Konstytucja

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Konstytucja, zwana też ustawą zasadniczą - akt prawny najwyższej rangi, jaki może obowiązywać w państwie. Konstytucja określa w ogólny sposób ustrój państwa, sposób sprawowania władzy, najważniejsze prawa i obowiązki obywateli, stanowi pewnego rodzaju fundament, na którym opiera się system prawny danego kraju.

Od dnia 2 sierpnia 2018 r. słowo uznane powszechnie za obraźliwe (patrz: Niepolityczne wyroki w IV RP).

Projekt zmian

Wykład prezesa Jarosława Kaczyńskiego 11.04.2005 w Fundacji im. S. Batorego - "O naprawie Rzeczypospolitej" [1] (tytuł © by Andrzej Frycz-Modrzewski):

Zastosowania

Akcje sabotażowe w wykonaniu opozycji

Autokonstytucja.jpg
Zniszczonakonstytucja.jpg

Najczęściej k. wykorzystywana jest przez opozycję i łże-prawników, aby chytrze blokować światłe i nowoczesne projekty ustaw wnoszone przez Prawych Wolaków. Wrogie siły wspierane w swej obstrukcyjnej działalności przez ubecki Trybunał Konstytucyjny, rzucają kłody pod nogi naczelnym czyścicielom IV RP.

Przykładowo archaiczny konstytycyjny zapis mówiący o równości wszystkich wobec prawa, wyjątkowo utrudnia rozprawienie się z byłymi ubekami, dostającymi niesprawiedliwe emerytury, zagranicznym kapitałem zmuszającym ludzi do zakupów w niedzielę, łże-mediami, które bezczelnie sączą propagandę do ucha ciemnego ludu równie skutecznie, jak dobre media czy też masońskimi homopedofilocyklistami, prowokująco chodzącymi po ulicach Wolski i śmiejącymi się w twarz zgorszonym obywatelom.

Obrona wbrew porażającym dowodom

Zdarza się, że jeden z licznych wrogów narodu dzięki czujności i niestrudzonej pracy naszych obrońców zostanie wykryty, zdemaskowany i skazany na konferencji prasowej zorganizowanej przez prawego i sprawiedliwego ministra Ziobrę. Jednakże, zamiast z pokorą potwierdzić słuszność zarzutów stawianych przez Superszeryfa i ruszyć do budowanych właśnie więzień, ów zły do szpiku kości (co niezbicie zostało dowiedzione na konferencji) człowiek Układu, usiłuje powoływać się na zapis mówiący o domniemaniu niewinności, póki wina nie zostanie udowodniona wyrokiem sądu.

A przecież nawet przedszkolak w mundurku, wychodzący właśnie z piątej godziny lekcji religii doskonale wie, że Odnowiciele się nie mylą, niewątpliwie winni są ci, którzy zostaną przez nich uznani winnymi, zaś proces sądowy to zbędne marnotrawstwo czasu, pieniędzy i wysiłku urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości.

Żarty i anegdoty

Wyjątkowym ponuractwem i brakiem poczucia humoru wykazują się ci łże-obywatele, którzy próbują traktować serio takie zapisy Konstytucji, jak bezpłatna opieka zdrowotna, prawo do pracy, równe traktowanie religii i wyznań czy wolność wyrażania poglądów. Domagają się bowiem na podstawie powyższych - ewidentnych dowcipów wprowadzonych dla rozluźnienia czytelnika - zezwolenia na dokonywanie niezrozumiałych, roszczeniowych, niemoralnych, a czasem wręcz bezbożnych i napastliwych czynności, godzących w podstawy ustroju. Na to w IV RP zgody nie ma i być nie może!

Wnioski

Jak wynika z przedstawionego powyżej zestawienia, Konstytucja w dużej mierze jest przestarzałym, niewygodnym i wprowadzającym zamęt aktem prawnym, który w nowoczesnej Wolsce należałoby całkowicie zlikwidować. Jednakże ustawa zasadnicza ma pewną istotną zaletę - zmiana zapisanych w niej treści jest obwarowana specjalnymi procedurami.

Po ustaleniu w niej założeń przebudowy, celów i środków, słusznych wartości i drogi ku lepszej przyszłości IV RP zostanie więc zapewnione, że opozycja nawet podstępem, w nocnym głosowaniu, nie zdoła już zawrócić Wolski z obranego przez Odnowicieli głęboko słusznego kierunku.

Potwierdził to w dniu 03.10.2007 sam Jarosław Kaczyński w audycji "Sygnały Dnia". Premier zapowiedział, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, będzie dążyć do zmiany konstytucji. Podkreślił, że tego wymaga naprawa Rzeczpospolitej.

Jarosław Kaczyński powiedział też, że PiS ma projekt nowej ustawy zasadniczej (kryptonim: "Ćwiczenie intelektualne"). Zaznaczył jednak, że zdaje sobie sprawę, że społeczeństwo nie jest na to przygotowane, dlatego jego ugrupowanie będzie chciało wprowadzić zmiany w obecnej konstytucji. [2]

Od dnia 2 sierpnia 2018 r. w restaurowanej IV RP słowo konstytucja stało się zniewagą

W dniu 4 sierpnia 2018 r. dobrze zmieniona policja bez nakazu rewizji, którego nie dostarczyła także po czynności, dokonuje o 6:30 rano jedynie słusznego przeszukania w domu niejakiego Ryszarda Filipiuka, podejrzewanego o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z drugim notorycznym znieważaczem pomników, dokonał zbrodniczego ubrania pomnika Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej w koszulkę z kolekcji najnowszej obywatelskiej mody męskiej z odrażającym i obrażającym pomnik i wszystkich Prawych Wolaków napisem "KONSTYTUCJA", czym dopuścił się czynnego znieważenia tego pomnika, poszukując kolejnych dowodów obrazy, zapewne koszulek, jak też telefonów i nośników danych. Dobrze zmienieni funkcjonariusze, mimo ostrzeżeń żony, weszli na piętro, gdzie spała synowa zbrodniarza, która jest po operacji, oraz jego sześcioletnia wnuczka. Dziecko rzekomo się obudziło i rzekomo zaczęło płakać. Dobrze zmienieni policjanci jedynie słusznie krzyczeli do żony przestępcy, że wyślą za nim list gończy (niejakiego Filipiuka nie było wtedy w domu):


Od dnia 13 grudnia 2018 r. w restaurowanej IV RP grafika lub symbol "Konstytucja" nie może byc wykorzystywany i eksponowany przez sędziów

Dobrze zmieniona Krajowa Rada Sądownictwa przedstawiła interpretację jednego z przepisów Zbioru Zasad Etyki Zawodowej Sędziów i Asesorów. Dokument określa zasady pełnienia służby sędziowskiej i zachowania, które przynoszą ujmę godności sędziego:

Opłatek anno domini 2018

Patrz też

Linki zewnętrzne