SOK

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Obecnie SOK jest słaby, mało wydajny i pozbawiony wyrazu oraz kolorytu
Po planowanych zmianach SOK nabierze mocy i stanie się dynamiczną oraz profesjonalną służbą chroniącą naród i obywatela

Charakterystyka formacji

Straż Ochrony Kolei (SOK), zgodnie z projektem nowej ustawy - Straż Kolejowa (SK) - umundurowana i uzbrojona formacja działająca na podstawie ustawy o transporcie kolejowym (Dz.U. z 2003 r., Nr 86, poz. 789).

Realizowane zadania

W chwili obecnej (koniec lipca 2007 r.) do zadań Straży Ochrony Kolei zgodnie z przywołaną ustawą należy:

Nowe potrzeby i wyzwania w okresie umacniania nowej władzy

Wobec ogromu zadań stojących przed siłami postępu i odnowy, odzyskującymi pod przewodnictwem Partii Wolskę z rąk liberalno-postkomunistycznych okupantów, zdefiniowane w ustawie zadania i środki ich realizacji, są daleko niewystarczające dla efektywnego włączenia tej służby mundurowej w procesy związane z budową IV RP.

Projekt nowej ustawy o SOK (SK)

Dlatego też z najwyższym uznaniem przyjąć należy ostatnią inicjatywę wiceministra gospodarki i znanego działacza Partii, Krzysztofa Tchórzewskiego, który doprowadził do skierowania w dniu 05.07.2007 do sejmu projektu nowej ustawy o Straży Kolejowej. Zgodnie z tym projektem, SOK(SK)-iści będą mogli podsłuchiwać, podglądać, przeglądać korespondencję, czytać sms-y, a także organizować - niezbędne we wczesnym okresie utrwalania demokracji PiSjanistycznej - prowokacje wobec przestępców.

Projekt zakłada, że część z funkcjonariuszy będzie pracowała po cywilnemu, dzięki czemu formacja ta uzyska faktycznie status służby specjalnej, a jej komendant główny będzie zasiadać w kolegium do spraw służb specjalnych. Według nowych przepisów, służba ta ma przejść z PKP pod skrzydła MSWiA, co zapewni niezbędny stały dostęp do tajnych, resortowych baz danych i większych funduszy.

Proponowane regulacje w sposób niesłychanie oczywisty wpłyną na poprawę bezpieczeństwa Wolaków oraz stanowić będą efektywne wsparcie procesów oczyszczanie życia publicznego z wpływów przestępczego Układu. Świadczy o tym bezdyskusyjnie wypowiedź Agaty Moczulskiej, rzeczniczki prasowej Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei, która w dniu 05.07.2007 poinformowała PAP:

Reakcje wrogów narodu

O ile przygniatająca większość obywateli IV RP z entuzjazmem przyjęła zapowiedzi tych głęboko słusznych zmian, to czujący zbliżające się zagrożenie wszelkiej maści wrogowie narodu, z właściwym sobie cynizmem i przewrotnością, natychmiast histerycznie wystąpili w obronie rzekomo zagrożonej demokracji i wolności obywatelskich. Oto próbki tych niepoważnych i jątrzących wypowiedzi, które w istocie rzeczy stanowią przykłady typowych nadużyć semantycznych oraz wściekłych ataków na pryncypia demokracji PiSjanistycznej:

Patrz też