Element animalny

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja i charakterystyka

Element animalny - nowoczesny i niebywale użyteczny zwrot patriotycznej nowomowy, wykorzystywany do precyzyjnego opisywania nielicznych grupek wszelkiej maści warchołów i wichrzycieli, którym nie w smak jest z poświęceniem wdrażany przez megamocny rząd proces dobrej zmiany oraz nie po drodze z Biało-Czerwonym Obozem.

Geneza wyrażenia

Zbieg okolicznosci o przeciwnikach.jpg

Zwrot E. a. wprowadzony został do tezaurusa nowomowy, a zarazem do powszechnego obrotu oralnego, własnoustnie przez samego Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcę Europy przed islamem, Wielkiego Higienistę, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, w ramach konsekwentnego dostosowania się do ogłoszonego przez siebie błyskotliwego apelu o zaniechanie agresji w wolskiej polityce "przynajmniej do zakończenia wizyty Papieża Franciszka":

Synonimy i wyrażenia bliskoznaczne

Wykorzystując swoje szeroko znane i powszechnie podziwiane niespotykane wprost kompetencje lingwistyczne, Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, w swym brawurowym wystąpieniu, zaprezentował podstawowy zestaw synonimów, niezbędny do precyzyjnego komunikowania się między sobą wszystkich Prawych Wolaków, zwolenników Biało-Czerwonego Obozu oraz innych patriotów:

Prawdopodobna struktura Elementu animalnego

Choć wyniki szczegółowych badań naukowych i czynności lustracyjnych nie zostały jeszcze opublikowane, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością przyjąć można, że w skład E. a. wchodzą następujące wrogie ugrupowania i podmioty:

Patrz też