Obiat

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Wielki Brat potrafi wyrazić wdzięczność za obiatę, co wrogie media cynicznie wykorzystują do wściekłych ataków i jątrzenia

Definicja

Obiat - współczesna forma słowa "obiata" (z definicji Wikipedii: Obiata - słowo w języku starosłowiańskim oznaczające ofiarę składaną bogom lub siłom nadnaturalnym. Obiatę mógł złożyć każdy, nie tylko kapłan. Obiaty najczęściej składano w miejscach specjalnie do tego celu przystosowanych - stare dęby, ofiarne kurhany itp.)

Współczesne zastosowania

W rzeczywistości IV RP określenie to bywa używane w kontekście wyrazów czci i uznania składanych Geniuszowi Mazowsza, Małemu Księciu i innym wybitnym osobistościom tej epoki, wyrażanych materialnie np. w postaci wystawnego posiłku, którym podejmuje się zacnego gościa.

Kontrowersje

Neologizmu "obiat", będącego skrótem od określenia starosłowiańskiego, nie należy mylić ze słowem "obiad". Tego typu sugestiebezpodstawną insynuacją wykształciuchów oraz wrogich mediów i stanowią typowe semantyczne nadużycie.

Obnażenie bezczelnej prowokacji pismaków

W dniu 18.03.2011 na jaw wyszła na szczęście cała prawda o rzekomej dysortografii Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego. Stało się to dzięki bohaterskiej postawie dziennikarzy portalu niezależna.pl, którzy wyjaśnili mechanizm haniebnej prowokacji wrogiego "Super Expressu":

Patrz też

Linki zewnętrzne