Odwierty geotermalne

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Odwierty Ojca Rydzyka

Odwierty geotermalne - kolejna, po zbiórce na Stocznię Gdańską, inwestycja Ojca Dyrektora, sabotowana niestety przez Tymczasowy Rząd Okupacyjny.

W związku z odmową przyznania funduszy unijnych (rzekomo z powodu braku przedstawienia wymaganych dokumentów), ojciec Tadeusz postanowił ponownie zorganizować zbiórkę wśród swoich radiosłuchaczy, aby sfinansować projekt.

Wytrysk w Toruniu!

W dniu 06.11.2008 cały świat obiegła elektryzująca wiadomość - pomimo sabotowania prac przez agentów Rządu Okupacyjnego i represji w stosunku do zaangażowanych w projekt patriotów, z odwiertu Ojca Rydzyka wytrysnęła gorąca woda! O tej niesłychanie radosnej nowinie poinformował na antenie Radia Maryja sam Ociec Dyrektor:

To, bez wątpienia niemożliwe bez udziału sił nadprzyrodzonych, nadzwyczajne zjawisko, swym bezdyskusyjnym autorytetem potwierdził jeden z najwybitniejszych na świecie ekspertów od wód geotermalnych, prof. Ryszard Kozłowski z Politechniki Krakowskiej, który w uzupełnieniu do budującego newsu Ojca Rydzyka, przedstawił słuchaczom Radia Maryja kilka szczegółów technicznych oraz zaprezentował czekające ich niesłychane korzyści:

Podane informacje dodatkowo ilustrują niesłychany profesjonalizm i niespotykaną wydajność pracy oraz poświęcenie zaangażowanych w projekt obywateli, które pozwoliły na wykonanie w ciągu kilkunastu zaledwie godzin badań wydajności złoża oraz poziomu mineralizacji wody i składu frakcji mineralnej.

Więcej wytrysków - więcej dzieci!

Dokładniejsze badania wytrysku w całej pełni potwierdziły przekazane przez Ojca Rydzyka sensacyjne wstępne informacje o jego ciekawym składzie chemicznym. Okazało się bowiem, że tryskająca z głębi ziemi woda zawiera w swoim składzie afrodyzjaki. Pożyteczne te substancje niewątpliwie wpłyną na podwyższenie dzietności społeczeństwa wolskiego, która w wyniku nieudolnych i prowadzących do gwałtownego ubożenia Wolaków posunięć władz okupacyjnych oraz pod wpływem haniebnych działań propagandowych lobbystów cywilizacji śmierci, systematycznie obniżała się w ostatnim czasie.

O tym niewątpliwie radosnym i jak najlepiej rokującym dla wolskiej racji stanu fakcie, z nieukrywaną głęboką satysfakcją poinformowała w dniu 24.11.2008 na antenie Radia Maryja, znana z wielu wspaniałych inicjatyw niepodległościowych i obyczajowych, wybitna posłanka PiS Anna Sobecka:

Zmanipulowane doniesienia wrogich mediów

W reakcji na radosne informacje o wytryskach w Toruniu, swą bulgocącą nienawiścią i zazdrością kampanię dyskredytowania wybitnych osiągnięć najlepszych synów Ojczyzny i gorących patriotów, rozpoczęli wrogowie narodu.

W ramach takiej haniebnej akcji propagandowej, w dniu 28.01.2009 sterowane przez okupantów wrogie media z nieukrywaną satysfakcją podały kłamliwą informację, że po osiągnięciu głębokości odwiertu 2920 m, wiertacze nie natrafili na oczekiwane złoża wody o temperaturze ponad 80 oC, a znaleźli jedynie "ciepłą i wilgotną skałę o temperaturze 82 – 83 oC", z której wody rzekomo pozyskać się nie da.

Doniesienie to jest w sposób oczywiście oczywisty bezczelnie zmanipulowane, gdyż dla każdego logicznie myślącego człowieka jasne jest, że "skała o temperaturze 82 – 83 oC" nie jest skałą ciepłą lecz gorącą, a nawet bardzo gorącą. Ponadto oczywiście oczywisty jest fakt, że z każdej substancji wilgotnej wodę można pozyskać na przykład przez wyżęcie lub odwirowanie, co jednoznacznie potwierdza niebywały sukces odważnego przedsięwzięcia Ojca Rydzyka.

Najwięksi artyści w służbie prawdy

Skoordynowane akcje propagandowe wrogów narodu przeciwko toruńskiej geotermii są z góry skazane na niepowodzenie, dzięki świadomej i głęboko patriotycznej postawie światłej części społeczeństwa. Ci szczerze oddani Wolsce i IV RP obywatele nie tylko nie dają sobą bezczelnie manipulować, ale sami dają świadectwo prawdzie, w szczególności poprzez jej bohaterskie głoszenie.

Najlepszym przykładem takiej patriotycznej postawy może być najnowszy megahit jednej z największych megagwiazd światowego szołbiznesu, zespołu "Kapela znad Baryczy". Ten lansowany na antenie Radia Maryja wielki przebój poświęcony jest właśnie problematyce geotermii i ogromnej roli Ojca Tadeusza w jej popularyzacji.

Aby przybliżyć zwiedzającym ten przebojowy utwór, poniżej zaprezentowano fragment jego tekstu, a z fragmentem oryginalnego nagrania tego niezwykłego dzieła w wykonaniu samej "Kapeli znad Baryczy", zwiedzający zapoznać się mogą w sekcji "Linki zewnętrzne":

A Ojciec Tadeusz, jak Prometeusz,
wybiera ziemi ciepło dla ludzi.
Dla każdej gminy, każdej rodziny,
wielką nadzieję, dla Polski budzi.

A Ojciec Tadeusz, nasz Prometeusz,
klęka w Kaliszu, prosi w pokorze:
niech w każdej gminie, w każdej rodzinie,
opiekun rodzin w dziele pomoże.

Patrz też

Linki zewnętrzne