Okres wzniesienia się uczuć patriotycznych

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Okres wzniesienia się uczuć patriotycznych (OWsUP) - zdefiniowany jednogłośnie i tym samym wprowadzony do tezaurusa nowomowy w dniu 25.09.2010 przez samego prezesa-premiera-prawie-prezydenta Jarosława Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", okres od katastrofy smoleńskiej do bezprawnego usunięcia sprzed Pałacu omyłkowo wybranego prezydenta restaurowanej III RP, osławionego agenta WSI, Bronisława Komorowskiego (ros.: Бронислава Коморовсково, pseudonim operacyjny: "Gajowy"), krzyża - czteroaspektowego symbolu inkarnacji prezydęta wszech czasów Lecha Kaczyńskiego:

O swojej definicji OWsUP Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, przypomniał w dniu 17.03.2012, w błyskotliwym przemówieniu wygłoszonym podczas usroczystości odsłonięcia w Mysłowicach pomnika poświęconego pamięci ofiar zamachu i mordu smoleńskiego:


Próba egzegezy heroicznej

Jak wynika z definicji, OWsUP miał miejsce w dniach od 10.04.2010 do 16.09.2010, czyli trwał 159 dni. Jeżeli porównamy ten okres z czasem trwania Powstania Warszawskiego, który wyniósł 63 dni, to otrzymamy tak zwany koeficjent wzniesionego patriotyzmu, wynoszący aż 2,52. Oznacza to, że Prawi Wolacynadgodnymi swych bohaterskich przodków. Cnd.

Próba egzegezy kontekstowej

OWsuP został zainicjowany upadkiem TU - 154, ergo, zgodnie z teorią względności i elementarną zasadą dialektyki stosowanej coś musi upaść, aby wzniosło się coś. Cnd.

Próba egzegezy aerodynamiczno-bojowej

Wznoszenie się uczuć patriotycznych jest typowym manewrem bojowym, jaki stosują nowoczesne myśliwce podczas walki powietrznej, aby uzyskać przewagę wysokości nad przeciwnikiem, która pozwala przejść do kolejnego ataku. Wykorzystują w tym celu, oprócz ciągu silnika z włączonym dopalaczem, energię kinetyczną generowaną podczas opadania. Każdy wybuch generuje energię, ergo wznoszenie się uczuć patriotycznych nastąpiło na jeszcze podwójnym dopalaniu. Cnd.

Przemiany socjopatyczno-patriotyczne w społeczeństwie Wolski w trakcie OWsUP

Powstanie ruchu

OWsUP charakteryzuje się spontanicznym powstaniem trzech rzesz patriotów pomagających sobie nawzajem we wznoszeniu się uczuć patriotycznych, a przynależność do jednej z nich nie wyklucza przynależności do innych:

Dokładna liczebność poszczególnych rzesz nie jest znana, jednakowoż minimalna liczebność rzeszy Prawych Polaków została określona przez samego prezesa-premiera-prawie-prezydenta Jarosława Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego we wspomnianym wyżej wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", na podstawie liczby podpisów pod poparciem jego desygnatury na prezydenta IV RP w wyborach 2010:

Wprawdzie Państwowa Komisja Wyborcza twierdzi niebywale wręcz paradoksalnie, że podpisów zebrano 1.650.000, ale jest to ewidentnie zaledwie liczba podpisów przez nią zarejestrowanych. Jest oczywistą oczywistością, że 350.000 podpisów nie dotarło do PKW, ponieważ uniemożliwił to stan wolskich dróg, uporczywie niebudowanych przez Tymczasowy Rząd Okupacyjny. Cnd.

Podczas OWsUP odnotowano także znaczny wzrost liczby powołań PiSjonarskich. Od 10.04.2010 do PiS wstąpiło ponad 1000 nowych członków:

Charakterystyczne dla OWsUP zachowania rzesz

Haniebne działania okupantów mające zapobiec powstaniu nowego OWsUP

Przypisy

Patrz też

Linki zewnętrzne