Patriotyczny samouczek

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wprowadzenie1)

Kampania wyborcza nie jest może nadmiernie ekscytująca, ale też nie politycy toczą teraz heroiczną batalię o wszystko. Tocząmedia.

Siły liberalizmu, oligarchii, zaprzaństwa i służalstwa rzuciły kolejne wyzwanie siłom prawdziwie polskimnarodowym i patriotycznym. Ze strachu przed zwycięstwem opcji niepodległościowej dzień w dzień manipulują narodem, łżą i kręcą. Uprawiają wstrętną, prorządową kampanię. A robią to, podle wykoślawiając sens zdarzeń, pojęć i słów. W tej dramatycznej sytuacji opcja niepodległościowa musi się bronić, zwracając się bezpośrednio do odbiorców i tłumacząc im, jaki jest właściwy sens słów i zdarzeń. Oto przedwyborczy patriotyczny samouczek, rozjaśniający ludziom, o co idzie i co jest grane, porządkujący myśli i prostujący skrzywione interpretacje.

Patriotyczny samouczek

 1. Debata w TVP, TVN i w Polsaciepróba przedstawienia rzeczywistości w krzywym zwierciadle. Debata w siedzibie PiS – uczciwa, obiektywna rozmowa o Polsce.
 2. Redaktor Olejnikredaktorka nieobiektywna, do prowadzenia debat się nienadająca. Redaktorzy Semka, Wildstein, Ziemkiewicz, Sakiewiczpublicyści patriotyczni, gwarantujący bezstronność debaty.
 3. Redaktor Kolenda-Zaleska – zadawała nieobiektywnie pytania, na które prezes nie znał odpowiedzi. Redaktor Lichocka pokazała, że można lepiej i obiektywniej.
 4. Krytyczne teksty na temat Tuska w „Gazecie Wyborczej" – kamuflaż. Krytyczne teksty na temat Tuska w „Uważam Rze" – prawda.
 5. PiS odzyskuje TVP – przywrócenie równowagi w mediach. PiS traci TVPkontrofensywa Układu.
 6. Członkostwo prezesa TVP Juliusza Brauna w Unii Wolności (lata temu) – świadectwo upartyjnienia telewizji. Start byłego szefa radia publicznego Krzysztofa Czabańskiego z list PiSdowód, że radio publiczne było za czasów Czabańskiego apolityczne.
 7. Mianowanie przez Czabańskiego Krzysztofa Skowrońskiego szefem Trójki – promowanie fachowców. Odwołanie Skowrońskiegoskandal!
 8. Uczynienie z Trójki przez tegoż przyczółka dla dziennikarzy związanych z PiStriumf obiektywizmu dziennikarskiego. Zerwanie z nimi współpracyparaliżowanie debaty publicznej.
 9. Wysyłanie redaktora Karnowskiego w celu nagrywania rozmów z prezesem Kaczyńskim wieczorem, by prezes mógł się wyspać rano – szacunek dla męża stanu. Rezygnacja z tej praktyki – cios zadany opozycji.
 10. Kierowanie „Wiadomościami" TVP przez zupełnie niezależnego od PiS redaktora Karnowskiegoukłon złożony pluralizmowi w mediach. Odwołanie Karnowskiegomordowanie pluralizmu.
 11. Tekst w „Polityce" Tusku, musisz"świadectwo politycznego zaangażowania redakcji. Piękny panegiryk redaktora Karnowskiego o wspaniałym premierze Kaczyńskim – rzetelna sylwetka wielkiego przywódcy.
 12. Przypominanie, że w zeszłorocznej kampanii prezes złagodniał po proszkachchamstwo. Nieustanne powtarzanie przez redaktora Zarembę w biografii prezesa Kaczyńskiego formułki „można zrozumieć Jarosława Kaczyńskiego"dowód empatii.
 13. Zaproszenie do programu czterech intelektualistów, wśród których tylko jeden sympatyzuje z PiSbiałoruski standard. Zaproszenie przez redaktora Pospieszalskiego wyłącznie osób sympatyzujących z PiS – korzystanie z wolności słowa.
 14. PiS walczy z kibolstwemsłuszna batalia z przestępcami. Prokuratura aresztujeStarucha" – reżim Tuska prześladuje patriotów.
 15. Prezydent Kaczyński z powodu niedyspozycji żołądkowej i artykułu o „kartoflu" nie jedzie na szczyt Trójkąta Weimarskiegoasertywna polityka zagraniczna. Tusk spotyka się z Merkel – wywieszanie białej flagi.
 16. Mówienie o prezydencie Kaczyńskimnieudolny" – przemysł pogardy. Mówienie o prezydencie Komorowskimzdrajca" – oczywista oczywistość.
 17. Żarty z Lecha Kaczyńskiegonagonka. Mówienie o Bronisławie Komorowskim: przypadkowy prezydent – komplement.
 18. Postawienie zarzutów byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemutotalitarne praktyki. Niezapłacenie przez byłego szefa CBA pana Wąsika za benzynę i ignorowanie wezwań z policjipomyłka.
 19. Przodkowie redaktorówGazety Wyborczej" w KPPdowód, że walkę z narodem mają w genach. Poeta Rymkiewicz opiewający władzę ludowąbłąd młodości.
 20. Opluwanie Michnikapisanie prawdy. Michnik oddający sprawę do sądu – wykorzystywanie sądów do walki z niezależnymi publicystami.

Można by tak długo, ale istota medialnej manipulacji sił zaprzaństwa i łajdactwa została tu wyłożona i rozjaśniona. Na szczęście są redaktorzy odpowiedzialni za Polskę, naród i krzewienie patriotyzmu, którzy tej manipulacji nie przepuszczą. Przeciwstawiają się jej prawdom, siłom i godnościom osobistom. Nie ulegli i nie ulegną. Pozostaną niepokorni. Tak trzymać!

Przypisy

1) Treść eksponatu jest dokładną kopią artukułu Tomasza Lisa pod tytułem "Z frontu medialnego", który opublikowany został na stronie internetowej wprost.pl w dniu 11.09.2011 (śródtytuły pochodzą od Kustoszy Muzeum)

Patrz też

Linki zewnętrzne