Bulgotanie nienawiścią

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Bulgotanie nienawiścią - zachowanie charakterystyczne dla wrogich mediów oraz wszelkiej maści innych wrogów narodu, mające deprecjonować bezsporne osiągnięcia sPiSku, które zostało ujawnione przez Geniusza Mazowsza, prezesa-premiera Jarosława Kaczyńskiego. R. n. Jest jednym z głównych objawów wścieklizny politycznej.

Wyrażenia bliskoznaczne

Przykłady

  1. "Rzeczywistość jest taka, że TVN bulgocze nienawiścią wobec PiS" - Jarosław Kaczyński po przegranych wyborach (26.10.2007)
  2. "Kampania nienawiści zaczęła się od podwójnej przegranej PO i Donalda Tuska w 2005 roku. Wyzwoliło to w Donaldzie Tusku traumę i odwet. Podjęto decyzję o wojnie totalnej, o walce na wyniszczenie. To był pierwowzór" - Jacek Kurski o genezie przemysłu pogardy i wściekłych ataków (23.10.2010)
  3. "Mamy konkretne przykłady całych stron, czy forów, które kipią nienawiścią, obrażają konkretne osoby, w tym te które nie pełnią funkcji publicznych" - Andrzej Jaworski o monitorowaniu internetu (02.02.2011)
  4. "Panie marszałku, czy zechciałby pan uciszyć bulgot pana posła Palikota i odliczyć czas bulgotu pana posła od mojego czasu wystąpienia?" - Ludwik Dorn podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu VII kadencji (08.11.2011)
  5. "To była skrajna reakcja na kampanię nienawiści, która była prowadzona przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Była prowadzona, kiedy byliśmy przy władzy i kiedy ją utraciliśmy" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński na konferencji prasowej w 3. rocznicę zabójstwa Marka Rosiaka (20.10.2013)
  6. "Wy, totaliści, nie pogodziliście się z wynikami wyborów i wasza postawa jest po prostu postawą faszystów, którzy nie uznają demokratycznych wyborów. Ja mam pytanie do pani prezes [ Julii Przyłębskiej ], jak ocenia ona politykę pogardy, szczucia, nienawiści stosowaną wobec sędziów trybunału i pani prezes?" - Krystyna Pawłowicz w wystąpieniu sejmowym (13.03.2019)

Patrz też

Linki zewnętrzne