Rosja

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Flaga Ruskich
Rosja ("Ruskie" lub "Kacapy") - jeden z odwiecznych wrogów Wolski. Jest odpowiedzialna za rozbiory, za I, II i III wojnę światową, za rządy komuny w Polsce, za zwycięstwo Hanny Gronkiewicz-Waltz w wyborach prezydenta Warszawy, za zwycięstwo zbrodniczego Donaldu Tusku w sfałszowanych wyborach 2007, a także za złamanie ręki ekspremiera na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.
Słynny ruski kurek gazowy

Rosjanie często współpracują z Niemcami, aby jak najsilniej zaszkodzić Wolsce/Polsce. Przykładem tego może być Pakt Ribbentrop - Mołotow, a także budowa Rurociągu Północnego, zwanego przez niektórych polityków koalicji rządzącej "drugim paktem Ribbentrop - Mołotow".

Rosja słynie też z licznych prób przeszkadzania w budowie IV RP oraz kłamliwego oskarżania przedstawicieli wolskiego rządu o rusofobię. Przykładem może być odrażająca prowokacja szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa wobec pani Minister Spraw Zagranicznych Anny Fotygi, który w dniu urodzin pani minister wysłał jej kwiaty. Oburzona oczywistym seksualnym podtekstem tego ohydnego czynu, pani minister kwiatów nie przyjęła, pokazując zarazem, że Wolacy nie gęsi i nie dadzą sobą manipulować. [1]. Udowodniła tym gestem, że nie jest sowieckim agentem, w przeciwieństwie do swoich poprzedników.

Zarazem pragniemy zdementować plotkę, że fakt nieprzyjęcia kwiatów wyniknął z innego powodu, mianowicie takiego, że w ramach realizacji programu Tanie państwo, w całym ministerstwie nie było wazonu.

Jeszcze tego samego dnia rzecznik prasowy MSZ Robert Szaniawski powiedział:

Rzecznik potwierdził natomiast przyjęcie przez Annę Fotygę prezentu urodzinowego od Siergieja Ławrowa. Marek Siwiec napisał w swoim blogu, że szef rosyjskiej dyplomacji potwierdził mu fakt odesłania kwiatów przez panią minister.[2]

Bliższych danych na temat prezentu brak, natomiast fakt politycznej przynależności eurodeputowanego Marka Siwca (SLD) oraz utrzymywania przez niego znajomości z rosyjskimi politykami, pozwala uznać go za sowieckiego agenta, a przekazywane przez niego informacje za kolejny wściekły atak opozycji.

Zasada terroryzmu państwowego zastosowana 10.04.2010 r. wobec Wolski

Fakt zastosowania zasady terroryzmu państwowego wobec Wolski ujawnił sam Antoni "Instytucja" Macierewicz w dniu 12.03.2016 podczas wykładu w ramach Międzynarodowej Konferencji "Współczesna polityka: konflikty zbrojne i terroryzm" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka:

Rosja bezczelnie ignoruje demokratycznie wybrane władze restaurowanej IV RP

Historia Wolski według rosyjskiej TV

22.08.1939 r. - panowie Ribbentrop i Mołotow dzielą Wolskę

23.08.2009 - w 70 rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow rosyjska telewizja państwowa pokazała oszczerczy film dokumentalny "Sekrety tajnych protokołów", w którym m.in. wyjaśnia, dlaczego doszło do podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Zdaniem twórców filmu to efekt tajnych rozmów Polski z hitlerowskimi Niemcami, których celem było sprzymierzenie się przeciwko ZSRR. Tym samym potwierdziła się jedynie słuszna diagnoza Geniusza Mazowsza o nieprzemijającej wrogości wszelkiego co rosyjskie wobec wszelkiego, co wolskie. Oto fakty:

Według autora filmu Wadima Gasanowa, Polska prowadziła tajne rozmowy z Niemcami od jesieni 1933 roku, a ich tematem była walka z komunizmem.

Jego autor zauważył, że polski minister spraw zagranicznych Józef Beck w rozmowie ze swoim radzieckim kolegą Maksimem Litwinowem przyznał, że przypisuje się mu zawarcie sekretnego porozumienia z Niemcami, jednak pogłoskom tym nie zaprzeczył. W filmie przytoczono wypowiedź znanego rosyjskiego politologa Wiaczesława Nikonowa, który podkreślił, że radzieccy przywódcy uważali Polskę za silne państwo.

Autor filmu zaznaczył również, że władze ZSRR były także zaniepokojone rosnącą w siłę Japonią; dodał, iż niektórzy eksperci uważali, że Japonia jest w stanie oderwać Daleki Wschód od ZSRR. Przytoczono także meldunek wywiadu radzieckiego z Warszawy, z którego wynikało, że w 1934 roku, podczas wizyty brata cesarza Japonii w Polsce, strona japońska zabiegała o polskie i niemieckie gwarancje na wypadek, gdyby zdecydowała się na rozpoczęcie działań wojennych przeciwko ZSRR.

Odnotował też, że w kwietniu 1935 roku gazety "Prawda" i "Izwiestija" opublikowały - jak to ujął - "tekst tajnego protokołu polsko-niemieckiego."

Podano też, że w 1935 roku tajne porozumienie o współpracy zawarły polskie i niemieckie służby specjalne. Autor, rzecz jasna, nie precyzuje co to znaczy i nie pokazuje żadnych dowodów. Według niego, Stalin był gotów do zawarcia sojuszu z Polską przeciwko Hitlerowi, jednak Polska kategorycznie wykluczała wpuszczenie na swoje terytorium radzieckich wojsk. Jako przyczynę wtargnięcia wojsk ZSRR do Polski 17 września 1939 roku w filmie wymieniono złamanie przez Niemcy paktu Ribbentrop-Mołotow przez zajęcie Lwowa.

Patrz też

Linki zewnętrzne