21 października

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Kadr z nagranego wcześniej orędzia telewizyjnego Lech Kaczyński, zaplanowanego do emisji 21 października

21 października 2007 - dzień upadku IV RP i nadejścia zagłady, zwany także Czarnym Październikiem i/lub Dniem Sądu. Tego dnia bowiem nastąpiły przedterminowe wybory, a co za tym idzie - przejęcie władzy przez Układ oraz powrót starego.

Przy pomocy bezprecedensowej akcji propagandowej wrogich mediów, uczciwi Wolacy zostali namówieni do wzięcia udziału w przewrocie. Uczestniczyła w tym nawet Telewizja Państwowa, emitując wywrotowy spot "Zmień kraj. Idź na wybory", przygotowany przez skrycie działających wykształciuchów.

Cytaty o 21 października

 1. "To jest męczące, ale jestem gotów się poświęcić" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla RFN FM, odpowiadając na pytanie, czy ponownie zostanie premierem, gdy PiS wygra wybory (10.09.2007)
 2. "Ta prawda jest groźna. [...] 21 października, jeśli oni zwyciężą, jak niektórzy uważają, to nie będzie nowy 4 czerwca 1992 roku, to będzie nowy 13 grudnia 1981 roku. [...] Dlatego my nie mamy wyjścia, musimy zwyciężyć, zwyciężyć nie trochę, ale całkowicie, zwyciężyć na tej ziemi, ale i w Polsce" - Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej Partii w Rzeszowie (22.09.2007)
 3. "Mówi się o moherach, teraz krąży ten dowcip o tym, żeby babci porwać beret przed wyborami. Drwią sobie z naszego narodu, kpią z jego tradycji, drwią z tego, co jest w nim tak naprawdę najlepsze. Drwią, bo nas nie lubią, a często nawet nienawidzą, bo chcieliby, żeby rządzili tacy sami jak oni [...]. Ci którzy to mówią, ci którzy szerzą tego rodzaju bardzo niedobre i bardzo głupie żarty, podnoszą rękę na was, ale podnoszą też rękę na cały naród polski" - Jarosław Kaczyński na wiecu wyborczym w Łapach (03.10.2007)
 4. "Będziemy walczyć w polityce, ale kiedy trzeba, będziemy walczyć także i z bronią w ręku" - Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej Partii w Lublińcu (18.10.2007)

Cytaty po 21 października, czyli porażające dowody spisku

 1. "Ja sądze, że Polacy zostali wprowadzeni w błąd, ja pozwolę sobie to tak określić" - Jarosław Kaczyński, komentując przed kamerami TVP wynik wyborów (21.10.2007)
 2. "Mieliśmy do czynienia z ogromną mobilizacją wyborców w dużych miastach przeciwko PiS, która doprowadziła do tego, że PiS, które dokonało swego rodzaju niespotykanego rezultatu, bowiem poprawiło swój wynik wyborczy od zeszłych wyborów o prawie 2 miliony głosów, mimo to przegrało" - sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński, komentując porażkę Partii w wyborach (21.10.2007)
 3. "To wybitny polityk na polskiej scenie politycznej, z ogromną charyzmą. Chcecie państwo wiedzieć, czy czułam żal? Tak czułam żal słuchając premiera, bo jest to jakaś niesprawiedliwość losu, że polityk tej miary nie ma szansy dokończyć swojego dzieła w tym momencie. Ale ja jestem optymistką, myślę, że je dokończy, bo taki jest interes Polski i taka jest racja stanu" - Anna Fotyga komentując wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego po ogłoszeniu wyników przedterminowych wyborów 2007 (21.10.2007)
 4. "Nie daliśmy rade potężnemu frontowi, ale zdobyliśmy pięć milionów głosów. [...] Zaczyna się od "Faktów i mitów", gdzie pracował Grzegorz Piotrowski - zabójca księdza Popiełuszki - a kończy się na Platformie Obywatelskiej. Na to, jak się okazało, byliśmy za słabi. Wielka manipulacja się udała. [...] Przyczyna zasadnicza to dysproporcja sił medialnych, przez które te najlepsze dwa lata - gospodarka, inwestycje, polityka zagraniczna - zostały skutecznie przedstawione, jako lata strasznej katastrofy i zagrożenia demokracji" - Jarosław Kaczyński analizując na konferencji prasowej przyczyny porażki wyborczej Partii (22.10.2007)
 5. "PiS wygrałoby wybory, gdyby frekwencja wyborcza była taka jak zawsze, a do wyborów poszedł tylko elektorat świadomy politycznie. Tymczasem debata uruchomiła 2-3 miliony naskórkowego elektoratu, który niewiele wie o polityce i który dał się złapać na socjotechniczne chwyty Platformy i stąd wygrana tej partii" - Jacek Kurski do dziennikarzy, komentując wyniki wyborów (22.10.2007)
 6. "Z całą pewnością zabrakło czasu na pokazanie pozytywnych stron rządu, ale to dlatego, że byliśmy pod gigantyczną presją ataku i staraliśmy się odpowiedzieć na te nieustanne napaści" - Zbigniew Ziobro komentując w TVP porażkę PiS w wyborach (22.10.2007)
 7. "Gdyby było to: »Idź na wybory«, to OK, ale »zmień Polskę« to jednak była sugestia »zmień rząd«. Przegraliśmy przez wielką kampanię zorganizowaną przeciwko nam. Najbardziej spektakularnym elementem była akcja telewizyjna »idź na wybory, zmień Polskę«, która trwała w TVP nawet podczas ciszy wyborczej" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie na łamach "Rzeczpospolitej" (29.10.2007)
 8. "Ta akcja była tak pomyślana, by nawoływać do głosowania przeciwko nam. To między innymi dlatego przegraliśmy wybory" - Joachim Brudziński na konferencji prasowej w Warszawie (29.10.2007)
 9. "Bo, proszę państwa, to jest tak, że gdyby odjąć pięć czy sześć największych polskich miast, to już byśmy te wybory wygrali, bo cała różnica jest w tych miastach, te przeszło półtora miliona głosów różnicy to jest pięć czy sześć największych polskich miast. Powtarzam: gdyby je wyłączyć, to już mamy niewielką przewagę" - Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem Karnowskim w "Sygnałach Dnia" (15.11.2007)
 10. "Przegraliśmy przez 6 największych miast, dlatego teraz zostanie zmieniona strategia i będziemy się zwracać również do elektoratu miejskiego i elektoratu inteligenckiego" - Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Szczecinie (30.11.2007)
 11. "W tym kontekście szczególnej wymowy nabiera fakt, że blisko 80 % przestępców w zakładach karnych oddało głos na Platformę Obywatelską i okazało jej swoje zaufanie" - Zbigniew Ziobro w sejmowym wystąpieniu poprzedzającym zrzeczenie się immunitetu. Po raz kolejny została obnażona perfidia Platformy - im więcej przestępców Ziobro umieszczał w więzieniu, tym wyższe było wyborcze zwycięstwo Platformy (03.09.2008)

