KRRiT

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Wolska młodzież niezdemoralizowana lub przed zdemoralizowaniem przez telewizję 4Fun.tv

KRRiT - według wykształciuchów: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, w rzeczywistości Komitet Radiowy Rydzyka i Tadeusza (niem.: der Zensuramt) - specjalna instytucja zajmująca się odnową moralną w mediach.

Specjalny plan odnowicieli zakładał usunięcie wrogich mediów i łże-dziennikarzy oraz zastąpienie ich osobami kompetentymi. Składa się z kilku bardzo szanowanych i doświadczonych osób.

Dokonania

Najważniejsze dokonanie

Wolska młodzież po zdemoralizowaniu przez 4Fun.tv

Walka z najgorszym odłamem wrogich mediów - demoralizującą Wolską młodzież telewizją 4Fun.tv. Znane powszechnie są
ohydne kreskówki (tzw. kartony) będące lwią częścią demoralizacji, np.:

i wiele innych programów, np.:

Krajowa Rada robi kupę dobrego

Kupa dobrego

Kuba Wojewódzki zaprosił 31.03.2008 rysownika Marka Raczkowskiego z "Przekroju" i aktora Krzysztofa Stelmaszyka, którzy wkładali biało-czerwoną chorągiewkę w atrapę psich odchodów do melodii z serialu "Polskie drogi" (użytej tydzień wcześniej w słynnym orędziu prezydenta Kaczyńskiego). Przypomnieli akcję Raczkowskiego i innych artystów, którzy dwa lata wcześniej wtykali flagi w psie kupy na warszawskim Mokotowie. To był protest z powodu niesprzątania w Polsce po psach.

Donos na TVN - "podżeganie do znieważenia polskiej flagi" - złożył w prokuraturze oburzony Mirosław Orzechowski, wtedy wiceminister edukacji z LPR. We wtorek, 22.04.2008, KRRiT uznała, że TVN naruszył art. 18 ust. 1 ustawy o mediach: "Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści dyskryminujących ze względu na rasę, płeć lub narodowość".

TVN zamierza się odwoływać. Raczkowski dla "Gazety Wybiórczej":

Krajowa Rada nakłada karę za relacjonowanie wydarzeń w Sejmie i protestów na Wiejskiej w grudniu 2016 roku

W dniu 7 grudnia 2017 r. Krajowa Rada jedynie słusznie nałożyła na TVN24 zaledwie 1 479 000 złotych kary za relacjonowanie wydarzeń w Sejmie i protestów na Wiejskiej w grudniu 2016 roku:

Artykuł 18 ustawy o radiofonii i telewizji, na który powołuje się KRRiT, stanowi, że:

KRRiT jedynie słusznie podała w komunikacie, że:

KRRiT jedynie słusznie twierdzi, że wymierzając karę brała pod uwagę możliwości finansowe nadawcy:

Uzasadnienie by KRRiT

Główne zarzutydwa: TVN24 propagował działania sprzeczne z prawem oraz pozostawiał część materiałów bez komentarza, co mogło sprawić, że zostaną źle zrozumiane przez odbiorców.

Wściekły atak wrogów narodu

Wybitnie niegramotna niepokorna samozwańcza ekspertka medialna Hanna Karp o swoim raporcie, na podstawie którego KRRiT ukarała TVN24

W dniu 11.12.2017 r. w rozmowie z serwisem wPolityce.pl Hanna Karp, wykładowczyni uczelni Ojca Dyrektora, publicystka miesięcznika "Egzorcysta" wydała opinię na temat swojego własnego raportu, a dziennikarz serwisu, nie poinformował, że rozmawia z autorką tej opinii:

Wściekłe ataki prasy anglojęzycznej na restaurowaną IV RP za jedynie słusznie nałożoną karę

Patrz też

Linki zewnętrzne