Obraza uczuć religijnych

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Obraza uczuć religijnych - zjawisko nader często występujące w Wolsce, polegające na bezlitosnym ośmieszaniu i prześladowaniu uczuć wierzącej większości. Obrażanie jest tak powszechne i różnorodne, że wydaje się być szerszym, skoordynowanym i zaplanowanym działaniem, skierowanym przeciw Narodowi.

Należy tu zwrócić uwagę, że nie zanotowano przypadku obrazy uczuć religijnych muzułmanina, wyznawcy Hare Krishny czy czciciela Zeusa, co dobitnie świadczy o prześladowaniu wyłącznie bezbronnego Kościoła Katolickiego i wiary naszych pradziadów.

Niedoskonałe prawo

Jedyną szansą na obronę przed bezprzykładną napaścią ateistów, satanistów, artystów i innych bezbożników, jest powołanie się na art. 196 kodeksu karnego:

"Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Na szczęście przepisy nie określają dokładnie, co jest uczuciem religijnym, przedmiotem czci ani obrzędem, możemy tu więc interpretować rozszerzająco wszelkie elementy naszej religii, świętości i przedmiotów kultu.

Poradnik obrażonego

A zatem stwierdzasz, że coś obraża Twoje uczucia religijne? Na szczęście w IV RP możesz liczyć na pomoc prokuratury, sądów, ministerstwa sprawiedliwości i władz państwowych. Oto poradnik, jak należy się obrazić:

Po uważnym wpatrzeniu się, można tu zauważyć modelowy przykład obrazy uczuć religijnych

Zdecyduj, co Cię obraziło. Wybierając rzecz, sytuację lub określone zachowanie pewnej osoby masz dużą swobodę. Postaraj się jednak, aby miało to pewien, choćby pośredni związek, z wiarą, obrzędami i symboliką Kościoła. Podajemy trzy przykłady, choć zastosowań może być mnóstwo:

Następnie sporządzasz zawiadomienie do prokuratury, w którym na wstępie koniecznie należy wyróżnić art.196 k.k. - OBRAZA UCZUĆ RELIGIJNYCH. Dzięki temu wymiar sprawiedliwości potraktuje Twoją sprawę priorytetowo, oddelegowując do jej rozpatrzenia i ścigania dodatkowych sędziów, prokuratorów i funkcjonariuszy.

W zawiadomieniu należy także zaznaczyć:

Historyczne przykłady urażania uczuć

Patrz też

Linki zewnętrzne