Polonizm

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja współczesna

Polonizm, a właściwie wolonizm - idea mająca swoje korzenie w kaczyzmie, odkryta na Konferencji intelektualistów PiS, która odbyła się 1 marca 2008 r. w Warszawie.

Wykorzystując twórczo zasady dualizmu kaczologicznego, teorii względności i dialektyki stosowanej, polonizm przeciwstawia się europeizmowi, głoszonemu przez wykształciuchów.

Definicja wykształciuchowska

Polonizm - zapożyczenie z języka polskiego w innych językach. Poniżej podajemy kilka przykładów polonizmów (należy zwrócić uwagę, że większość przykładów pochodzi z języka niemieckiego - języka okupanta):

Paradygmaty wolonizmu

  1. Słabej, "będącej zakładnikiem grup interesu III RP" należy przeciwstawić silne państwo republikańskie.
  2. Dawnej polityce historycznej, w której "Wolska jest traktowana jako jeden wielki obciach", "a krótka pamięć historyczna uważana jest za klucz do nowoczesności" należy przeciwstawić nową politykę historyczną "zrywającą z atrofią historycznej pamięci".
  3. Należy przeciwstawić się obecnemu liberalno-lewicowemu monopolowi poprzez stworzenie alternatywy przez "mnogość ośrodków ideowych i realną konkurencję intelektualną".

Antywolonizm

Jest przejawem wściekłych ataków, głównie żydopochodnych na patriotycznie nastawionych Wolaków, trwających dzielnie na straży ideałów głoszonych przez o. Tadeusza Rydzyka za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam.

Jednym z głównych bojowników wolonistycznych jest Jerzy Robert Nowak uprawiający ciężką pracę u podstaw kabaconego przez potężny front na rzecz "europeizmu" społeczeństwa.

Patrz też

Linki zewnętrzne