Wścieklizna polityczna

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wścieklizna polityczna (łac.: rabies politicus) - przewlekła i nieuleczalna choroba, występująca wyłącznie w postaci epidemii pośród wszelkiej maści wrogów narodu. Szczególnie ostre przypadki kliniczne odnotowywane są pośród członków PO.

Odkrycie choroby i pierwsze rozpoznania

Po raz pierwszy w historii medycyny wolskiej wściekliznę polityczną opisał sam Prezes Jarosław Geniusz-Kaczyński vel Pierwszy Medyk IV RP:

Ta błyskotliwa diagnoza została jednoznacznie potwierdzona przez innego wybitnego specjalistę (II stopień specjalizacji) i zasłużonego diagnostę IV RP, Joachima Brudzińskiego, który w dniu 19.07.2010 w wywiadzie dla "Wprost" z właściwą sobie bezkompromisowością przekazał światu:

Zgodnie z zasadą kwadratyzmu twierdzeniowego, diagnoza została powtórnie dwójznacznie potwierdzona przez wybitnego posła Mariusza Błaszczaka:

Niestety, pomimo szybkiego rozwoju medycyny PiSjanistycznej w ostatnich latach, groźnego schorzenia nie udało się wyeliminować, czego skutki mogą być porażające. Zwrócił na to uwagę wybitny bojownik Ruchu Oporu Mariusz Błaszczak, który w dniu 20.12.2011, komentując na antenie TVN 24 skazanie na dożywocie Ryszarda Cyby, mordercy działacza Ruchu Oporu, Marka Rosiaka, stwierdził:

W dniu 23.04.2012 ten sam wybitny epidemiolog, podczas konferencji prasowej w Warszawie, poinformował o rozpoznaniu kolejnego groźnego przypadku tego schorzenia, tym razem u znanego karła medialnego, osławionego wielokrotnego kłamcy i cynicznego prowokatora, Tomasza Lisa:

W dniu 29.11.2013 doświadczony już niebywale diagnosta Mariusz Błaszczak, ujawnił dziennikarzom nowe groźne ognisko epidemii, powstałe wśród radnych przestępczej Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Bydgoszczy (niem.: Bromberg), którzy dokonali haniebnej zmiany nazwy nowej przeprawy na Brdzie, z mostu imienia Lecha Kaczyńskiego na most Uniwersytecki:

Najnowsze badania epidemiologiczne doktora Błaszczaka wykazały, że wścieklizna polityczna wywołuje, i to nawet u osób nią niezarażonych (!), niespotykanie groźny zespół deja vu:

Etymologia

Nazwa "wścieklizna" wywodzi się od przebiegu jednej, lepiej dostrzegalnej, z form choroby. Cechuje ją znaczne podniecenie i agresja ("wściekłość"). Wściekliznę nazywa się też czasem wodowstrętem (łac.: hydrophobia, wols.: kaczofobia), co jest odbiciem jednego z objawów choroby, mianowicie mimowolnych skurczy mięśni na widok lub sam dźwięk wody.

Przymiotnik "polityczna" oznacza jej formę publiczną, prezentowaną najczęściej w mediach przez wrogów braci Kaczyńskich Zjawiska biologicznego, PiS i IV RP.

Droga szerzenia epidemii

Rezerwuar zarazków stanowią zarówno ssaki dzikie, jak i domowe. Z pierwszej grupy wymienić należy: lisy, jenoty, wilki, borsuki, nietoperze, krety i inne zwierzęta mięsożerne, a także gryzonie i zajęczaki. Grupa ta ma obecnie największe znaczenie w rozprzestrzenianiu choroby. Do drugiej należą: psy i koty.

Typowe objawy

Najcięższe przypadki

Patrz też