Ekspansja zdziczenia

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja

Ekspansja zdziczenia - nowoczesne wyrażenie z repozytorium nowomowy, określające wszelkie próby podejmowania jakiejkolwiek debaty publicznej na tematy związane z wiarą, religią, patriotyzmem, poczuciem narodowym, godnością narodową, polityką oświatową, kulturalną, polityką dotyczącą administracji państwowej, sądownictwem i działaniem prokuratury.

Zwrot E. z. dotyczy - co jest rzecz jasna oczywistą oczywistością - działań zapiekłych wrogów narodu, gdyż jedynie osobnicy wywodzący się z tej bulgocącej nienawiścią przestępczej grupy, ośmielają się prowokować debaty na niepodlegające dyskusji tematy, usiłując tym samym jątrzyć i rozsiewać niepokój społeczny.

Definicja uogólniona

Jak bezpośrednio wynika z przedstawionej powyżej definicji szczegółowej, w sensie ogólnym za E. z. uznać należy każdą faktycznie próbę rozpętania przez wrogów narodu jakiejkolwiek debaty na dowolny praktycznie temat, zaś debatowanie ze z założenia zdziczałymi wrogami narodu jest a priori bezsensowne.

W takim rozumieniu, E. z. ściśle koresponduje z PiSjanistycznym modelem debaty, który został już wcześniej precyzyjnie zdefiniowany i opisany przez najwybitniejszych intelektualistów Ruchu Oporu.

Synonimy i wyrażenia bliskoznaczne

Podstawowym zwrotem synonimowym, zalecanym przez twórcę wyrażenia E. z., Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, jest błyskotliwe wyrażenie "Wojna cywilizacyjna". Ponadto w literaturze przedmiotu spotkać można bardzo wiele wyrażeń i zwrotów bliskoznacznych, z których najważniejsze to:

Wprowadzenie wyrażenia do użycia

Zwrot E. z. został brawurowo wprowadzny do obrotu oralnego przez niewątpliwie najwybitniejszego i najbardziej płodnego eksperta w zakresie nowomowy, Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, który zaprezentował wyrażenie wraz z jego rozszerzoną charakterystyką, w błyskotliwym wystąpieniu na konferencji prasowej w Sejmie w dniu 09.11.2011:

Przykłady ekspansji zdziczenia

  1. "To jest konwencja [ stambulska ], która rzeczywiście może wprowadzić nową jakość w ochronie praw kobiet, ale w krajach, które my jako cywilizowani ludzie, określamy dziczą" - Kamil Bortniczuk poseł "Porozumienia" w TVN 24 (31.07.2020)

Patrz też