Największa pomyłka ludzkości

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Największa pomyłka ludzkości - synonim restaurowanej III RP, a właściwie celne określenie jej okupacyjnego rządu, którego jedynym sukcesem jest nieustanny wzrost PKB, także w czasie światowego kryzysu 2008-2009 i po nim.

Ten niespotykanie użyteczny termin, został wprowadzony do tezaurusa nowomowy i powszechnego obrotu oralnego przez Jacka "Bulteriera" Kurskiego na konwencji wyborczej PiS w Bydgoszczy (niem.: Bromberg) w dniu 17.10.2010:

Próba egzegezy dialektycznej

Wzrost PKB powoduje ogołocenie Prawych Wolaków nie tylko z odzienia, ale także prowadzi do utraty obuwia, ponieważ następuje fiskalizacja kryzysu. Ponadto oligarchowie, finansiści i bogacze zawłaszczają większość wzrostu PKB, którego nierosnącą część zawłaszczyli już w czasach III RP, ergo dla szarego Wolaka nie zostaje nic. Cnd.

Próba egzegezy solidarnej

Jeżeli Wolska jest wyspą dobrobytu na oceanie stagnacji, to zgodnie z teorią solidarnego państwa nie powinna nią być, ergo jej samolubny i samodelektujący się zielenią Tymczasowy Rząd Okupacyjny jest największą pomyłką ludzkości, która cierpiała solidarnie na skutek kryzysu 2008-2009. Cnd.

Próba egzegezy dualnej

To, co jest złe dla gospodarki, jest złe dla demokracji i odwrotnie. Cnd.

Patrz też

Linki zewnętrzne