Donos

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wprowadzenie

W dniu 05.07.2006 Przemysław Edgar Gosiewski przygotował i złożył do ministra sprawiedliwości doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa, wraz z wnioskiem o podjęcie śledztwa w sprawie "znieważenia lub poniżenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Lecha Kaczyńskiego" przez niemiecki "Die Tageszeitung". Oto co bardziej pikantne fragmenty z uzasadnienia, stanowiące zresztą bardzo reprezentatywną próbkę porażającego talentu literackiego Autora oraz jego erudycji:

Donosiciele szczególnym dobrem IV RP

W dniu 15.06.2007 radny Krzysztof Haładus (PiS) złożył do prezydenta Sosnowca interpelację, w której postuluje wprowadzenie płacenia za donosy. Informatorzy mieliby dostawać od 50 do 100 .

Radny nie wspomina natomiast, czy wypłata nagród takim przykładnym obywatelom będzie podstawą do założenia im teczek tajnych i świadomych współpracowników (TW) w archiwach policyjnych.

Przykładowe donosy i donosiciele 2007

Przed wyborami parlamentarnymi, pośród działaczy PiS krążyły anonimy szkalujące kandydatów na posłów:

Przykładowe donosy i donosiciele 2010

Donos związany z seks-aferą z udziałem radnej PiS z Bystrzycy Kodzkiej. Do tego skandalu doszło podczas wizyty zaprzyjaźnionej ekipy z Wielkopolski. Grupa miejscowych i gości niespodziewanie w terenie natknęła się naradną w jednoznacznej sytuacji z radnym PSL. Natychmiast do warszawskich władz PiS poszedł donos naradną. Autor pisał o "publicznym kopulowaniu" i "zezwierzęceniu". Władze krajowe nic jej nie zrobiły.

Przykładowe donosy i donosiciele 2011

Szefowa PiS w Wałbrzychu, posłanka Anna Zalewska, została oskarżona przez swoich partyjnych kolegów o to, że łamie statut partii, prowadzi politykę nastawioną na osiąganie osobistych korzyści, ma nieprawidłowości w finansach i uniemożliwia im kontakty z samym Naszym Umiłowanym Przywódcą, Nowym Zbawicielem Wolski, niezłomnym i charyzmatycznym, przypadkowo niedointernowanym, Cudownie Ocalonym Prezesem-Premierem-prawie Prezydentem Jarosławem (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionym-Kaczyńskim. Ponadto "preferuje i obdarza funkcjami osoby z LPR i Unii Wolności". List merytorycznie szkalujący Zalewską, oprócz samego Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego otrzymało w połowie maja ponad dwudziestu polityków PiS.

Przykładowe donosy i donosiciele 2011

Donos 2018.jpg

Inne wizje literackie

Linki zewnętrzne