Trzecia wielka manipulacja

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Trzecia wielka manipulacja
Druga wielka manipulacja
Pierwsza wielka manipulacja

Wprowadzenie

Trzecia wielka manipulacja — według Jarosława Kaczyńskiego przedterminowe wybory w 2007 roku, dające zwycięstwo wrogim, liberalnym siłom z PO były trzecią wielką manipulacją w historii Wolski.

Porażające dowody na ten niesłychanie oczywisty i autentyczny fakt, Ojciec Narodu przedstawił 26.10.2007 w wywiadzie dla "Naszego Dziennika":

Premier jednocześnie zadeklarował, że wielka manipulacja musi zostać obnażona, a on bierze to na siebie. Podkreślił też, że media są PiS-owi wrogie, chce więc mieć dużo czasu na kontakty z wyborcami. Rezygnuje więc z zarządzania klubem i partią. Klub powierzy Ludwikowi Dornowi lub Przemysławowi Gosiewskiemu, a partią — jako Sekretarz Generalnypokieruje inny zaufany współpracownik JarosławaJoachim Brudziński.

W najnowocześniejszej historiografii politycznej, dla określenia oczywiście nieuczciwego zwycięstwa PO w wyborach 21.10.2007, zamiennie stosuje się również błyskotlkiwe wyrażenie bliskoznaczne — "pewne nieporozumienie" — brawurowo wprowadzone do repozytorium nowomowy również przez Jarosława Kaczyńskiego, który w dniu 05.10.2009, w wywiadzie na łamach "Der Dziennika" stwierdził:

Geneza wyrażenia

Teza o "trzeciej wielkiej manipulacji" po raz pierwszy pojawiła się już pod koniec kampanii wyborczej 2007 r. — prezes-premier Jarosław Kaczyński przedstawił ją na spotkaniu z sympatykami Partii w warszawskim klubie "Hybrydy" w przedwyborczy piątek (19.10.2007), kiedy kłamliwe sondaże PO poszybowały w górę.

Wcześniejsze wielkie manipulacje

Pierwsza wielka manipulacja

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego pierwszą manipulacją był rok 1956:

Druga wielka manipulacja

Drugą wielką manipulacją był Okrągły Stół, który:

Jarosław Kaczyński niewątpliwie słusznie porównuje również obecną rolę Tuska do roli Kwaśniewskiego w latach 90. Obaj — według niego — byli "ładnym parawanem dla brudnej gry".

Opinie uczciwych Wolaków w drugą rocznicę Trzeciej Wielkiej Manipulacji

  1. AD. 2009/10/21. "Druga rocznica wyborów i rządów mafii w Polsce. Dwa lata chamstwa, obłudy, pychy, pospolitego kłamstwa, złodziejstwa i afer. Dwa lata straszenia PiS-em i strzyżenia kolejnych stad ogłupiałych owiec i baranów. Tylko w merdiach jakoś cicho. Nie słychać radosnych pieśni i komunikatów o wielkich sukcesach, osiągnięciach Donalda Tuska - "geniusza dotkniętego przez Pana Boga". Wyniki gospodarcze mówią same za siebie. Każdy kto chce to wie, a baranów z PO nie zamierzam przekonywać. A w tym wszystkim Mariusz Kamiński. Policjant ścigany przez mafię za to, że ośmielił się naruszyć jej struktury. Smutna to rocznica." Autor: Ares na forum www.tuskwatch.pl
  2. AD. 2009/10/22 "To szokująco wysokie procentowe poparcie dla ekipy łajdaków, jest wypracowywane przez koszerne media w ciągu ostatnich czterech lat. Już wcześniej, próbowano zohydzić Kaczyńskich wyssanymi ze syjonistycznego palucha, bzdurami o aferze Telegrafu. Taka sprawa i osoba niby świadka, renegata Pinejro, była w całości zmontowana przez WSI i Lesiaka, wówczas pracującego dla SLD. Oczywiście łapy w tym maczał, także Miodowicz. Od początku do końca, sprawa wyssana z palca!. Ale tępy naród kocha sensacje. Tak jak szeptany homoseksualizm Jarosława, sprytnie podnoszony przez Palikota. Czy do cholery, nie można już być starym kawalerem?. A pamiętacie, zarzuty alkoholizmu pod adresem Prezydenta Kaczyńskiego?. Palikot dobrze wie że alkoholikiem jest Tusk!, odwraca od tego tematu uwagę, atakując Bogu Ducha winnego człowieka.Od wielu lat, na celowniku wszelkiej maści złodziejów i kombinatorów różnej, partyjnej barwy, są ludzie uczciwi i patriotyczni. Ludzie od lat ośmieszani i publicznie lżeni, za przyzwoleniem moderatorów forum Onet i TVN24, za przyzwoleniem kolejnych prezesów TVP. Utrwalono w mentalności społecznej metodą łopatologiczną, zupełnie spaczony wizerunek wybitnych mężów stanu. Zrobiono to, po to, żeby odsunąć PiS od władzy i uniemożliwić reelekcję Prezydentowi.Tusk jest dobry, bo ubrudzony po łokcie. Jemu daje się punkty procentowe poparcia, w zamian otrzymując o wiele więcej!. Zniszczone Polskie Radio i Telewizja Publiczna, to pewny monopol żydowskich mediów. To miliardy złotych z reklam w skali roku!. Rząd działa na szkodę narodu, ale i tak, w opinii debili jest lepszy od rządu PiS. W czym lepszy?. Nikt tego nie wie, ale nienawiść do Kaczyńskich jest ślepa i powszechna!. Ziarno nienawiści, zasiane przez bohaterów Nocnej Zmiany, zakiełkowało wydając oszałamiający plon!." Autor: Włodzimierz na forum portalu tuskwatch.pl

Kolejne wielkie manipulacje wrogów IV RP

  1. 28.10.2018 - "Nie braliśmy pod uwagę tego elementu, który dzisiaj niestety jest bardzo istotny w naszym życiu publicznym, że kieruje się kłamstwem, manipulacją. Wielu mieszkańców dużych miast zostało okłamanych, zostało zmanipulowanych i w centrum tej manipulacji jest jedno twierdzenie, a mianowicie, że Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje Polexit" - Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Skromny Pracownik Winnicy Pańskiej, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, podczas spotkania w Radomiu

Patrz też

Linki zewnętrzne