SKOK

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

SKOK - Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe - grupy ludzi złączone wspólną więzią poprzez miejsce pracy lub przynależność do tego samego stowarzyszenia społecznego bądź zawodowego, którzy wspólnie oszczędzają i pożyczają sobie pieniądze. SKOK-i to organizacje ludzi, a nie kapitału. Działają dla dobra swoich członków, nie dla zysku.

Są obiektem bezprzykładnych ataków ze strony wrogów narodu, a w szczególności "Gazety Wybiórczej" i Platformy Obywatelskiej.

Twierdzą oni na przykład, że na konta kilkunastu członków SKOK-u Ziemi Śląskiej zawierano bez ich wiedzy umowy pożyczkowo-kredytowe, które potem musieli spłacać. Zarzut niedopełnienia obowiązków i narażenia kasy na stratę 2,6 mln prokurator przedstawił już Alfredowi S., byłemu prezesowi SKOK-u Ziemi Śląskiej.

Na szczęście zdrowe siły narodu dają zdecydowany odpór podobnym oszczerstwom. W dniu 05.04.2007 warszawska prokuratura wezwała dziennikarzy "Gazety Wybiórczej" na przesłuchania w ramach trwającego już ponad pół roku śledztwa w sprawie "bezprawnie ujawnionych dokumentów objętych tajemnicą." O "wycieku" do "Gazety" "tajnej umowy" z bankiem ING (umowa ta dostępna jest dla wszystkich w aktach Krajowego Rejestru Sądowego w Gdańsku, gdzie zarejestrowany jest SKOK), powiadomił prokuraturę prezes TUW SKOK, Grzegorz Buczkowski.

Wściekłe ataki na SKOK-i

  1. Najbardziej jaskrawym przykładem niesłychanej agresji ze strony wrogich Wolsce środowisk związanych z Układem oraz szarą siecią w stosunku do SKOK, mogą być ohydne sugestie łże-dziennikarzyny wrogich mediów, Jacka Żakowskiego, w rozmowie z ówczesnym kandydatem na szefa CBA Mariuszem Kamińskim, na antenie Radia TOK FM (wrzesień 2005 r.):
  2. W dniu 24.03.2009 miał miejsce kolejny bezprzykładny atak na tę jakże pożyteczną instytucję. SKOK-i nie będą mogły udzielać długoterminowych pożyczek i kredytów - orzekł Trybunał Konstytucyjny, uznając za niezgodne z konstytucją przepisy o SKOK-ach, znoszące ograniczenie dotyczące okresu, na jaki kasy mogą udzielać kredytów i pożyczek. Zmiany w ustawie o SKOK przeprowadzono w 2006 r., przy okazji prac nad ustawą o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Jakże słuszną poprawkę do ustawy o SKOK-ach złożyli posłowie PiS, a Sejm - mimo ostrzeżeń o niezgodności takiego rozwiązania z konstytucją - uchwalił ją.

Społeczna Edukacja Finansowa w Radiu Maryja

Niezwykle cenną inicjatywą wykazały się SKOK-i uruchamiając całkowicie bezinteresownie program społecznej edukacji finansowej na antenie Radia Maryja. W ramach tych audycji ojcowie redemptoryści i menedżerowie SKOK-ów wyjaśniają jak założyć sobie konto lub lokatę w SKOK-u, albo jak wziąć tam pożyczkę. Wszystko wytłumaczone łatwo i przystępnie:

Szef SKOK-ów, Grzegorz Bierecki wyjaśnia w "Naszym Dzienniku":

A Ojciec Dyrektor zapewnia:

Ojcowie przypominają, aby przy okienku koniecznie powołać się na Radio Maryja. Wtedy SKOK wspomoże drobnym groszem fundację Lux Veritatis:

(Na podstawie "Gazety Wyborczej" [1])

SKOK dla Radia Maryja

13.11.2009 - przelewy na konto Radia Maryja i Telewizji Trwam będą płynąć szybciej. Pomóc ma w tym komputerowy program, który instalowany jest w placówkach instytucji, stworzony specjalnie na potrzeby Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Program usprawni obsługę tych klientów, którzy wpłacają datki na media Ojca Tadeusza Rydzyka. Pracownicy SKOK mają w nim praktycznie gotowe formularze z przelewem do wysłania. Wystarczy, że dopiszą do niego dane wpłacającego i kwotę.

