Dyktat mocy

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Dyktat mocy - sposób sprawowania władzy przez gubernatoru Tusku et consortes, brawurowo zdemaskowany przez wybitną PiSocjolożkę prof. Jadwigę Staniszkis podczas kongresu "Polska - Wielki projekt", odbywającego się w dniach 04-07.05.2011 na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ta użyteczna kategoria, wprowadzona z wrodzoną wybitnej PiSocjolożce i Prawej Wolce błyskotliwością do przebogatego tezaurusa nowomowy, pozwoliła wielomilionowej ogólnonarodowej większości popierającej Ruch Oporu oraz samemu Naszemu Umiłowanemu Przywódcy, Nowemu Zbawicielowi Wolski, niezłomnemu i charyzmatycznemu, przypadkowo niedointernowanemu, Cudownie Ocalonemu Prezesowi-Premierowi-prawie Prezydentowi Jarosławowi (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionemu-Kaczyńskiemu zrozumieć, że:

Trzy cechy dyktatu mocy zdefiniowane błyskotliwie przez Jadwigę Staniszkis

  1. "Pierwsza cecha to przyjęcie, że władza jest jedynym źródłem porządku."
  2. "Druga to traktowanie władzy jako źródła innych dóbr pożądanych. W biednym społeczeństwie - jak Polska - tworzy to piramidę klientelizmu."
  3. "Trzecią cechą dyktatu jest wykorzystywanie mediów i narzucanie pewnych etykiet społeczeństwu: co jest nowoczesne, eleganckie, a co nie."

Próba egzegezy PiSsocjologicznej

Zgodnie z najszerzej pojętą teorią względności sprawowanie władzy dla samego jej sprawowania jest zawarowane jedynie dla Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego i odnowicieli. Ergo zastosowanie tej metody przez wszelkiej maści wrogów narodu jest czystą uzurpacją.

Po wtóre fakt hipotetyczny korzystania z władzy jako jedynego źródła porządku może być legitymizowany tylko przez ogólnonarodową, wielomilionową większość.

Po trzecie jedynie odnowiciele mają prawo do wykorzystywania władzy w celu wzbogacenia się (Patrz: Odnowiciele - Prywata i wykorzystanie stanowisk)

Po czwarte wrogie media nie byłyby wrogie, gdyby nie narzucały.

Ergo wszystko, co nie pochodzi od Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego jest złem wcielonym. Cnd.

Patrz też

Linki zewnętrzne