Krótki kurs rozpoznawania wroga

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

W zakresie zagadnień dotyczących prowadzenia współczesnych wojen niezwykle ważną rolę odgrywają systemy identyfikacji swój-obcy (ang.: Identification Friend or Foe, IFF). System taki pozwala na szybkie zidentyfikowanie swoich własnych jednostek bojowych, co zapobiega omyłkowemu ich ostrzelaniu w trakcie prowadzenia operacji wojennych.

Okazuje się, że w toczonej przez Ruch Oporu wojnie partyzanckiej przeciwko siłom okupacyjnym, konieczne jest również wprowadzenie podobnego systemu rozpoznania. Wobec mnogości wrogów narodu udających Prawych Wolaków, podszywających się pod genetycznych patriotów agentów obcych wywiadów, w rzeczywistości wykonujących krecią robotę i wprowadzających niepokój i rozłam w szeregach, wielu wiernych Naszemu Umiłowanemu Przywódcy, Nowemu Zbawicielowi Wolski, niezłomnemu i charyzmatycznemu, przypadkowo niedointernowanemu, Cudownie Ocalonemu Prezesowi-Premierowi-prawie Prezydentowi Jarosławowi (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionemu-Kaczyńskiemu Wolaków, nie potrafi szybko rozpoznać kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem Ruchu Oporu. W tej sytuacji niezbędne jest wprowadzenie ujednoliconych standardów rozpoznania.

Rozpoznanie metodą pytań i odpowiedzi

Podstawą rozpoznania wroga są, podobnie jak w przypadku systemów używanych w lotnictwie, zapytania i odpowiedzi. Rozpoznający zadaje pytanie rozpoznawanemu, a ten udziela zakodowanej odpowiedzi. Po rozkodowaniu odpowiedzi rozpoznający może z łatwością ocenić, czy ma do czynienia ze swoim, czy z wrogiem.

Dla dokładnego przestudiowania działania tego systemu podajemy przykład realnego zastosowania go przy identyfikacji obiektu.


Obiekt 1

Identyfikacja obiektu: Swój, Prawy Wolak, zasłużony dla Ruchu Oporu, poseł na Sejm z ramienia PiS, Paweł Poncyljusz.

Obiekt 2

Identyfikacja obiektu: Wróg, zdrajca i rozłamowiec, Paweł Poncyljusz.

Obiekt 3

Identyfikacja obiektu: Swój, Prawa Wolka, zasłużona dla Ruchu Oporu, posłanka na Sejm z ramienia PiS, Joanna Kluzik-Rostkowska.

Obiekt 4

Identyfikacja obiektu: Wróg, zdrajczyni i rozłamowiec, Joanna Kluzik-Rostkowska.

Rozpoznanie kontekstowe

Rozpoznanie kontekstowe pozwala ustalić, czy dany osobnik jest wrogiem samego Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego i IV RP, czy też nie, na podstawie faktów hipotetycznych z jego życiorysu. Poniżej przedstawiono metody najczęściej stosowane przez IV RP i Ruch Oporu:

Zadawanie niewłaściwych pytań

  1. "Na takie pytanie nie będę odpowiadał. Zwracam się do mediów, aby zadawały pytania właściwe" - szef klubu Partii Marek Kuchciński, odpowiadając w ten sposób na pytanie Jacka Czarneckiego z Radia Zet "czy prezydent i premier mówiąc, że dzięki kompromisowi z Joaniny mamy zagwarantowane prawo blokowania niekorzystnych dla nas decyzji kłamali, czy nie" (04.07.2007)
  2. "To właśnie przez takie pytania rodzą się podejrzenia o prorosyjskość polskich mediów" - Lech Kaczyński na konferencji prasowej w Kancelarii Prezydenta, odpowiadając na pytanie "skąd ma pewność, że [ podczas jego legendarne już wyprawy narodowo-wyzwoleńczej do Gruzji ] strzelali Rosjanie" (24.11.2008)

Lustracja

Bardzo efektywny system formalno-prawny, oparty o teczki i postulowane zasady orzecznictwa. Niestety zlikwidowany nowelizacją ustawy uchwalonej w dniu 14.02.2007 na skutek jedynej w swoim rodzaju inicjatywy ustawodawczej Miłościwie Nam Czasami Obecnego i Chronicznie Niepoinformowanego.

Stosunek do lustracji

  1. "[...] jeśli w Polsce ktoś jest inteligentem, to jest za lustracją" - Lech Kaczyński w wypowiedzi na antenie "Radia Zet" (20.04.2007)
  2. "[...] nie łamię sumień inteligentów mówiąc o tym, że inteligent, który sprzeciwia się lustracji, nie zasługuje na to miano" - ibidem

Stosunek do ekshumacji

Parametr ten jest jednym z podstawowych kryteriów służących do odróżniania "swoich", którzy zawsze są za jedynie słuszną ekshumacją, od "wrogów", którzy z reguły bezczelnie występują przeciwko niej. Szczegóły stosowanej w tym zakresie metodyki, jak również konkretne przykłady jej perfekcyjnego zastosowania, Zwiedzający znajdą w eksponacie Ekshumacja w zasobach Muzeum.

Kontakty z Palikotem

Jak wskazał już w dniu 21.11.2010, podczas wieczoru wyborczego w Radomiu sam Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, kontakty z Palikotemporażającym, a zatem koniecznym i dostatecznym dowodem wrogości wobec IV RP:

Uczestnictwo w pogrzebie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu w dniu 18.04.2010

  1. "Ci, którzy nie przyjechali, pokazali, że są obojętni" - prof. Jacek Trznadel w arcydziele nowoczesnego kina faktu "List z Polski", jedynym jedynie słusznym i prawdziwym filmie o mordzie smoleńskim, wyreżyserowanym przez genialnego reżysera Mariusza Pilisa i wyemitowanym przez telewizję holenderską (listopad 2010)
  2. "Jego [ prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa ], obecność to znak, że onipaństwem rozgrywającym, a my państwem rozgrywanym" - ibidem

Wykorzystanie materiałów reżimu

  1. "Wiemy, że ostatnio zaostrzono dyscyplinę w PiS-ie ze względu na wypowiedzi szkodzące tej partii. To jest kolejny samobój, mnie to zaczyna wyglądać na jakiś sabotaż wewnątrz PiS-u. Może komuś zależy na tym, żeby PiS miał jak najgorszy wynik w kampanii" - Radosław Sikorski - Komisarz ds. Uzależnienia Wolski od Rosji, Niemiec i UE i Uniezależnienia Wolski od USA w programie TVN24 "Fakty po Faktach" (06.07.2011) [1]
  2. "Staramy się, żeby przekaz PiS był spójny. Każdy taki wyskok nam szkodzi. [...] władze PiS będą musiały się tym zająć" - komentuje dla "Gazety Wybiórczej" wystąpienie Zbigniewa "Zera" Ziobry w Parlamencie Europejskim jeden z liderów PiS (07.07.2011) [2]
  3. "Celem Zbyszka jest klęska PiS w najbliższych wyborach. Tylko ona może podważyć pozycję Kaczyńskiego i wywindować Ziobrę. Dlatego Zbyszek robi wszystko, żeby uniemożliwić PiS-owi walkę o centrowych wyborców." - powiedział anonimowo "Gazecie Wybiórczej" były polityk PiS (07.07.2011) - ibidem

Patrz też