mierze jest przestarzałym, niewygodnym i wprowadzającym zamęt aktem prawnym, który w nowoczesnej Wolsce należałoby całkowicie zlikwidować. Jednakże ustawa zasadnicza ma pewną istotną zaletę - zmiana zapisanych w niej treści jest obwarowana specjalnymi procedurami.
Po ustaleniu w niej założeń przebudowy, celów i środków, słusznych wartości i drogi ku lepszej przyszłości IV RP zostanie więc zapewnione, że opozycja nawet podstępem, w nocnym głosowaniu, nie zdoła już zawrócić Wolski z obranego przez Odnowicieli głęboko słusznego kierunku.
Potwierdził to w dniu 03.10.2007 sam Jarosław Kaczyński w audycji "Sygnały Dnia". Premier zapowiedział, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, będzie dążyć do zmiany konstytucji. Podkreślił, że tego wymaga naprawa Rzeczpospolitej.
- "Trzeba na przykład znieść >>blokujący wpływ Trybunału Konstytucyjnego na różne zmiany<<".
Jarosław Kaczyński powiedział też, że PiS ma projekt nowej ustawy zasadniczej (kryptonim: "Ćwiczenie intelektualne"). Zaznaczył jednak, że zdaje sobie sprawę, że społeczeństwo nie jest na to przygotowane, dlatego jego ugrupowanie będzie chciało wprowadzić zmiany w obecnej konstytucji. [2]
Od dnia 2 sierpnia 2018 r. w restaurowanej IV RP słowo konstytucja stało się zniewagą
W dniu 4 sierpnia 2018 r. dobrze zmieniona policja bez nakazu rewizji, którego nie dostarczyła także po czynności, dokonuje o 6:30 rano jedynie słusznego przeszukania w domu niejakiego Ryszarda Filipiuka, podejrzewanego o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z drugim notorycznym znieważaczem pomników, dokonał zbrodniczego ubrania pomnika Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej w koszulkę z kolekcji najnowszej obywatelskiej mody męskiej z odrażającym i obrażającym pomnik i wszystkich Prawych Wolaków napisem "KONSTYTUCJA", czym dopuścił się czynnego znieważenia tego pomnika, poszukując kolejnych dowodów obrazy, zapewne koszulek, jak też telefonów i nośników danych. Dobrze zmienieni funkcjonariusze, mimo ostrzeżeń żony, weszli na piętro, gdzie spała synowa zbrodniarza, która jest po operacji, oraz jego sześcioletnia wnuczka. Dziecko rzekomo się obudziło i rzekomo zaczęło płakać. Dobrze zmienieni policjanci jedynie słusznie krzyczeli do żony przestępcy, że wyślą za nim list gończy (niejakiego Filipiuka nie było wtedy w domu):
- "Przeszukanie o 6:30, płacz 6 latka a wszystko z powodu koszulki na pomniku 👉 Ministrze @jbrudzinski czy zastosowane metody były adekwatne do czynu? Czy to nowe standardy @PolskaPolicja ?" - niejaka Joanna Augustynowska z - rzecz jasna - osławionej PO
- "W mojej ocenie Pani Poseł w tym przypadku to działanie nie było adekwatne. Ale powinniśmy pamiętać, że jeżeli nie będzie reakcji na te żałosne „happeningi” dzisiaj, to być może jutro będziemy świadkami niegodnych akcji wobec innych pomników. Np. Jana Pawła II, Bohaterów Getta czy Józefa Piłsudskiego" - Joachim "Gensek" Brudziński na Twitterze
Od dnia 2 sierpnia 2018 r. w restaurowanej IV RP słowo konstytucja stało się zniewagą Ubrany według najnowszej obywatelskiej mody męskiej pomnik Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej — stan na dzień 02.08.2018
Od dnia 13 grudnia 2018 r. w restaurowanej IV RP grafika lub symbol "Konstytucja" nie może byc wykorzystywany i eksponowany przez sędziów
Dobrze zmieniona Krajowa Rada Sądownictwa przedstawiła interpretację jednego z przepisów Zbioru Zasad Etyki Zawodowej Sędziów i Asesorów. Dokument określa zasady pełnienia służby sędziowskiej i zachowania, które przynoszą ujmę godności sędziego:
- "Sędzia powinien unikać zachowań, które mogłyby podważyć zaufanie do jego niezawisłości i bezstronności" – stwierdza art. 10 - za takie zachowanie – zdecydowała Rada – może zostać uznane:
- "Krajowa Rada Sądownictwa na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz.U. z 2018 r. poz. 389, ze zm.) i § 7 Zbioru zasad etyki zawodowej sędziów i asesorów sądowych (załącznik do uchwały Nr 25/2017 Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 13 stycznia 2017 r.) dokonuje wykładni § 10 Zbioru zasad etyki zawodowej sędziów i asesorów sądowych przez przyjęcie, że zachowaniem mogącym podważyć zaufanie do niezawisłości i bezstronności sędziego jest publiczne używanie przez sędziego infografik, symboli, które w sposób jednoznaczny są lub mogą być identyfikowane z partiami politycznymi, związkami zawodowymi, a także z ruchami społecznymi, tworzonymi przez związki zawodowe, partie polityczne lub inne organizacje prowadzące działalność polityczną."
- Uchwałę podjęto z myślą o sędziach, którzy wykorzystują plakat lub koszulkę z hasłem "Konstytucja".
Niestety przez przykre niedopatrzeznie, ten haniebny sposób prezentacji znienawidzonego słowa chwilowo nie został jeszcze zakazany (Fot. Twitter.com / MicWawrykiewicz)
Opłatek anno domini 2018

Patrz też
- Konstytucja IV RP
- Ukradziona Konstytucja
- Cyrkowe sztuczki
- Kruczki prawne
- Rozproszona kontrola konstytucyjna
- Karta Praw Podstawowych
- Krajowa Rada Sądownictwa
- Sprawiedliwość społeczna
- Dobro publiczne