Masakra wizerunkowa

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja

Masakra wizerunkowa - ultranowoczesne wyrażenie z zasobów nowomowy, wykorzystywane do obnażania podłych i cynicznych działań wrogich mediów, które na zlecenie Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, a wcześniej jego protagonistów, takich jak w szczególności Układ, szara sieć, korporacje i netłorki, potężny front, oligarchowie oraz inne wszelkiej maści określone siły, pod kłamliwymi pretekstami wściekle atakowały i bulgotały nienawiścią na najznamienitszych synów Narodu Wolskiego, skupionych wokół Braci Kaczyńskich Zjawiska biologicznego i z poświęceniem wdrażających w życie wielkie idee PiSjanizmu.

Geneza

Zwrot M. w. błyskotliwie wprowadził do tezaurusa nowomowy jeden z najwybitniejszych żyjących Wolaków, gorący patriota i wielki myśliciel i ideolog PiSjanizmu, Jacek Kurski, w reakcji na haniebną niesprawiedliwość wrogich mediów, które - pokornie realizując przekazywane im przez Tymczasowy Rząd Okupacyjny wytyczne z Brukseli - wyciszają niezliczoną liczbę niesłychanie kompromitujących afer z udziałem przedstawicieli PO i sługusów liberałów, nagłaśniając i wałkując jednocześnie całymi tygodniami rzekome afery i przestępstwa członków Ruchu Oporu i sympatyzujących z nim patriotów.

Publiczna prezentacja omawianego wyrażenia miała miejsce w dniu 20.11.2008 w rozmowie Jacka Kurskiego z wrogą dziennikarką Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet", co jest świadectwem niespotykanej odwagi pana posła, który nawet twarzą w twarz ze śmiertelnym wrogiem Wolski i IV RP, nie zawahał się obnażyć nagiej prawdy o bezczelnie antywolskich działaniach wrogich mediów.

Synonimy i wyrażenia bliskoznaczne

Wprowadzając ten nowoczesny związek frazeologiczny do obrotu oralnego, pan Jacek Kurski wykazał się olbrzymią starannością i niesłychaną kompetencją, oddając od razu do dyspozycji Wolaków pełne oprzyrządowanie leksykalne w postaci katalogu wyrażeń synonimowych oraz bliskoznacznych, z których na szczególną uwagę zasługują takie zwroty, jak:

Przykłady perfekcyjnego użycia wyrażenia oraz jego synonimów

Większość przedstawionych poniżej przykładów pochodzi ze wspomnianej już rozmowy posła Kurskiego z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka"), co ponad wszelką wątpliwość potwierdza wcześniejszą informację o niespotykanym geniuszu i niezwykłej biegłości tego wybitnego intelektualisty w posługiwaniu się nowoczesną nowomową:

 1. "W czasach PiS, pani Moniko była wywierana totalna presja wizerunkowa na dezawuowanie PiS w takich sytuacjach" - Jacek Kurski w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (20.11.2008)
 2. "Gdyby to powiedział Kaczyński wie pani, jaka byłaby masakra, nie wyplątałby się wizerunkowo" - ibidem
 3. "Skrytykowany, natomiast nie było pięciominutowej masakry takiej wizerunkowej w TVN, w innych telewizjach" - ibidem
 4. "Ale czy pani nie rozumie, w momencie kiedy PiS coś robi, to jest masakra, leci nawałnica, tsunami i miażdży wizerunkowo" - ibidem
 5. "A kiedy posłów PiS linczowano za to, że rzekomo połasili się za 300 złotych, rzekomo fałszywymi oświadczeniami, w sytuacji, kiedy oni składając wyjaśnienia po dwóch miesiącach nie pamiętali akurat i pomylili datę i komisja etyki ich oczyściła, to zostali zmiażdżeni, zmasakrowani medialnie" - ibidem
 6. "Moim kolegom, po prostu zmasakrowano wizerunkowo mój klub, że się połasili za 300 złotych, a tymczasem ktoś inny, minister poświadcza nieprawdę, łasi się na adwokata z urzędu i w zasadzie media mają, są oburzone, że jak z buciorami Morozowski, Sekielski. A kiedy Morozowski i Sekielski robili coś przeciwko PiS no to byli bohaterami" - ibidem
 7. "Sprawa Gosiewskiego była wizerunkowo niszcząca dla PiS przez wiele tygodni międlona, międlona bez przerwy" - ibidem
 8. "Gdyby Jarosław Kaczyński w przeciągu roku czwarty raz udał się na urlop i to w czasach kryzysów gospodarczych, finansowych, energetycznych, rozwalania PZPN i groźby utraty Euro – to byłaby jedna wielka masakra, gdzie jest Kaczyński" - Jacek Kurski w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (08.01.2009)
 9. "Namasakrę medialną jaką jesteśmy poddani, uważam, że powinniśmy mieć 11-13 [ % poparcia w sondażach ]. To, że mamy od 20 do 28 to jest fenomen" - ibidem
 10. "A błędy PiS są kanonizowane i rosną do ogromnych rozmiarów. Np. tych 300 - medialna masakra PiS, mój konwój - zbrodnia" - Jacek Kurski w wypowiedzi na łamach portalu dziennik.pl (10.01.2009)
 11. "Gdyby wpadki Andrzeja Czumy dotyczyły polityka PiS-u skończyło by się to masakrą w mediach i dymisją" - poseł PiS Arkadiusz Mularczyk dla portalu wp.pl (11.02.2009)

Patrz też