Cytaty po 21 października, czyli porażające dowody zwycięstwa pomimo spisku

 1. "Co do samych faktów to przeprowadzenie 160 posłów to jest jednak duży sukces" - Tadeusz Cymański w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") na antenie Radia Zet (23.10.2007)
 2. "To jest wielki sukces dla partii rządzącej. To jest jedyny przypadek w ciągu 18 lat w Polsce, gdzie partia rządząca zwiększyła swoje poparcie" - Przemysław Edgar Gosiewski w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RFN FM (30.10.2007)
 3. "Adam Bielan był szefem sztabu i jeżeli ktoś stawia diagnozę, że przegraliśmy kampanię, to oczywiście za to on odpowiada. [...] Po pierwsze jednak to nie on jednoosobowo podejmował decyzje, a po drugie z punktu widzenia wzrostu elektoratu kampanię wygraliśmy, choć uzyskaliśmy gorszy wynik niż PO" - Adam Lipiński, wybitny negocjator koalicyjny, w wypowiedzi dla "Dziennika" (04.01.2008)
 4. "Największym sukcesem było zwiększenie przez PiS swojego poparcia, pozyskanie ponad 2 milionów nowych wyborców. Sukcesem mojej partii, ale i polskiej demokracji, była zdecydowanie wyższa frekwencja niż podczas poprzednich wyborów" - Joachim Brudziński podsumowując rok 2007 dla portalu wp.pl (07.01.2008)
 5. "Natomiast wyniki wskazują, że uzyskaliśmy znaczący sukces wyborczy, ponieważ poparcie dla PiS wzrosło z 3 do 5 milionów, ale wszystko wskazuje też na to, że wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie kilka błędnych decyzji, które mogły spowodować zahamowanie tempa naszej kampanii" - wybitny autorytet moralny Adam Lipiński w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" (11.03.2008)
 6. "Ale i tak zdobyliśmy ponad 5 mln głosów. Mogę każdemu w partii spojrzeć w oczy i powiedzieć: Wykonałem kawał dobrej roboty" - wybitny spin doktor Michał Kamiński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") i Agnieszką Kublik na łamach "Gazety Wyborczej" (30.05.2008)
 7. "Zasługa Jarosława Kaczyńskiego polega na tym, że dzisiaj w Sejmie nie ma Samoobrony" - Nelly Rokita rozmowie z Marcinem Graczykiem na antenie TOK FM (17.07.2008)
 8. "Jak to nie chcieli [ PiSu ], dwa miliony więcej Polaków na nas zagłosowało!" - Joachim Brudziński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (17.12.2008)
 9. "Po 1989 roku nie było takiej sytuacji, że formacja, która rządziła i która dodatkowo sama podjęła decyzję o rozpisaniu wyborów, zyskała poparcie prawie dwukrotnie wyższe w liczbach bezwzględnych niż w poprzednich wyborach. To jednak jest sukces" - poseł Adam Lipiński w wywiadzie na łamach "Gazety Wrocławskiej" (16.03.2009)

"Co jest ocalone, jeśli ginie PiS?"

Intensywne poszukiwania siepaczy liberalnego reżimu nie dają rezultatu - bohaterski prezydent wciąż pozostaje w konspiracji

Na szczęście nowej III RP nie udało się wprowadzić własnego, zbrodniczego ustroju na terenie całej Wolski. Są pewne miejsca oraz bohaterowie, którzy oparli się liberalnemu zaborcy:

Patrz też