Filipińska choroba tropikalna

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Kalendarium.jpg
Destylacja.jpg
Lekarstwo na FChT przechowuje się w takich oto opakowaniach
Zaniepokojony o zdrowie obywateli The Acid Drinker namawia ich do intensywnego leczenia

Filipińska choroba tropikalna - tajemnicze schorzenie, na które zapadł jeden z najbardziej znanych i jednocześnie skompromitowanych polityków LiD - Aleksander Kwaśniewski.

Pierwsze objawy tej dolegliwości dało się zauważyć u byłego prezydenta 09.10.2007 podczas konwencji LiD w Szczecinie (niem.: Stettin), na której właśnie padły słynne słowa:

Wtedy to choroba wyszła ze stadium utajonego i zaczęła atakować ośrodki mowy w mózgu Kwaśniewskiego, w wyniku czego mówił on dziwnie powoli i niewyraźnie. Na konferencji prasowej, która odbyła się po wiecu, jeden z dziennikarzy zadał pytanie:

Po dłuższym zastanowieniu były prezydent odrzekł:

Na stwierdzenie innego dziennikarza "Jest początek kampanii wyborczej, a pan prezydent wygląda na bardzo zmęczonego człowieka", Kwaśniewski odpowiedział:

Aby położyć kres złośliwym plotkom, następnego dnia Kwaśniewski wygłosił oświadczenie:

Po ujawnieniu tego schorzenia, władze IV RP postawiły na nogi wszystkie służby chroniące bezpieczeństwo państwa. Okazało się bowiem, że Aleksander Kwaśniewski mógł zarazićchorobą samego Jarosława Kaczyńskiego podczas debaty telewizyjnej w dniu 01.10.2007.

Główny Inspektorat Sanitarny polecił warszawskiemu Sanepidowi wszcząć postępowanie w sprawie zawleczenia do Wolski choroby zakaźnej. Istnieje bowiem podejrzenie, że Kwaśniewski, jeden z głównych przedstawicieli Układu, podjął podczas owej debaty próbę przewrotu poprzez atak bronią biologiczną.

Podjęcie tych działań było zgodne z zasadą dialektyki stosowanej. Kilka dni wcześniej Geniusz Mazowsza, zapewne w celu uspokojenia obywateli zatroskanych o zdrowie swego ukochanego przywódcy, postawił bowiem zupełnie inną diagnozę:

Tymczasem politycy koalicji, w myśl chrześcijańskiej zasady miłości bliźniego, udzielali byłemu prezydentowi cennych i płynących z głębi serca rad co do zwalczania schorzenia:

Romek wyraził również przypuszczenie, że niedługo wybuchnie ogólnowolska epidemia FChT:

Na szczęście szybka akcja służb sanitarnych zapobiegła epidemii zarazy. Zdecydowanie wykluczono przy tym podejrzenie wystąpienia tak zwanej ptasiej grypy, co mogłoby skutkować obowiązkową kwarantanną w ośrodkach rządowych:

Inne schorzenia o podobnej etiologii

Przeprowadzona przez zespół kustoszy medycznych szczegółowa kwerenda doniesień naukowych dotyczących patologii stosowanej, pozwoliła na sporządzenie listy innych schorzeń o etiologii oraz objawach zewnętrznych bardzo zbliżonych do filipińskiej choroby tropikalnej. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie te jednostki chorobowe odkryte zostały i precyzyjnie opisane w najpoważniejszych periodykach przez najwybitniejszych luminarzy nowoczesnej medycyny Pisjanistycznej.

  1. "Utrata świadomości z nieznanych powodów po wyjściu z występu kabaretowego" - odkrywca: Robert Sapa, radny PiS w sejmiku województwa lubuskiego (17.03.2007)
  2. "Jazda zygzakiem z powodu pękniętego koła" - odkrywca: Dariusz Kurek, lokalny działacz PiS, dyrektor gimnazjum w Sulęcinie (19.03.2007)
  3. "Pomówienia" - odkrywca: Mirosław Orzechowski, wiceminister edukacji w rządzie premiera Kaczyńskiego, przewodniczący Ligi Polskich Rodzin (06.03.2009)
  4. "Cukrzyca w połączeniu ze zjedzeniem kilku jabłek" - odkrywca: Marek Łatas, poseł PiS (25.03.2009)
  5. "Coś tam, coś tam" - odkrywczyni: posłanka PiS Elżbieta Kruk (21.11.2008)
  6. "Wada wymowy wywołana okręceniem kablem" - odkrywca: Ludwik Dorn (16.12.2010)

Patrz też

Linki zewnętrzne