Sowiecki Agent

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Rzadkie zdjęcie przełożonych sowieckich agentów

Sowiecki Agent - skrót myślowy zastosowany przez Antoniego Macierewicza na określenie byłych ministrów spraw zagranicznych III RP.

Sowieccy Agenci to osoby, które odważyły się skrytykować decyzję Lecha Kaczyńskiego odnośnie odwołania szczytu Trójkąta Weimarskiego. Nie przejęli się nawet obrazoburczym artykułem w "Die Tageszeitung".

Cechy charakterystyczne Sowieckich Agentów

Lista Sowieckich Agentów

Czyżby jeszcze jeden sowiecki agent? Podejrzana komitywa Radka S. z ministrem spraw zagranicznych Rosji, Ławrowem
Sowiecki anget petru.png
  1. Władysław Bartoszewski - były żołnierz AK, więzień Auschwitz. Uczestnik powstania warszawskiego. Podręcznikowy przykład Sowieckiego Agenta.
  2. Włodzimierz Cimoszewicz - komunista, Żyd, przedstawiciel łże-elit, były premier, wpływowy działacz SLD, zagorzały myśliwy (nieobce jest mu używanie broni palnej), miłośnik żubrów (Wielcy Wolacy nie uznają żubrów, preferując północnoamerykańskie bizony - vide: Andrzej Lepper) - typowy okaz Sowieckiego Agenta.
  3. Bronisław Geremek (zm. 13 lipca 2008 r. w Lubieniu) - europoseł z ramienia Partii D., Żyd. Ma idealne zadatki na Sowieckiego Agenta - otwarcie sprzeciwiał się inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację, został internowany podczas stanu wojennego, angażował się w działanie "Solidarności". Z powyższych faktów można wywnioskować, iż jest to osoba, dla której ZSRR był rajem na ziemi, a Wojciech Jaruzelski był prawdopodobnie jego autorytetem.
  4. Stefan Meller (zm. 4 lutego 2008 r. w Warszawie) - jak wyżej, wieloletni ambasador Polski w Rosji, na bank w tym czasie podkupiony przez Putina. W latach 1966-1968 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, z którego został usunięty po wydarzeniach marcowych. Został również wyrzucony z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Otrzymał sześcioletni zakaz wykonywania zawodu. Od lutego 2002 do października 2005 był ambasadorem Polski w Federacji Rosyjskiej. 28 kwietnia 2006 podał się do dymisji, odmawiając udziału w rządzie, do którego weszli przedstawiciele Samoobrony.
  5. Andrzej Olechowski - były działacz PZPR, co więcej jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej (a więc podwójny agent: sowiecki i hitlerowski), do tego jako ekonomista ma ciągoty do pieniędzy, co może wskazywać na semickie pochodzenie.
  6. Dariusz Rosati - europoseł z ramienia Socjaldemokracji Polskiej, utytułowany ekonomista (więc pewnie Żyd). W dodatku był w PZPR, a więc SA jak nic.
  7. Adam Rotfeld - nazwisko niepolskie może wskazywać na żydowskie lub inne, klasowo obce pochodzenie. Z racji nazwiska podejrzewany przez Media Przyjazne Narodowi o konszachty z Rotszyldami, a zatem Żydami.
  8. Krzysztof Skubiszewski - 13 września 1989 został powołany na stanowisko ministra spraw zagranicznych w gabinecie Mazowieckiego. Utrzymał tekę w kolejnych rządach - Bieleckiego, Olszewskiego i Suchockiej (do września 1993). Sędzia Międzynarodowego Trybunału w Hadze.

Patrz też

Linki zewnętrzne

Strony Sowieckich agentów: