Wytyczne do nauczania historii IV RP

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Wytyczne oparte są nie tylko na oczywiście oczywistych faktach, ale przede wszystkim na porażających dowodach ikonograficznych

Metodyczne wytyczne do nauczania historii IV Rzeczypospolitej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych oraz ośrodków kształcenia ustawicznego1)

  1. Wolne Związki Zawodowe utworzyli Andrzej Gwiazda i Krzysztof Wyszkowski oraz współpracujący z nimi Lech Kaczyński.
  2. Służba Bezpieczeństwa umieściła w niej wielu agentów, w tym najgroźniejszy okazał się TW "Bolek" (na jego nazwisko spuśćmy zasłonę milczenia, jak mówi Anna Walentynowicz).
  3. TW "Bolek" nie chciał prowadzić strajku w sierpniu 1980 roku w obronie Anny Walentynowicz.
  4. Działalność WZZ utrudniał Bogdan Borusewicz - przedstawiciel Komitetu Obrony Robotników, który otrzymał zadanie, by nie dopuścić do powstania WZZ, i rzucał oskarżenia o agenturalność działaczy WZZ.
  5. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Bronisław Geremek nie chcieli powstania "Solidarności", a związek powstał dzięki Janowi Olszewskiemu, Antoniemu Macierewiczowi i oczywiście Jarosławowi Kaczyńskiemu (na spotkaniu założycielskim był Karol Modzelewski i miał gotowy statut).
  6. przy Okrągłym Stole i w Magdalence narodziła się III Rzeczpospolita, która była "niemal powrotem do czasów komunistycznych, światem kłamstwa i obłudy", w której rządziła "partia prokremlowska", panowała "ofensywa zaprzaństwa" i zakłamywano prawdziwą historię.

Praca domowa:
Dlaczego polityka historyczna jest słuszna i jakie zobowiązanie podejmiesz, by zrealizować hasła rewolucji moralnej.

Uwaga!
Nauczycielom historii nakazuje się dokładne przestudiowanie materiałów z konferencji z okazji 30-lecia WZZ, która odbyła się w Sejmie RP 7 września 2008 r., oraz bliską współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej. Pożądane jest przeprowadzenie pogadanki, na którą można zaprosić miejscowych działaczy PiS.

W następnym, poufnym okólniku przedstawimy przykładowe propozycje odpowiedzi nauczyciela IV RP na następujące pytania uczniów:

  1. Czy komunizm obalił się sam rękami własnych agentów?
  2. Co Lech Kaczyński robił w Magdalence, a Jarosław Kaczyński przy Okrągłym Stole?
  3. Kto to jest w ogóle ten Lech Wałęsa?

Przypisy

1) Niniejszy eksponat stanowi kopię artykułu łże-dziennikarza Pawła Wrońskiego, zatytułowanego "Uwaga! Nauczyciele IV RP", opublikowanego w internetowym wydaniu "Gazety Wyborczej" w dniu 08.09.2008 [1]

Patrz też

Linki zewnętrzne