Głębokie kieszenie

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Charakterystyka pojęcia

Głębokie kieszenie (ang.: deep pockets, niem.: die tiefe Taschen, fr.: les poches profondes) - atrybut ubioru finansistów i oligarchów, w którym ci słudzy układu i łże-elit, chronieni troskliwie przez Tymczasowy Rząd Okupacyjny et consortes, trzymają wydarte Prawym Wolakom oraz zarobione na lombardowej wyprzedaży majątku narodowego krociowe sumy pieniędzy w różnych walutach (w tym także w trzeciej walucie zapasowej). Elementarna sprawiedliwość społeczna wymaga, aby im te kieszenie wydrenować, do czego znakomitą okazją będzie wygranie przez Ruch Oporu i Drenażu terminowych wyborów 2011.

Kieszenie docelowe, które należy wydrenować, błyskotliwie i niespotykanie precyzyjnie wskazał w dniu 09.08.2011 sam Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński na konferencji prasowej poświęconej śmierci Andrzeja Leppera:

Następnie Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński ujawnił jeden ze sposobów na szybki drenaż głębokich kieszeni, który pozwoli pokryć koszty restaurowanego taniego państwa, czyli IV RP bis:

Widząc, że Tymczasowy Rząd Okupacyjny zupełnie nie daje sobie rady z galopującym kryzysem, który spowodowany jest oczywiście oczywistą nieudolnością Donaldu Tusku i jego przestępczej szajki, w dniu 24.11.2011, na konferencji "Kryzys można pokonać" w Sejmie, Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, w swym ogromnym miłosierdziu, raz jeszcze udzielił samozwańczemu "premierowi" dobrej rady, dając mu kolejną, ostatnią już zapewne szansę na wyciągnięcie umęczonej Ojczyzny z prowadzącej do niechybnej katastrofy spirali klęski narodowej:

Inne porażające doniesienia na temat głębokich kieszeni

  1. "Są kieszenie płytkie i kieszenie głębokie. Płytkie należy oszczędzić, bo i tak jużpłytkie. Natomiast jeżeli będzie to konieczne, choć nie jestem wielbicielem takich rozwiązań, to należy sięgnąć do pieniędzy ukrytych w głębokich kieszeniach" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w wywiadzie na łamach "Kuriera Lubelskiego" (09.09.2011)
  2. "Jeżeli już trzeba sięgać do kieszeni, niechaj rząd sięga do głębokich. [...] Jeśli trzeba będzie sięgać, to sięgniemy do głębokich kieszeni. [...] Jest deklaracja bardzo poważna, że nie będziemy sięgać do płytkich kieszeni obywateli i nie będziemy przerzucać kosztów na tych, którzy są średnio i gorzej sytuowani. Nie wykluczamy opodatkowania tych, którzy są zamożniejsi" - Mariusz Błaszczak w wywiadzie na łamach 'Naszego Dziennika" (19.09.2011)
  3. "I wreszcie, proszę państwa, rzecz trzecia to sięganie do płytkich kieszeni. Te głębokie zostają pod ochroną. Popatrzmy tylko, jak wygląda drenaż, a w zasadzie grabież majątku państwowego" - Zbigniew Kuźmiuk w wystąpieniu sejmowym (27.01.2012)
  4. "[ Władza której Polska potrzebuje ] jeśli będzie już musiała zabierać - bo narobiono takich długów - to będzie zabierać tym, którzy mają dużo, a nie tym, którzy mają mało lub średnio, nie będzie sięgała do płytkich kieszeni, tylko głębokich" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Lublina (25.02.2012)
  5. "Musimy płacić za skrajną niekompetencję i nieodpowiedzialność. Płacić wedle reguły rządzących reprezentujących establishment, że zawsze sięgamy do płytkich kieszeni, a nie do głębokich" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, na konferencji prasowej w Sejmie (29.02.2012)
  6. "Chcemy wyraźnie powiedzieć, że z takich spraw jak leki, jak emerytury my po prostu chcemy się wycofać. Te decyzje chcemy zmienić, bo można sięgać także do głębokich kieszeni" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego (22.04.2012)
  7. "[...] odważnymi reformatorami będą ci, którzy w końcu sięgną do głębokich kieszeni, tych polskich i tych niepolskich, które w Polsce mamy" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w Sejmie (26.04.2012)
  8. "Mie­li­śmy do czy­nie­nia z ko­lej­nym, nie­oby­czaj­nym wy­stą­pie­niem pana pre­mie­ra. Ta nie­oby­czaj­ność była na kilku po­zio­mach. Nie­oby­czaj­ność numer jeden to ta, od­no­szą­ca się do twier­dze­nia, że w Pol­sce nie ma in­nych za­so­bów niż pod­wyż­sze­nie po­dat­ków. Otóż są. Są głę­bo­kie kie­sze­nie" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w wystąpieniu sejmowym (11.05.2012)

Inne możliwości drenażu głębokich kieszeni

Patrz też

Linki zewnętrzne