Wyspa dobrobytu w oceanie stagnacji

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wyspa dobrobytu na oceanie stagnacji - wysoce użyteczny związek frazeologiczny, który do tezaurusa nowomowy wprowadził w odmienionym kontekście sam prezes-premier-przyszły-prezydent Jarosław Odmieniony-Kaczyński podczas wiecu wyborczego w Łomży (15.06.2010).

Próba egzegezy

Koncepcja oceanu stagnacji versus Druga Irlandia

Sprzedana naskórkowemu elektoratowi przed wyborami 2007 koncepcja stworzenia Drugiej Irlandii, zwanej zieloną wyspą, która de facto doprowadziła do porażki Sił Postępu (tzw. klęska październikowa), okazała się tak samo podatna na kryzys 2009, jak inne państwa Unii Europejskiej, w której Wolska jest województwem. Ergo budowanie Drugiej Irlandii jest drogą ku przepaści. Niestety, pod rządami Okupantów Wolska już stała się zieloną wyspą na oceanie stagnacji.

Powyższe twierdzenie uzasadniają następujące fakty:

Ergo koncepcja oceanu stagnacji jest koncepcją lepszą dla narodu i wyraża pełną solidarność z pogrążonym w kryzysie światem.

Perspektywa i warunki realizacji koncepcji pozostania w oceanie stagnacji

Warunkiem realizacji koncepcji pozostania w oceanie stagnacji jest zatrzymanie wzrostu wroga narodu, niejakiego PKB. Wydaje się to mało realne, ponieważ czworokąt pozostaje nadal w pierwotnym układzie, a jego czwarty element, czyli oligarchowie, przekupują inkryminowanego PKB, aby nieustanie rósł. Wprawdzie po ponownym przejęciu władzy przez Siły Postępu będzie można wrócić do praktykowanych szeroko w latach 2005-2007 działań zmierzających do pacyfikacji oligarchów przy pomocy odzyskanego CBA, ale będzie to proces żmudny i długotrwały. Należy wszak pamiętać, że prezes-premier-przyszły-prezydent Jarosław Odmieniony-Kaczyński nigdy nie obiecywał, że będzie łatwo.

Dywersyjne działania Niemiec na wyspie Uznam (niem.: Usedom)

Ponieważ część wyspy Uznam (niem.: Usedom) należy do Wolski, a część do Niemiec, jest to naturalny front walki niemieckiego dobrobytu z koncepcją powrotu do oceanu stagnacji. Niemcy poniosą kolejną klęskę, ponieważ dzięki słowom prezesa-premiera-przyszłego-prezydenta Jarosława Odmienionego-Kaczyńskiego Prawi Wolacy wiedzą, że nie są swej biedzie winni. Tym samym stali się odporni na wszelką propagandę wrogich podżegaczy, z matczyną troską pielęgnując tradycję tzw. "polnische Wirtschaft", która jest gwarancją pozostania w oceanie stagnacji.

Próba analizy semantycznej

Dawniej używano określenia:

nowatorskie przeniesienie wyspy z powierzchni oceanu do jego środka, jest logicznym z, co najmniej, dwóch powodów:

  1. każda wyspa sięga dna oceanu, a zatem ograniczanie się do jej widocznej na powierzchni części jest niebezpieczne i grozi katastrofą morską, czego najlepszym dowodem jest katastrofa "Titanica"
  2. głębokość kryzysu światowego uzasadnia przeniesienie wyspy w głąb oceanu stagnacji

Patrz też

Linki zewnętrzne