Najnormalniejsza normalność

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Najnormalniejsza normalność - określenie używane wtedy, kiedy nic nie jest normalne. Ten pozorny paradoks rozwiązuje podstawowa zasada nowomowy, nakazująca odwrotne nazywanie zjawisk i rzeczy.

Jednym z przykładów jest fragment exposé towarzysza Jarosława, który twierdził, że nikt ich nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

Kolejnym z przykładem jest fragment listu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego do klubowiczów oraz czytelników "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" wystosowany z okazji ich XII Zjazdu w Spale w dniach 16-18 czerwca 2017 r. i tym samym brawurowo wprowadzony do tezaurusa nowomowy restaurowanej IV RP:

Wyrażenie najnormalniejsza normalność ma jednak znacznie głębszy sens - użyte przez Geniusza Mazowsza oznacza, że to o czym mówi jest absolutną i niepodważalną prawdą i powinno być przyjęte bez sprzeciwu i dyskusji przez wszystkich innych (w przybliżeniu 38 milionów) obywateli Wolski.

Patrz też

Linki zewnętrzne