Andrzej Dunajski, rzecznik Krajowej SKOK nie kryje, że faktycznie taki program istnieje:

Kilka miesięcy wcześniej SKOK zaproponowała swoim klientom bezpłatne przelewy na rzecz Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Haniebne działania zdradzieckiej Komisji Nadzoru Finansowego, zmierzające do wykończenia perfekcyjnie działających SKOKów

Głęboko patriotyczna i niezbędna dla zapewnienia pomyślności ludu pracującego miast i wsi działalność kas SKOK, od dawna już stoi kością w oku wszelkiej maści wrogów Ojczyzny, którzy systematycznie próbują sabotować ich działalność, co ma doprowadzić do upadku i rozwiązania kas lub przejęcia tych instytucji o charakterze nieomal charytatywnym, przez opanowane przez żydo-masońskie kręgi międzynarodowej finansiery, krwiożercze banki komercyjne.

W tym celu, w efekcie haniebnej manipulacji, określone siły doprowadziły do objęcia spółdzielczych kas oszczędnościowokredytowych od dnia 27.10.2012 tak zwanym nadzorem "Komisji Nadzoru Finansowego" (KNF), marionetkowego tworu powołanego dla gnębienia prawdziwie wolskich, głęboko patriotycznych i - co najważniejsze - perfekcyjnie niezależnych i kryształowo uczciwych inicjatyw finansowych.

Wyjątkowo cynicznym pretekstem do tego bezczelnego pociągnięcia, była rzekoma konieczność rzekomego zapewnienia rzekomo zagrożonego "bezpieczeństwa depozytów członków kas":

Ten haniebny akt zapoczątkował całą serię obrzydliwych szykan, brutalnych represji i bezprzykładnych manipulacji KNF wobec SKOKów, które w efekcie doprowadziły do bankructw lub zawłaszczenia części z nich przez wrogie narodowi komercyjne banki. Dla uświadomienia wszystkim Prawym Wolakom prawdziwych efektów i rozmiaru tej porażającej antywolskiej prowokacji, poniżej przedstawiono wykazy zdradziecko wykończonych przez KNF perfekcyjnie działających kas, przynoszących dotychczas stałe krociowe zyski swoim członkom.

Zestawienie SKOKów haniebnie doprowadzonych do bankructwa przez osławioną Komisję Nadzoru Finansowego
Rok
Nazwa SKOKu
Liczba członków
Depozyty w mln
2015 Wołomin
80 000
2 700
2016 Wspólnota
70 000
900
2016 Wielkopolska
90 000
300
2016 Kujawiak
18 000
190
2016 Arka
19 000
100
2016 Polska
18 000
180
2016 Skarbiec
27 000
110
2016 Jowisz
17 000
100
2017 Twoja
52 000
170
2017 Nike
17 000
124
2017 Wybrzerze
15 700
128
Razem:
11
423 700
5 002


Zestawienie SKOKów haniebnie przejętych przez banki pod kłamliwym pretekstem zagrożenia bankructwem, ogłoszonym przez osławioną Komisję Nadzoru Finansowego
Nazwa SKOKu
Zawłaszczony przez
Liczba członków
Depozyty w mln
Wesoła
PKO BP
63 000
900
Św. Jana z Kęt
Alior Bank
20 000
100
Wyszyńskiego
Alior Bank
34 000
180
Powszechna
Alior Bank
24 000
40
Kopernik
PEKAO SA
127 000
440
Profit
Śląski Bank Spółdzielczy "Silesia"
270 000
1 400
Razem: 6
4
538 000
3 060

Patrz też

Linki zewnętrzne