Dzień hańby

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Dzień hańby - niezwykle użyteczny termin nowomowy, opisujący dzień, w którym wspólne działania, podjęte w dziadowskim stylu i z premedytacją przez PO et consortes oraz postkomunistów spod sztandarku SLD, mające na celu zawłaszczenie obszarów lub instytucji należących do IV RP celem ich pacyfikacji i restauracji na modłę III RP, odniosły zamierzony przez okupantów skutek.

Ten niezwykle celny w swej prostocie związek frazeologiczny został wprowadzony do tezaurusa nowomowy w dniu 18.03.2010 przez posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego, bezpośrednio po haniebnym, wspólnym przegłosowaniu przez PO, PSL i SLD nowelizacji ustawy o IPN, a mającej na celu jego pacyfikację pod pozorem restauracji.

Według Girzyńskiego:


Kłamliwe argumenty rzekomo uzasadniające dzień hańby

PO

PO złożyła swój projekt w grudniu 2009 r., a politycy tej partii mówili, że:

Ta niewielka próbka gigantycznej akcji propagandowo-agitacyjnej odsłania prawdziwe oblicze wrogów narodu.

Nieudolne mataczenie (wygłoszone nota bene niegramotną wolszczyzną) posła Dolniaka, nie zamydliło oszczu nawet dziecku:

SLD

Prominentny poseł SLD Ryszard Kalisz bezczelnie oświadczył, że nowelizacja autorstwa PO, to mały krok w dobrym kierunku, a przyjęte rozwiązania uspołeczniają dobór kandydatów do Rady IPN i w wyborach prezesa Instytutu.

Pytany o zarzut Kurtyki, według którego nowela upolitycznia IPN poseł Kalisz zasuflował, że:

Przykładowe dni hańby

Niestety Kustosze Muzeum IV RP nie są w stanie zebrać wszystkich informacji o haniebnych koalicjach w samorządach, dlatego przytaczamy tylko nieliczne przykłady z morza hańby, które zalało IV RP po 21 października 2007 r.

  1. 15.12.2008- prezydęt skierował do Sejmu RP wniosek o ponowne rozpatrzenie ustawy z dnia 07.11.2008 o emeryturach pomostowych - weto zostało odrzucone głosami PO, PSL i SLD

Klasyczny przykład perfekcyjnego zastosowania zasad teorii względności i dialektyki stosowanej

Przestępczej Koalicji PO, PSL i SLD nie wolno mylić z jedynie słuszną koalicją PiS - SLD, zawartą w jedynie słusznym celu ponownego zawłaszczenia mediów publicznych przez Ruch Oporu dla dobra narodu. Szczegółowe informacje na temat tego fascynującego projektu patriotycznego, Zwiedzający znajdą w materiale samokształceniowym, zatytułowanym "Krótki kurs wykuwania koalicji sił wolności i postępu", z który dostępny jest w zasobach Muzeum IV RP.

Patrz też

Linki zewnętrzne